KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Qualcomm, Apple’a iPhone 18’e kadar 5G modem tedarik edecek

Qualcomm Apple A Iphone 18 E Kadar 5G Modem Tedarik Edecek168679 0 Apple, iPhone’larda kullanılacak modem çiplerinin tedariği konusunda Qualcomm ile yaptığı muahedeyi 2026 yılına kadar uzattı. Kelam konusu atak, Apple’ın kendi modem çiplerini üretme planlarının öngörülenden daha fazla zaman alacağını gösteriyor. Haberin yayılmasının akabinde Qualcomm payları piyasa öncesi süreçlerde %8 yükseldi.

ABD’li yarı iletken devi yeni kontrat kapsamında Apple’a 2024, 2025 ve 2026 yıllarında Snapdragon 5G modem sistemleri tedarik edecek. Yani iPhone 18‘e kadar modemler Qualcomm’dan gelecek. Mutabakatın mali ayrıntıları hakkında rastgele bir açıklama yapılmadı fakat 2019’da imzalanan bir önceki mutabakata emsal kaide ve şartlarda olduğu belirtiliyor.

Qualcomm Apple A Iphone 18 E Kadar 5G Modem Tedarik Edecek168679 1

Apple, Qualcomm’un en büyük müşterisi

Önceki mutabakatın mühleti bu yıl doluyordu ve 12 Eylül’de tanıtılacak olan iPhone 15, Qualcomm’un modem çipine sahip son aygıtlardan biri olacaktı. Lakin muahedenin uzatılması sayesinde Qualcomm, Apple’ın tedarik zincirindeki önemli pozisyonunu muhafazaya devam edecek.

Apple, Qualcomm’un en büyük müşterisi pozisyonunda. Yarı iletken şirketi gelirinin yaklaşık dörtte birini Apple’dan sağlıyor. Bloomberg’e nazaran iki şirket ortasındaki bu bağlantı bir manada Qualcomm’un modemlerinin akıllı telefonlar için “en yeterli seçenek” olduğu savını güçlendirdi.

İçerik
iPhone 15 Pro, özelleştirilebilir eylem düğmesi ile geliyor: Sessize almaktan fazlası!

Apple, iPhone 15 Pro modellerinde 2007’den bu yana iPhone’ların vazgeçilmezi olan sessize alma anahtarının yerini1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Disksiz Xbox Series X ve yeni kontrol cihazı ortaya çıktı

FTC (Federal Ticaret Komisyonu) ve Microsoft arasında gerçekleşen yasal uğraşın evrakları ortaya çıktı. Bu dokümanlarda1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
Meteksan IDEF’23’te yeni ürünlerini tanıttı: ULAQ KAMA, Retinar AESA ve FELIX

Meteksan Savunma, İstanbul'da düzenlenen IDEF'23 fuarında yeni eserlerinin lansmanını yaptı. Yeni tanıtılan ULAQ KAMA, Retinar1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.