KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Snapdragon 8 Gen 3 tanıtımdan önce test edildi: İşte erken sonuçlar

Snapdragon 8 Gen 3 Tanitimdan Once Test Edildi Iste Sonuclar169009 0 Bildiğiniz üzere Apple, geçtiğimiz haftalarda düzenlenen Wonderlust aktifliği kapsamında en yeni işlemcisi Apple A17 Pro’yu duyurdu. Bunun akabinde tüm gözler Qualcomm’dan gelecek cevaba ve Snapdragon 8 Gen 3‘e çevrildi diyebiliriz. Son olarak bir müddettir sızıntılara husus olan Xiaomi Redmi K70, Snapdragon 8 Gen 3 ile test edildi.

Snapdragon 8 Gen 3 tanıtımdan evvel test edildi

Sızdırılan imgelere baktığımızda, Geekbench 5’te test edilen Redmi K70 ”23117RK66C” model numarasını taşıyor. Lakin buradaki farklı nokta, aygıtın çekirdek yapılandırması diyebiliriz. O denli ki 3,19GHz suratında çalışan Cortex-X4 çekirdeği ve yedi yardımcı çekirdek, akıllı telefonun Snapdragon 8 Gen 3 platformundan güç aldığını doğrulamış durumda.

Snapdragon 8 Gen 3 Tanitimdan Once Test Edildi Iste Sonuclar169009 1 Paylaşılan skorlara gelecek olursak, Snapdragon 8 Gen 3 tek çekirdekte 1.100 ve çoklu çekirdekte 5.150 üzere beklentilerin altında bir performansa imza atıyor. Ufak bir kıyaslama yaptığımızda, Snapdragon 8 Gen 2’in sırasıyla 1.479 ve 4.803 puana sahip olduğunu hatırlatalım. Fakat bu kıyaslamanın Geekbench 5 üzerinde yapıldığını belirtmekte yarar var. Bu nedenle son performansta değişimler görebiliriz. 

Niketim daha evvelki sızıntılar, Geekbench 6’da 7.400’e ulaşan bir çoklu çekirdek skoruna işaret ediyordu. Dolayısıyla test edilen aygıtın Android 14’ü çalıştıran bir mühendislik örneği olduğunu söyleyebiliriz. 

Bilmeyenler için Qualcomm’un yeni amiral gemisi Snapdragon 8 Gen 3 platformunun 24 Ekim tarihli Qualcomm etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. Bu nedenle yeni işlemciden güç alacak telefonlar ve daha fazla ayrıntı için bir mühlet daha beklememiz gerekecek.

İçerik
Xiaomi 13T ve 13T Pro tanıtıldı! İşte fiyatı ve özellikleri

Akıllı telefon dünyasının en değerli isimlerinden Xiaomi, amiral gemisi modellerine bir yenisini daha ekliyor. Bugün1

5 dk. 4 Okundu
İçerik
Samsung, One UI 6.1 ile çok sayıda yapay zeka özelliği getirecek

Geçtiğimiz hafta Samsung, yapay zekâ performansında 14,7 kat artış sağladığını söylediği Exynos 2400 işlemcisini duyurdu.1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Vision Pro rakibi sanal ve karma gerçeklik başlığı Meta Quest 3 satışa çıkıyor

Oculus Quest 2'nin gelişinden bu yana geçen üç yılın akabinde Meta nihayet tüketici odaklı sanal1

4 dk. 4 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.