KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Samsung, Exynos işlemcilerin temel sorununu çözmüş olabilir: İşte test sonuçları

Samsung Exynos Islemcilerin Temel Sorununu Cozmus Olabilir169594 0 Samsung Galaxy S23 FE modelinde Exynos 2200’ün bulunması birden fazla kişi tarafından olumsuz bir halde algılanmıştı. Lakin yapılan bir dizi test, fiyat-performans odaklı telefonun içinde sakladığı performansı uzunca bir mühlet koruyabildiğini gösteriyor. Exynos 2200’ün üretim sürecindeki kimi optimizasyonlar ve bir soğutma tahlili yükseltmesi, sonuçlardaki bu dramatik değişikliğin nedeni olabilir.

Exynos 2200 ve güçlü performans istikrarı

Samsung Exynos Islemcilerin Temel Sorununu Cozmus Olabilir169594 1 Exynos işlemcilerin en değerli zayıf karnı tahminen de performans tarafında istikrarlı olamaması ve termal throttling olarak söz ettiğimiz ısınmaya bağlı performans kaybını önemli bir formda yaşıyor olmasıydı. Lakin görünüşe nazaran Galaxy S23 FE’de bulunan Exynos 2200, bu tip davranışlar sergilemiyor. Galaxy S23 FE’nin iç kısmına bir göz atamamış olsak da, Samsung’un bir buhar odası eklemiş olması da mümkün.

 

Samsung Exynos Islemcilerin Temel Sorununu Cozmus Olabilir169594 2 Her halükârda Youtuber Ron Tek, Galaxy S23 FE’yi bir dizi kıyaslama ve kararlılık testinden geçirdi ve kıymetli bulgulara imza attı. 3DMark Wild Life Extreme gerilim testi bittiğinde ortaya çıkan sonuç epey şaşırtan çünkü Galaxy S23 FE’nin gerçek performansının yüzde 75’inden fazlasını koruyabildiği görünüyor. CPU throttling testinde bile Exynos 2200’ün performansı azamî kapasitesinin yüzde 74’üne kadar düşüş gösterdi. Bu bedeller Qualcomm tarafındaki tahlillerle de son derece benzeri düzeyde.

Daha da farklı olan şey ise şu: Exynos 2200, 3DMark’ın Wild Life testinin ‘Extreme’ modunda değil olağan versiyonunda test edilen Tensor G3 çalıştıran Pixel 8 ve Pixel 8 Pro‘dan daha âlâ performans gösteriyor. Hem Exynos 2200 hem de Tensor G3’ün Samsung’un 4nm LPP (Low Power Plus) sürecinde üretildiğini varsayarsak, Galaxy S23 FE’ye buhar odasının dahil edilmesinin bu farkın gerisindeki neden olabilir.

İçerik
iPhone 15 Pro Max vs iPhone 14 Pro Max karşılaştırması: Geçilir mi? Farklar neler?

Apple, geçtiğimiz gün merakla beklenen iPhone 15 ailesini resmen tanıttı. Apple, bilhassa odağı iPhone 151

9 dk. 1 Okundu
İçerik
OnePlus’ın bir sonraki tableti OnePlus Pad Go olabilir

Geçtiğimiz Nisan ayında OnePlus Pad'i piyasaya süren OnePlus'ın şimdilerde yeni bir tablet üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Yapay zekaya yoğunlaşan Adobe, Figma’yı satın almayabilir

Bloomberg, Adobe ve Figma arasında Eylül 2022'de duyurulan muahedenin sonuçlanmaktan hala uzak olduğunu yazıyor. Süreç,1

1 dk. 8 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.