KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Samsung 1 inç formatında sensörler hazırlıyor

Samsung Isocell Hw1 Ve Hw2 Geliyor169599 0 Akıllı telefon kameralarında artık 1 inç tipindeki sensörler tanınan olmaya başladı. 1 inç boyutlarına yakın olan lakin pazarlama taktiği olarak 1 inç halinde lanse edilen bu yeni sensörler Samsung’un da masasında.

Samsung ISOCELL HW1 ve HW2

Samsung ISOCELL serisi altında geliştirilen iki yeni sensör yeni periyot amiral gemilerinde uzunluk gösterecek. Her iki sensör de 432MP çözünürlüğe sahip lakin küçük farklılıklarla birbirinden ayrılıyor.

ISOCELL HW1 sensöründe 1/1.05 inçlik boyut ve 0.56 mikron piksel boyutu yer alıyor. ISOCELL HW2 sensörü ise 1/1.07 inçlik boyut ve 0.5 mikron piksel boyutu ile akabinde geliyor. Yeniden bu sensörlerin 36 pikseli tek bir pikselde birleştirerek çok daha keskin imgeler oluşturduğu belirtiliyor.

Henüz Samsung ISOCELL HW1 ve HW2 sensörlerinin hangi akıllı telefonlarda kullanılacağı bilinmiyor lakin en erken Galaxy S25 serisinde bekleniyor. Öteki taraftan Galaxy Z Fold 7 için 200MP çözünürlüğünde ISOCELL HP5 sensörünün hazırlandığı da gelen bilgiler ortasında.

İçerik
Gelecek yılın Exynos modelleri detaylanıyor: RDNA orta seviyeye gelecek

Son yıllarda Exynos ailesinin başarısız performansı ve verimliliği, Samsung’un başını önemli manada ağrıtmıştı. Performans konusunda1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
iPhone 15 Pro ve Pro Max, Thread özellikli ilk akıllı telefonlar oldu

Apple, iPhone 15 etkinliğinde yaptığı açıklamada, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max'in açık1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
Bekleyenlere kötü haber: Galaxy S23 FE, Türkiye’ye Exynos ile gelecek

Galaxy S23 serisinin bütçe dostu modeli olacak Galaxy S23 FE, resmi olarak doğrulanmasa da hakkında1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.