KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iPhone 12 yasağı diğer ülkelere yayılabilir: Yüksek radyasyon tespit edilmişti

Iphone 12 Yasagi Genisleyebilir Sebep Yuksek Radyasyon168790 0 Belçika bugün iPhone 12‘nin potansiyel sıhhat risklerini tekrar değerlendireceğini açıkladı. Kelam konusu karar, Fransa’nın elektromanyetik radyasyona maruz kalma hudutlarının ihlal edildiği gerekçesiyle ülke genelinde iPhone 12 satışlarını yasaklamasının çabucak akabinde geldi.

Belçika’nın dijitalleşmeden sorumlu devlet bakanı Mathieu Michel, Reuters’e yaptığı açıklamada “Tüm vatandaşların güvende olduğundan emin olmak benim misyonum. Eserin potansiyel tehlikesi hakkında bir tahlil istemek için düzenleyici kuruma süratle ulaştım” tabirlerini kullandı.

Bakan ayrıyeten düzenleyici kurumdan tüm Apple markalı akıllı telefonların yanı sıra öteki üreticiler tarafından üretilen aygıtları da daha sonraki bir basamakta incelemesini istediğini kelamlarına ekledi. Bu ortada durum başka Avrupa ülkeleri tarafından da yakından takip ediliyor.

Iphone 12 Yasagi Genisleyebilir Sebep Yuksek Radyasyon168790 4

Almanya ve Hollanda da tetikte

Almanya düzenleyici kurumu BNetzA da misal bir süreç başlatabileceğini ve Fransız yetkililerle yakın temas halinde olduğunu açıkladı. Bununla birlikte Hollanda dijital gözlemcisi de mevzuyu incelediğini ve ABD’li firmadan bir açıklama isteyeceğini söyledi.

Apple tarafı iPhone 12’nin global radyasyon standartlarını karşıladığının çeşitli milletlerarası kuruluşlar tarafından onaylandığını söylüyor. Şirket bağımsız üçüncü taraflarca yapılan ve iPhone’un dünya genelinde geçerli SAR (Özgül Emilim Oranı) standartlarına uygun olduğunu doğrulayan çok sayıda laboratuvar testini Fransa Ulusal Frekans Ajansı’na (ANFR) sunmuş durumda.

Iphone 12 Yasagi Genisleyebilir Sebep Yuksek Radyasyon168790 5 ANFR, akredite laboratuvarlar tarafından yapılan testlerde iPhone 12’nin elde ya da pantolon cebinde tutulması sırasında kilogram başına 5.74 watt elektromanyetik dalga yaydığının tespit edildiğini belirtiyor. Avrupa Birliği standardının ise kilogram başına 4.0 watt olduğunu hatırlatalım. 
İçerik
Vivo, 1 Kasım’da önemli duyurular yapacak

Çinli akıllı telefon üreticisi Vivo, 1 Kasım'da Geliştirici Konferansı’nı düzenleyeceğini duyurdu. Aktiflik sırasındaki en değerli1

2 dk. 18 Okundu
İçerik
iPhone 15 Pro Max aşırı ısınma ve büyük performans kaybı problemi ile karşı karşıya. Peki suçlu kim?

Apple’ın çok ilgi nedeniyle siparişlere yetişmekte zorlandığı ve gerçek bir oyun makinesi olarak tanımlanan iPhone1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Sınır tanımayacak: OnePlus 12’nin tüm özellikleri netleşti

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden OnePlus, yeni amiral gemisi telefonu OnePlus 12 için hazırlıklarını1

2 dk. 8 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.