KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Samsung, XR başlığında koku desteğiyle devrim yapabilir

Samsung Xr Basliginda Koku Destegiyle Devrim Yapabilir168675 0 Samsung, Google ve Qualcomm ile birlikte yeni bir üst seviye genişletilmiş gerçeklik (XR) başlığı geliştiriyor. Ağustos ayında XR başlığının prototipinin manzaraları internete sızmış ve RGB kameraları ile derinlik sensörü ortaya çıkmıştı. Yeni bir söylenti ise aygıtın kullanıcıların sanal ortamları ve objeleri koklamasını sağlayacağını öne sürüyor.

Samsung XR’ın koku dayanağı fark yaratabilir

Samsung Xr Basliginda Koku Destegiyle Devrim Yapabilir168675 1 XR yani genişletilmiş gerçeklik tabanlı Samsung’un tahlili hakkında resmi olarak şimdi bir şey bilmiyoruz lakin sağlam bir kaynak tarafından belirtilenlere nazaran Samsung XR başlığı ultra yüksek 3.000 ppi piksel yoğunluğuna sahip ekranlarla donatılacak. Samsung XR yahut Galaxy XR olarak bilinin aygıtın Apple’ın Vision Pro modelinde olduğu üzere el takibini de destekleyeceği söyleniyor. Sızıntı yapan kişi, XR başlığın koku desteğine de sahip olacağını argüman ediyor.

Cihazın gerçek ortamdaki kokuları tespit edip edemeyeceği ya da yapay kokular üretmek için gelişmiş sentez teknolojisine sahip olup olmayacağı belirli değil. Şayet ikincisi olacaksa, bu kıymetli bir atılım olacaktır zira hiçbir büyük tüketici elektroniği şirketi bir VR yahut AR başlığına başarılı bir biçimde çalışan koku kopyalama özelliği ekleyememiş durumda.

Başlığın, Samsung’un Exynos 2200 çipinin güç vereceği tarafındaki evvelki söylentilerin bilakis, Qualcomm XR işlemci üzerinde çalışması bekleniyor. Ayrıyeten Google ile birlikte geliştirilen özel bir işletim sisteminin kullanılacağı söyleniyor. Ayrıyeten yeni XR başlığın Samsung’un LSI Teknoloji Günü’nde tanıtılacağı da belirtildi. Bu aktiflik 5 Ekim’de San Jose’de düzenlenecek ve şirket burada yapay zeka, 5G ve makine görüşü üzere geleceğin teknolojilerini tartışacak. Tahminen prototip bir eser görebiliriz.

İçerik
iPhone 15 Pro’nun kamerası ile çekilen ilk klip yayınlandı

Bildiğiniz üzere Apple, dün akşam saatlerinde düzenlenen Wonderlust aktifliği kapsamında orijinal eserlerini tanıttı. Bu aktifliğin1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
Starlink’e rakip geldi: Amazon, uydu tabanlı internet projesinde ilk uyduyu fırlattı

United Launch Alliance yahut kısaca ULA, Amazon'un birinci uydu fırlatmasının başarılı olduğunu duyurdu. Havacılık ve1

1 dk. 5 Okundu
İçerik
Android Mağazasına Uygulama Ekleme

Bir uygulamanız bulunuyorsa bu uygulamayı Google Play Store’a yükleme işlemini yapabilirsiniz. Uygulamayı mağazaya gönderebilmek için1

2 dk. 18 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.