KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Samsung Galaxy S24+ test edildi: S23 Ultra’dan iki kat hızlı

Samsung Galaxy S24 Test Edildi S23 Ultra Dan Iki Kat Hizli169862 0 Samsung’un 2024 yılında tanıtacağı Galaxy S24 serisi yavaş yavaş netleşmeye başladı. Bildiğiniz üzere yeni jenerasyon telefonların hangi işlemciler ile destekleneceği hala doğrulanmadı. Bugünse Galaxy S24 Ultra, Snapdragon 8 Gen 3 ile Geekbench’te test edildi. İşte erken test sonuçları.

Samsung Galaxy S24+ test edildi

Bilmeyenler için Samsung, bu yılın başlarında tanıtılan Samsung Galaxy S23 serisi özelinde, Exynos işlemcileri rafa kaldırdı. Lakin bir yıldır global pazardan uzak kalan Exynos platformunun çok yakında geri döneceği söyleniyor.

Zira son raporlara nazaran Galaxy S24 ve Galaxy S24 Plus, satıldığı bölgeye bağlı olarak Exynos 2400 yahut Snapdragon 8 Gen 3’ü kullanacak. Bu noktada Exynos sürümün Afrika, Asya (Güney Kore dahil), Avrupa ve Latin Amerika’da, Snapdragon donanımlı sürümün ise Kuzey Amerika’da (Kanada ve ABD) piyasaya çıkması bekleniyor. 

Galaxy S24 Ultra ise, yalnızca Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile desteklenecek. Bugün Geekbench’ten gelen raporlar ise Snapdragon 8 Gen 3’lü Galaxy S24+ modelinin performansına ışık tutuyor.

S23 Ultra’dan iki kat hızlı

Samsung Galaxy S24 Test Edildi S23 Ultra Dan Iki Kat Hizli169862 1 İmgelere bakıldığında Galaxy S24 Plus’ın Snapdragon 8 Gen 3 ile listelendiğini görüyoruz. Lakin bu sızıntıdaki en değerli nokta işlemcinin GPU skorları. O denli ki Galaxy S24+, Geekbench testlerinde 17.031 Vulkan skoruna ulaşıyor. Bu noktada Snapdragon 8 Gen 2 takviyeli S23 Ultra, emsal testlerde 9.379 puana sahip.

Dolayısıyla yüzde 81,6 üzere kıymetli bir performans artışı kelam konusu. Ayrıyeten bu skorun, GeForce GTX 1050 ile misal düzeyde olduğunu belirtmekte yarar var. Lakin tüm bunların sentetik test sonuçları olduğunu unutmamak gerek. Niketim Snapdragon 8 Gen 3 hala tanıtılmış değil. Bu nedenle bekleyiş bir müddet daha devam edecek.

İçerik
WhatsApp’a hesaplar arasında geçiş yapma özelliği geliyor

Android için WhatsApp'ın beta sürümünde "Ayarlar" kısmının arayüzü güncellendi ve birebir aygıtta birden fazla hesap1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Exynos 2400’ün performansı sızdı: Samsung bu kez başarmış olabilir

Samsung tarafından önümüzdeki yıl tanıtılması beklenen Galaxy S24, S24 Plus ve S24 Ultra, yavaş yavaş netleşmeye başladı. Bildiğiniz1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
Kedi oyunu Stray, animasyon filmi oluyor

BlueTwelve Studio tarafından geliştirilen ve büyük beğeni toplayan kedi odaklı macera oyunu Stray'in gerçek bir1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.