KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Orhan Gencebay halka seslendi: Sanata ve sanatçıya önem verilmeli!

Ünlü müzikçi Orhan Gencebay, geçtiğimiz günlerde Sincan Belediyesi’nin Gazi Osman Paşa Mahallesi’nde açtığı Belediye Müzik Akademisi’nin açılışına iştirak sağladı. Başarılı sanatçı tüm dikkatleri üzerine çekerken, konuşmalarında halka seslenmesiyle alkışları üzerine topladı.

Sincan Belediyesi’nin Gazi Osman Paşa Mahallesi’nde açtığı Belediye Müzik Akademisi’nin açılışına katılan Orhan Gencebay, ilginin tam merkezinde yerini aldı. Ünlü sanatçıyı sevenleri yalnız bırakmazken Gencebay konuşmasında sanat ve sanatkara olan değerin arttırılması gerektiğini söyledi.

4Cbd9 1654255407 4392

orhan gencebay açılış konuşması

“BİRBİRİMİZİ SEVELİM”

Açılış merasiminde paylaşma ve sahiplik vurgusu yapan Gencebay “Benim yapıtlarımdan oluşan bir konser. Sevgili liderim ve müziğin lideri kardeşim, herkesi kutluyorum, teşekkür ediyorum, berhudar olun. Her şey çok daha uygun olacak paylaştıkça, bilgilendikçe. Birbirimizi sevelim, sayalım, ilgilenelim ve sahip çıkalım. Uygun ve yanlışsız olan, haklı olan güçlüdür evvelallah” açıklamasında bulundu. 

Tnqye 1654255426 4233

orhan gencebay

“BÖYLE BİR ORTAMI BİRİNCİ KEZ YAŞIYORUM”

Konuşmasına devam eden Gencebay “Böyle bir ortamı birinci sefer yaşıyorum. Geçtiğimiz günlerde de bir müzik okulu kuruluşu vardı; orada da duygulanmıştım. Şu anda da birebir duygulardayım ve buna şiddetle de gereksinimimiz var. Sizlerin de buna ön ayak olmanız lazım. Müzisyen canlarımın ve dostlarımın hissetmesi ve daha âlâ olmak ismine yaptıkları her hareket beni son derece keyifli eder. Zira ben bir müzik adamıyım” ifadesinde bulundu.

Kmivf 1654255446 884

orhan gencebay sincan belediyesi

“CUMHURBAŞKANIMIZA GÖTÜRECEĞİZ”

Önümüzdeki günlerde sanatçı meselelerini lisana getireceğini ve bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ileteceğini söyleyen Gencebay “Masaya oturacağız ilerleyen vakitlerde topluluk ile ilgili. Oturağız, kararlar alacağız. Bir senaryo olacak; kurtuluş ve daha düzgün olması için. O senaryoyu cumhurbaşkanımıza götüreceğiz. Gerçi kendisi zati bu mevzulara vakıf. Ben de onun başının etini çok yedim ve anlattım ona. Çok ilgilidir. Fahrettin Altun’a ve Fuat Oktay’a herkese söyledik yakında geleceğiz diye. Biz şimdi hazırlanamadık” şeklinde açıkladı.

İçerik
Hamilelikte Hangi Rahatsızlıklar Meydana Gelir?

Hamilelikte Hangi Rahatsızlıklar Meydana Gelir? - Hamilelik özellikle ilk kez anne olacak kadınlar için oldukça1

2 dk. 8 Okundu
İçerik
İstanbul’da en iyi Kendin Pişir Kendin Ye mekanları nerede? Mangal nerede yapılır?

Hızlı kent hayatından biraz uzaklaşmak ve hafta sonu ailenizle keyif dolu bir gün geçirmek isterseniz1

4 dk. 5 Okundu
İçerik
Araba Camı Nasıl Temizlenir?

Birçok araba sahibini ilgilendiren konularından biri de araba camı nasıl temizlenir? sorusudur. Araba camının nasıl1

2 dk. 31 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.