KATEGORİLER
Kripto Al Sat

PlayStation 5 Pro’nun özellikleri ne olacak? İşte bütün iddialar

Playstation 5 Pro Nun Ozellikleri Ne Olacak Iste Butun Iddialar169840 0

PlayStation 5’in Pro versiyonu hakkında savlar ortaya çıkmaya devam ediyor. Daha resmi bir duyuru yapılmamış olmasına karşın, PlayStation 5 Pro’nun geliştirilmiş ışın izleme ve performans iyileştirmeleri ile geleceği tez ediliyor. Lakin, internet üzerinde dolaşan söylentilere nazaran, bu yeni konsolun gücünü artıracak olan CPU’nun daha yeni AMD mimarilerine dayanmayabileceği konuşuluyor.

Kısa bir müddet evvel RedGamingTech isimli kaynak, PlayStation 5 Pro’nun teknik özellikleri hakkında birtakım yeni bilgilere ulaştığını açıkladı. Bu bilgilere nazaran, konsol, 4 GHz’nin altında çalışan sekiz çekirdekli Zen 2 mimarisine dayalı bir CPU, 2500-2800 MHz suratında çalışan 60 süreç üniteli RDNA 3 özel bir GPU, 18000MT/s suratında 16 GB GDDR6 bellek, muhtemelen iki kat Tempest Engine performansı ve iki shader motorundan güç alacak. Lakin, saat suratlarının hala kesin olmadığı ve Sony’nin farklı varyasyonları test ettiği belirtiliyor.

Daha evvel yaptığı yanlışsız sızıntılar ile gündeme gelen bir başka kaynak olan Kepler ise, PlayStation 5 Pro’nun CPU’sunun temel modelle tıpkı Zen 2 mimarisi üzerine inşa edileceğini tez ediyor. Lakin, Sony tarafından resmi bir duyuru yapılmadan, son günlerde ortaya çıkan her şeyin sağlam bir teyit beklemesi gerektiğini belirtmekte yarar var.

İçerik
TurkNet’te 12 Ay Sabit Fiyat Fırsatı!

Taahhütsüz internet arayanların birinci tercihlerinden biri olan TurkNet, müşterilerin fiyat artışından etkilenmemesi için 12 ay1

1 dk. 12 Okundu
İçerik
Oppo’nun en yeni katlanabilir telefonu yakında global pazara geliyor

Oppo Find N3 Flip hatırlayacağınız üzere kısa müddet evvel Çin pazarında tanıtılmıştı. Şirket yeni katlanabilir1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Hedef Apple: Qualcomm, Snapdragon X ile PC işlemcisi pazarına giriyor

Qualcomm bir müddettir bilhassa PC'ler için üretilen işlemcileri piyasaya sürüyor. 2018'den bu yana Windows dizüstü1

2 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.