KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Snapdragon 8 Gen 3 tanıtımdan önce test edildi: İşte erken sonuçlar

Snapdragon 8 Gen 3 Tanitimdan Once Test Edildi Iste Sonuclar169009 0 Bildiğiniz üzere Apple, geçtiğimiz haftalarda düzenlenen Wonderlust aktifliği kapsamında en yeni işlemcisi Apple A17 Pro’yu duyurdu. Bunun akabinde tüm gözler Qualcomm’dan gelecek cevaba ve Snapdragon 8 Gen 3‘e çevrildi diyebiliriz. Son olarak bir müddettir sızıntılara husus olan Xiaomi Redmi K70, Snapdragon 8 Gen 3 ile test edildi.

Snapdragon 8 Gen 3 tanıtımdan evvel test edildi

Sızdırılan imgelere baktığımızda, Geekbench 5’te test edilen Redmi K70 ”23117RK66C” model numarasını taşıyor. Lakin buradaki farklı nokta, aygıtın çekirdek yapılandırması diyebiliriz. O denli ki 3,19GHz suratında çalışan Cortex-X4 çekirdeği ve yedi yardımcı çekirdek, akıllı telefonun Snapdragon 8 Gen 3 platformundan güç aldığını doğrulamış durumda.

Snapdragon 8 Gen 3 Tanitimdan Once Test Edildi Iste Sonuclar169009 1 Paylaşılan skorlara gelecek olursak, Snapdragon 8 Gen 3 tek çekirdekte 1.100 ve çoklu çekirdekte 5.150 üzere beklentilerin altında bir performansa imza atıyor. Ufak bir kıyaslama yaptığımızda, Snapdragon 8 Gen 2’in sırasıyla 1.479 ve 4.803 puana sahip olduğunu hatırlatalım. Fakat bu kıyaslamanın Geekbench 5 üzerinde yapıldığını belirtmekte yarar var. Bu nedenle son performansta değişimler görebiliriz. 

Niketim daha evvelki sızıntılar, Geekbench 6’da 7.400’e ulaşan bir çoklu çekirdek skoruna işaret ediyordu. Dolayısıyla test edilen aygıtın Android 14’ü çalıştıran bir mühendislik örneği olduğunu söyleyebiliriz. 

Bilmeyenler için Qualcomm’un yeni amiral gemisi Snapdragon 8 Gen 3 platformunun 24 Ekim tarihli Qualcomm etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. Bu nedenle yeni işlemciden güç alacak telefonlar ve daha fazla ayrıntı için bir mühlet daha beklememiz gerekecek.

İçerik
WePlay, App Store ve Google Play’de Türkiye’de birinci sırada!

WePlay, gençlerin oyun oynarken online ortamda toplumsallaşmasına imkan tanıyor. Uygulamada bulunan Uzay Vampir Köylü, Kırmızı1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
TikTok’a Avrupa’dan rekor ceza: 345 milyon euro ödeyecek

Dünya çapında milyonlarca kullanıcıya mesken sahipliği yapan TikTok, yasaklama ve veri ihlali haberleri ile gündeme gelmeye devam ediyor. Artık de1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Haftaya A101 marketlerde akıllı televizyonlar ve oyuncu ekipmanları var

Haftaya A101 besin marketlerinde akıllı televizyonlardan akıllı telefonlara, oyuncu ekipmanlarından depolama eserlerine ve elektrikli mutfak1

1 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.