KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Samsung Notes’un Galaxy Book harici dizüstü PC’lerde kullanılması engellendi

Samsung Notes Galaxy Book Harici Dizustu Pc Lerde Engellendi169403 0 Samsung Notes artık resmi olarak Galaxy Book serisi dışındaki dizüstü bilgisayarlarda kullanılamıyor. Güney Koreli şirket uygulamanın Galaxy Book harici aygıtlarda çalışmasını engellemiş durumda. Bu değişiklik, birkaç kullanıcı tarafından doğrulandı.

Samsung bu atağı ile temel araçlarını kendi eserleriyle sonlandırarak genel kullanımdan uzak tutmayı amaçlıyor. Bu nedenle şirkete ilişkin olmayan farklı bir Windows dizüstü bilgisayarda Samsung Notes açıldığında “Bu uygulama sırf Galaxy Book’larla çalışır biçiminde bir ikaz ekrana geliyor.

Samsung Notes Galaxy Book Harici Dizustu Pc Lerde Engellendi169403 2

Strateji değişti

Samsung Notes notlar oluşturmanıza, bunlar üzerinde iş birliği yapmanıza ve hatta çizim ve boyama yapmanıza imkan tanıyan kullanışlı bir not alma uygulaması olarak kullanıma sunuldu. Birinci etapta Galaxy Note serisi için geliştirilmişti fakat daha sonra S Pen dayanaklı tabletler ve dizüstü bilgisayarlar üzere farklı aygıtlara da yayıldı.

Samsung birkaç yıl evvel Galaxy Book serisini piyasaya sürdüğünde, Samsung Notes bu aygıtlarda önceden yüklenmiş olarak geliyordu, lakin uygulamanın Windows sürümünün başka dizüstü bilgisayarlarda da kullanılmasına müsaade veriliyordu. Artık ise şirket pazar stratejisinde bir değişiklik yapmış üzere görünüyor.

İçerik
Redmi Note 13 Pro’nun şarj hızı ortaya çıktı

Xiaomi'nin Redmi Note 13 serisi akıllı telefonlarını piyasaya sürmeye hazırlandığı biliniyor. 3C sertifikasyon sitesinde 2312DRA50C1

1 dk. 10 Okundu
İçerik
iPhone SE 4 özellikleri netleşti: USB-C, eylem düğmesi ve daha fazlası

Apple’ın bir sonraki bütçe iPhone'u olarak beklenen iPhone SE 4, bir müddettir sızıntılarla gündeme gelmeye devam ediyor.1

2 dk. 15 Okundu
İçerik
Bilim insanları “dünyanın en korkunç sesini” yeniden üretti: Tüyler ürpertiyor!

Bilim insanları ölmekte olan bir bayanın çığlıklarını andıran "Aztek mevt düdüğünün" müthiş sesini tekrar oluşturdu.1

2 dk. 7 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.