KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Qualcomm, giyilebilir cihazlar için yeni güçlü işlemcilerini tanıttı

Qualcomm Giyilebilir Cihazlar Icin Yeni Islemcilerini Tanitti169270 0 Qualcomm, yeni jenerasyon karma gerçeklik, sanal gerçeklik başlıkları ve akıllı gözlüklerde kullanılacak iki yeni işlemcisini tanıttı: Snapdragon XR2 Gen 2 ve Snapdragon AR1 Gen 1.

Snapdragon XR2 Gen 2 özellikleri

Qualcomm Giyilebilir Cihazlar Icin Yeni Islemcilerini Tanitti169270 1 Snapdragon XR2 Gen 2, Qualcomm’un AR, MR ve VR başlıkları için tasarlanmış amiral gemisi işlemcisi. Meta ile işbirliği içinde tasarlandı; zati Meta Quest 3 karma gerçeklik başlığında bulunuyor.

Yeni çip evvelki kuşağa kıyasla 2.5 kat daha süratli GPU ve 8 kat daha süratli yapay zeka işleme özelliği sunuyor. Her ekran, 3000 x 3000 piksele kadar çözünürlüğü destekliyor. Keskin ve etkileyici görseller sunmasının yanında artık dokular daha ayrıntılı, daha yüksek kare suratlarına ulaşılıyor ve daha az gecikme yaşanıyor. Yeni çip, %50 daha fazla güç tasarrufu sağlayan GPU içeriyor ki bu sayede Apple Vision Pro’nun tersine harici bir pil ekibine muhtaçlık duymuyorsunuz.

Snapdragon XR2 Gen 2, AR ve MR başlıklar için 10’a kadar eşzamanlı kamera (ve sensör) dayanağı sunuyor ve 12ms’de şeffaf moda geçebiliyor. AR, MR ve VR modları ortasında geçişin epeyce süratli. Çip, WiFi 7 ve Bluetooth 5.3 irtibatını destekliyor.

Qualcomm’un açıklamasına nazaran Snapdragon XR2 Gen 2 işlemcili AR/MR başlıkları 2024 başlarında görmeye başlayacağız.

Snapdragon AR1 Gen 1 özellikleri

Qualcomm Giyilebilir Cihazlar Icin Yeni Islemcilerini Tanitti169270 2 Snapdragon AR1 Gen 1, Qualcomm’un AR gözlükler için tasarladığı yeni çipi. Gelişmiş aygıt içi yapay zeka sürece, daha düzgün gürültü giderme ve daha güzel manzara kalitesi sağlıyor.

12MP (video için 6MP) kamera, 8 mikrofon takviyesiyle daha yeterli kamera kalitesi, görseller ve ses kalitesi sunuyor. Yerleşik kameralar, otomatik odaklama, otomatik pozlama, portre modunu destekliyor. Görsel arama ve gerçek vakitli lisan çevirisi gbi özellikler için, her bir ekran 1280 x 1280 piksel çözünürlük ve cam üzerinde yapay zeka işlemeyi destekliyor. WiFi 7 irtibatını destekliyor.

Meta’nın dün tanıttığı yeni akıllı gözlüğü Meta Ray-Ban Smart Glasses, Snapdragon AR1 Gen 1 işlemciden güç alıyor.

İçerik
Starfield’ın merakla beklenen grafik modu HD Reworked Project 1.0 yayınlandı

Bethesda ve Xbox’ın merakla beklenen üretimi Starfield, geçtiğimiz haftalarda resmen satışa çıkmıştı. Kısa müddette yüksek1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Ekran Videosu Kaydetmek

Günümüzde akıllı telefona sahip olan kullanıcı sayısı bir hayli fazladır. Durum böyle olunca birçok kişi1

2 dk. 7 Okundu
İçerik
Tarihi görev: NASA, bozulmamış ilk asteroit örneğini Dünya’ya getiriyor

NASA, ajansın uzayda topladığı birinci asteroit örneğinin hafta sonuna kadar Dünya'ya ulaşacağını açıkladı. Uzay ajansı,1

1 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.