KATEGORİLER
Kripto Al Sat

MSI anakartlarda tek tıkla 6 GHz ötesinde hız aşırtma dönemi başlıyor

Msi Anakartlarda Tek Tikla 6 Ghz Otesinde Hiz Asirtma Donemi169122 0 MSI’ın MEG Z790 ACE MAX anakart modeli mevcut ve 14. Jenerasyon Intel işlemciler için tasarlanmış premium özelliklerle dolu bir kart. Bununla birlikte bu eser, Intel 2024’te Meteor Lake’in gelişiyle yeni LGA-1851 soketine geçmeden evvel muhtemelen MSI’ın LGA-1700 platformunu kullanacak son üst seviye kartı olacak.

MSI anakartlarda tek tıkla 6 GHz üstü suratlara ulaşılacak

Intel’in 14. Kuşak “Raptor Lake Refresh” işlemcileri, ekim ayında piyasaya sürülecek. 14. Kuşak Intel işlemciler rastgele bir mimari değişiklik getirmiyor lakin hem bellek tarafından hem de çekirdekler tarafında daha yüksek suratlar vadediyor. Performans kazanımları da büyük oranda yüksek saat suratlarından kaynaklanacak.

Bununla birlikte, MSI’ın üst düzey Z790 ACE MAX kartı, BIOS üzerinden tek tıkla 6,3 GHz‘e kadar sürat aşırtma sunan ‘P-Core Beyond 6 GHz+’ seçeneğini kullanıcılara sunacak üzere görünüyor. Öte yandan 14. Kuşak Intel işlemcilerin doruğunda Core i9-14900K bulunacak. Bu işlemci Intel’in Thermal Velocity Boost teknolojisi sayesinde 6.0 GHz’e kadar çıkabilecek. Daha yüksek sürat arayan kullanıcılar için bu ikili ön plana çıkabilir.

Elbette MEG Z790 ACE MAX firmanın öbür Z790 MAX serisi anakartları üzere yüksek fiyata sahip olacak. Bu ayın başındaki bir sızıntıda anakartların fiyat bilgileri sızmıştı. MEG Z790 ACE MAX modelinin 699 dolar gibi yüksek bir fiyata sahip olacağı ortaya çıkmıştı. MSI’a nazaran yeni ACE MAX ailesi, işlemci sürat aşırtma, DDR5 bellek ve ekran kartı performansında hudutları zorlayarak ekstrem ortamlarda başarılı oluyor.

İçerik
Türk donanmasına 100 km menzilli hava savunma füzesi katılıyor

Türk savunma endüstrisi hava savunma sistemlerinde ilerlemeye devam ediyor. Kara platformlarında elde edilen gelişmeler artık1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
Samsung Galaxy Tab A9+ özellikleri de belli oldu

Samsung Galaxy Tab A9 tablet modelinde sonra biraz daha orta düzeye yönelecek olan Samsung Galaxy1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
iPhone 12, Fransa’da yasaklandı! İşte nedeni

Bildiğiniz üzere Apple'ın merakla beklenen Wonderlust aktifliği dün gerçekleşti. O denli ki bu aktiflikte USB-C'li1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.