KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Sağlıklı Kilo Alma

Sağlıklı Kilo Alma – Birçok kişi aşırı kilodan şikayet ederken, bazı insanlar kilo almamaktan şikayet ediyor. Çoğunluğun kilo alması kolay olsa da genellikle iştahsız zayıf bireyler için daha fazla yemeye çalışmak çok kolay değildir. 18.5’in altındaki bir vücut kitle indeksi ‘zayıflık’ olarak tanımlanır. Zayıflık daha düşük bir bağışıklık sistemine, depresyon eğiliminde bir artışa neden olurken, kadınlarda adet düzensizlikleri veya yağ yüzdesinde bir azalma doğurganlığın azalmasına neden olabilir. Bu nedenle, kilo almak genellikle kilo vermekten daha zordur. Sağlıklı kilo alımı için istenen aylık kilo alımı 1-2 kg’dır. Ayda 1-2 kg almak isteyen biri, günlük beslenmede fazladan 250-500 kalori alarak bu kilo alımını sağlayabilir.

Peki bir kişi bu adımları izleyerek hangi adımları atmak isteyebilir? Bir seferde ani olarak yüklenmek yerine, gün boyunca öğün sıklığını artırarak buna göre program yapılabilir. Kilo almaya katkıda bulunan gıdalardan biri bozadır. Sıvı olmasına rağmen, boza içeren yoğun enerjiden günde 1 bardak içmek ayda 1-1.5kg alım sağlayabilir. Mide hacmi küçük olan kilo almak isteyen insanlar yemeklerle birlikte sıvı tüketmemelidir, böylece yemek için yeterli alana sahip olurlar. Bu nedenle, yemekten 1 saat önce ve yemek sırasında hiçbir sıvı alınmamalıdır. Kilo alımını kolaylaştıran gıdalar genellikle hacim olarak küçük, enerjileri yüksektir. Bunlar fındık / fıstık, fındık ve fıstık ezmesi gibi fındıkları içerir.

Kurutulmuş meyvelere tüketim kolaylığı açısından eklenecek olan kurutulmuş meyveler, bir seferde hem sağlıklı hem de yüksek enerji alımı sağlar. Kilo alımı sırasında diyabet gibi kronik bir hastalık yoksa, sütlü tatlılar haftada 3-4 kez dahil edilebilir. Badem gibi kuru fındık veya sütlü tatlılarda dövülmüş fındık da bir seferde kalori alımını artırarak kilo alımını destekler. Çorba, düşük kalori içerdiğinden, kişinin yeterli kalori almasını engeller. Kilo alımı uzun vadeli bir yolculuk olduğundan, bireyler hızlı sonuçlar görmezlerse ve planladıkları programı bırakabilirler. Kilo alımında umutsuzluğa kapılmamalıdır. Bir gün yetersiz beslenme varsa, ertesi gün telafi etmek için yüksek kalorili beslenmeye devam edilmelidir.

Nasıl Kilo Alırım?

Kilo almak istiyorsanız kırmızı et iyi bir seçim olacaktır. Kırmızı et birçok protein ve demir içerir. Bununla birlikte, gıda uzmanları etin tüm kısımlarının tüketilmesi konusunda uyarıyor. Kırmızı etin kendi yağıyla pişirilmesi önemlidir. Kırmızı etin içinde bulunan kolesterolü yüksektir, bu nedenle çoğu gıda uzmanı sağlıklı bir diyetin parçası olarak haftada birkaç kezden fazlasını önermez. Doğal fıstık ezmesi protein ve yağlarla doludur, bu da sağlıklı bir şekilde kilo almaya çalışan insanlar için mükemmel bir seçimdir. Gerçek fıstık yağı da folat, magnezyum, E vitamini ve B3 vitamini bakımından yüksektir. Yağsız süt hem kalori hem de vitamin bakımından zengindir.

Doktorlar günde bir elma yemenizi önerir, tropikal meyveler kilo almanıza yardımcı olabilir. Mango, papaya, muz ve ananas gibi meyveler gıda uzmanları için harika seçeneklerdir. Doğal şekerlerle doludurlar ve size büyük enerji verebilirler. Bir avokado yarısı 140 kalori içerir, ancak aynı zamanda yüksek düzeyde potasyum, folik asit, B ve E vitamini içerir. Beslenme uzmanları, sağlıklı ekmek ürünleri yemenin kilo almaya başlamak için harika bir yol olduğunu söylüyor. Beyaz ekmek yerine bol miktarda tahıl ve ekmeklerin besin değeri tercih edilir. Beyaz ekmekte eksik olan lifleri ve mineralleri içerirler. Tahıl ekmeği daha uzun vadeli bir enerji kaynağı olacaktır.

İçerik
Minecraft’ı Nasıl İndirebilirim?

Minecraft, tüm dünyada oyun severler tarafından beğeniyle oynanan bir aksiyon-macera oyunudur. Oyun ilk olarak 20091

3 dk. 18 Okundu
İçerik
Findeks Puanı Nasıl Yükseltilir?

Findeks puanı, findeks kredi notu olarak bilinmektedir ve kişilerin kredi kartı, kredi mevduatı kredi hesaplarındaki1

3 dk. 16 Okundu
İçerik
İkili Opsiyon Nedir?

İkili Opsiyon Nedir? - Emtia, endeks, döviz, hisse senedi ve yabancı paralar gibi belirlenen bir1

4 dk. 17 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.