KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Cep Telefonu Kaskosu Nedir?

Cep Telefonu Kaskosu Nedir? Telefon kaskosu, telefonu çarpma ya da düşürme, sıvı teması, yüksek voltaj, çalıntı ve bunun gibi garanti kapsamına girmeyen arızalara karşı güvence altına alan hizmet paketi olarak karşımıza çıkmaktadır. aynı zamanda danışmanlık, teknik destek, hukuki danışmanlık, lojistik, call center gibi hizmetlerinde içine almaktadır.. Çarpma, düşme, sıvı teması, kısa devre, yüksek voltaj, doğal afetler, doğal afet sonucu cihaz kaybı, duman ve ise maruz kalma durumlarında kaskolu telefonlar ücretsiz tamir ettirebilirsiniz. Şarj aleti, kulaklık, hafıza kartı, batarya gibi telefon aksesuarları kasko kapsamı dışındadır.  Ancak cep telefonu metro, avm, pazar gibi kamusal alanlarda çalınırsa kasko kapsamına girmez ancak cihaz evde çalınırsa kasko kapsamına girmektedir.  Eğer cihaz 18 yaş altında bir kişi tarafından bozulursa kasko karşılamaz. Telefon kaskosu yapılmış cihaz bir yerde kaybedilir ise kasko kapsamı dışında kalır.  Kullanıcı hatasına bağlı oluşan durumlara baktığımızda ise karşımıza şunlar çıkmaktadır.  ekran kırılması sıvı teması darbeye bağlı oluşan her türlü hasarlar ve yüksek voltaja maruz kalma sonucu açılmama, batarya şişmesi ya da şarj süresinin bitmesi şarj almaması, ses gelmeme ve gitmeme sorunu, titreşim çalışmama, şebekenin çekmemesi, ana kamera ve ön kamera gibi sorunlarsa geçerli olmaktadır.

Cep Telefonu Kaskosu Nasıl Yapılır?

Farklı poliçelere göre içerikler değişse dahi genel olarak telefon sigortaları bu maddeleri kapsamına almaktadır. Ekran kırılması yüksek voltaj hırsızlık sıvı teması kaza sonucu hasarlanma deprem hariç yaşanan doğal afetler, yıldırım çarpması, duman, is gibi durumları kapsam içine almaktadır. Akıllı telefonlarınıza sigorta veya kasko yaptırmak için farklı noktalarda bu imkânı bulabilirsiniz. Akıllı telefon kasko işlemlerini şu noktalardan yapabilirsiniz. GSM operatör firmaları, internet üzerinde bulunan cep telefonu kasko firmaları, telefonu satın aldığınız firma, size en yakın sigorta şirketi, teknolojik ürün satan firmalar bu gibi şubeler kasko konusunda yardımcı olacaktır. Telefon kaskosu, yeni alınmış olan sıfır telefonlar için geçerlidir ve yıllık olarak ücretlendirilmektedir, 1 yıl süresince fayda sağlamaktadır. Cep telefonu kasko fiyatı, satın almış olduğunuz telefonun fiyatı üzerinden %10 ile %20 oranında bir fiyat belirlenerek hesaplanmaktadır.

İçerik
Bitcoinler Birbirine Nasıl Gönderilir?

Daha önce belirttiğimiz gibi bir dijital cüzdan oluşturduğunuzda 1EuVgcGCda44bYDTk1uGkBNTEr1JZPWMbe benzeri bir dijital cüzdan kodunuz yani1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
Derece Kademe Nedir?

Derece Kademe Nedir? - Derece seviyesi hesaplama nasıldır? Bu sistemde göreve başlayan ve emekli olana1

4 dk. 5 Okundu
İçerik
Anadolu Vakfı Burs Başvurusu

Anadolu vakfı burs başvurusu her sene 1- Eylül arasında yapılmaktadır. Aynı zamanda burs başvuru işlemleri1

2 dk. 7 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.