KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Beyaz Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

İçindekiler

Beyaz ayakkabı, özellikle de yaz aylarında sıklıkla tercih edilmektedir. Bazı insanlara oldukça şık bir hava katan beyaz ayakkabı, ne yazık ki kısa bir kullanımda bile kirlenebilir. Özellikle de ayakkabınızın üzerine başkaları bastığı zaman ayakkabınızda geçici izler kalabilir. Bu yazımızda ise ayakkabı üzerindeki geçici ve nispeten zorlu izleri silmek için tavsiyeler bulabilirsiniz. Bu sayede beyaz ayakkabı nasıl temizlenir sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

Diş Macunu Kullanın

Eğer daha önce kullandığınız bir diş fırçası varsa ve artık kullanmıyorsanız bu diş fırçasına nohut büyüklüğünde diş macunu sıkın ve su eşliğinde hafifçe ıslatın. Islattıktan sonra sararmış ya da iz kalmış yerlere yavaşça daire çizin. Bu işlemi birkaç defa tekrarladıktan sonra ayakkabınızı ıslak bir mendille silin. Ayakkabı üzerindeki sararmış yerlerin ve kalıcı izlerin bir anda ortadan kalktığını gördüğünüzde şok olacaksınız.

Ayakkabınızı Makineye Atmayın

Bu işlemi hemen hemen herkes yapsa da bu işlem oldukça hatalıdır. Zira makineye attığınız ayakkabınız, makinede zarar görür. Bu nedenle ipleri eskimeye başlar ve ayakkabınızda sökükler meydana gelebilir. Özellikle de annelerimiz kirlenen ayakkabıları makineye atmaktadır. Ancak bu işlem, ayakkabınızın erken yırtılmasına ve daha hassas bir hal alarak ömrünün kısalmasına neden olur. Eğer mümkünse bir kap içerisinde makineye atabilirsiniz ancak doğrudan makineye atılan ayakkabılar, hem sıcak su nedeniyle hem de yüksek devir nedeniyle çabuk yıpranmaktadır.

Beyaz Sirke Kullanın

Eğer ayakkabınızın tabanını temizlemek istiyorsanız bu işlem için beyaz sirke oldukça faydalıdır. Ayakkabınızın tabanına birkaç damla sirke dökün ve bir ıslak bez yardımıyla sirkeyi ayakkabınıza yedirin. Bu işlem sırasında ayakkabıya elinizle bastırarak sirkeyi emmesini sağlayın. Böylece tabandaki zorlu kirler kısa bir süre içerisinde ortadan kalkacaktır.

Aseton Kullanın

Eğer ayakkabınızın lastik bölgesindeki kirleri temizlemek istiyorsanız aseton sayesinde inatçı lekeleri ortadan kaldırabilir ve ayakkabınızı yeni alınmış gibi beyazlatabilirsiniz. Ancak bu işlem sırasında dikkatli olmanızda ve asetonla herhangi bir temastan kaçınmanızda fayda var. İlk olarak diş macunuyla temizlemeye çalışın. Eğer diş macunu yeteri kadar etkili gelmezse o halde lastik kısmındaki kirleri aseton eşliğinde çıkarabilirsiniz.

Ayakkabı bağcıklarınızı ise makineye atmaktan ziyade elinizle yıkamanızda fayda var. Çünkü bağcıklar makineye sıkışabilir ve hem makineniz hem de bağcıklarınız zarar görebilir.

İçerik
Adobe Flash Player Nedir, Neden Adobe Flash Player Hatasını Alırız?

Adobe Flash Player Nedir, Neden Adobe Flash Player Hatasını Alırız - Teknolojinin gelişmesinden bu yana1

3 dk. 40 Okundu
İçerik
Vakıfbank Bloke Kaldırma

Vakıfbankta İnternet Bankacılığı için şifre alma, bloke açma; Mobil Bankacılık/Cep İmza için aktivasyon işlemlerini kolayca1

4 dk. 50 Okundu
İçerik
Cep Telefonu Kaskosu Nedir?

Cep Telefonu Kaskosu Nedir? Telefon kaskosu, telefonu çarpma ya da düşürme, sıvı teması, yüksek voltaj,1

2 dk. 26 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.