KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Parker Güneş Sondası, insanlar tarafından yapılan bir nesnenin çıktığı en yüksek hıza ulaştı

Parker Gunes Sondasi Gunes Cevresinde Hiz Rekoru Kirdi169781 0

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’ne (NASA) bağlı Parker Güneş Sondası, insanlar tarafından yapılan bir objenin çıktığı en yüksek sürate ulaştı. Parker Güneş Sondası, tarihte birinci kere bu kadar Güneş’e yaklaşırken saatte 635.266 km hıza ulaştı.

635 bin 266 kilometre sürat şu manaya geliyor, Parker Güneş Sondası bu süratle Dünya’yı 1 saatte tam 13 kere dolaşabilir.

Sondanın ulaştığı evvelki rekor saatte 586.863 km’ydi. Parker Güneş Sondası bu rekoru rekor sırf üç yıl evvel kırmıştı. Parker kendi rekorunu tekrar kendisi egale etmiş oldu.

Parker Güneş Sondası misyonunu tamamlamak ismine Güneş’in etrafında 24 cins daha atacak. Akabinde Güneş’e çarpıp eriyecek.

Parker Güneş Sondası, Güneş’e en çok yaklaşan uzay aracı ve beşerler tarafından yapılan ve en yüksek sürate ulaşan obje rekorlarını elinde bulunduruyor.

İçerik
OnePlus 12’nin tasarımı sızdı: İşte görüntüler

OnePlus'ın yeni amiral gemisi telefonu OnePlus 12 için heyecanlı bekleyiş başladı. Hatırlayacak olursak halihazırda mevcut olan OnePlus 11,1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
Google, yapay zeka tarafından yapılan siyası reklamlar için adım atıyor

Google, çok yakında siyası reklamverenler özelinde yapay zeka tarafından oluşturulan reklamlar için kıymetli bir adım1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Meteksan IDEF’23’te yeni ürünlerini tanıttı: ULAQ KAMA, Retinar AESA ve FELIX

Meteksan Savunma, İstanbul'da düzenlenen IDEF'23 fuarında yeni eserlerinin lansmanını yaptı. Yeni tanıtılan ULAQ KAMA, Retinar1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.