KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Bayraktar AKINCI TİHA gökyüzünde bir eşiği daha aştı

Bayraktar Akinci Tiha Gokyuzunde Bir Esigi Daha Asti168829 0 Baykar tarafından geliştirilen büyük boyutlu insansız hava aracı Bayraktar AKINCI TİHA, yeni bir eşiği daha geride bıraktı. AKINCI, gökyüzünde 30 bin uçuş saatini muvaffakiyetle tamamladı.

Akıncı’nın geliştirme çalışmalarına 2017 yılında başlanmış, birinci uçuşunu 6 Aralık 2019’da yapmış ve 29 Ağustos 2021 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri’ne teslim edilmişti. Bugüne kadar üretilen ve misyon yapan tüm Akıncı’ların toplam uçuş mühleti 30 bin saate ulaştı.

İrtifa rekorunun sahibi

Büyük boyutları nedeniyle daha güçlü motordan güç alan Akıncı, 21 Haziran 2021 tarihindeki yüksek irtifa testlerinde 45.118 feet (13.716 metre) irtifaya yükselerek insansız hava araçları ortasında irtifa rekor kırdı.

Sekiz ülkeyle ihracat kontratı imzalandı

Bayraktar bugüne kadar 8 farklı ülkeyle Akıncı’nın ihracatı için kontrat imzaladığını duyurdu. Suudi Arabistan ile yapılan ve ortak üretimi de kapsayan muahede, 3 milyar dolarlık kontrat bedeliyle Türkiye’nin havacılık alanında en büyük ihracat kontratı unvanını elde etti.

Baykar, 2022 yılında 1,4 milyar dolar ciro elde etti. Şirket bugüne kadar Akıncı için 8 ülkeyle, Bayraktar TB 2 için 31 ülkeyle olmak üzere toplam 32 farklı farklı ülkeyle ihracat mutabakatı imzaladı.

İçerik
Türkiye’de göçmen “hacker” dönemi başladı ve ciddi tehlikeler saçıyorlar

Siber kabahat dünyası tahminen de çeşidinin tek örneği olan bir evrim geçiriyor. Financial Times’ın özel1

3 dk. 1 Okundu
İçerik
Logitech yeni RGB mikrofonunu duyurdu

Oyuncu ekosistemini beslemeye devam eden Logitech G markası Yeti mikrofon serisine yeni bir eser ekliyor.1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
İPHONE 15 & İPHONE 15 PLUS tanıtıldı! İşte fiyatı ve özellikleri

Apple, 12 Eylül’de düzenlenen Wonderlust etkinliğinde iPhone 15 serisini tanıttı. USB-C’li birinci iPhone modelleri merakla1

6 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.