KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Cep Telefonu Kaskosu Nedir?

Cep Telefonu Kaskosu Nedir? Telefon kaskosu, telefonu çarpma ya da düşürme, sıvı teması, yüksek voltaj, çalıntı ve bunun gibi garanti kapsamına girmeyen arızalara karşı güvence altına alan hizmet paketi olarak karşımıza çıkmaktadır. aynı zamanda danışmanlık, teknik destek, hukuki danışmanlık, lojistik, call center gibi hizmetlerinde içine almaktadır.. Çarpma, düşme, sıvı teması, kısa devre, yüksek voltaj, doğal afetler, doğal afet sonucu cihaz kaybı, duman ve ise maruz kalma durumlarında kaskolu telefonlar ücretsiz tamir ettirebilirsiniz. Şarj aleti, kulaklık, hafıza kartı, batarya gibi telefon aksesuarları kasko kapsamı dışındadır.  Ancak cep telefonu metro, avm, pazar gibi kamusal alanlarda çalınırsa kasko kapsamına girmez ancak cihaz evde çalınırsa kasko kapsamına girmektedir.  Eğer cihaz 18 yaş altında bir kişi tarafından bozulursa kasko karşılamaz. Telefon kaskosu yapılmış cihaz bir yerde kaybedilir ise kasko kapsamı dışında kalır.  Kullanıcı hatasına bağlı oluşan durumlara baktığımızda ise karşımıza şunlar çıkmaktadır.  ekran kırılması sıvı teması darbeye bağlı oluşan her türlü hasarlar ve yüksek voltaja maruz kalma sonucu açılmama, batarya şişmesi ya da şarj süresinin bitmesi şarj almaması, ses gelmeme ve gitmeme sorunu, titreşim çalışmama, şebekenin çekmemesi, ana kamera ve ön kamera gibi sorunlarsa geçerli olmaktadır.

Cep Telefonu Kaskosu Nasıl Yapılır?

Farklı poliçelere göre içerikler değişse dahi genel olarak telefon sigortaları bu maddeleri kapsamına almaktadır. Ekran kırılması yüksek voltaj hırsızlık sıvı teması kaza sonucu hasarlanma deprem hariç yaşanan doğal afetler, yıldırım çarpması, duman, is gibi durumları kapsam içine almaktadır. Akıllı telefonlarınıza sigorta veya kasko yaptırmak için farklı noktalarda bu imkânı bulabilirsiniz. Akıllı telefon kasko işlemlerini şu noktalardan yapabilirsiniz. GSM operatör firmaları, internet üzerinde bulunan cep telefonu kasko firmaları, telefonu satın aldığınız firma, size en yakın sigorta şirketi, teknolojik ürün satan firmalar bu gibi şubeler kasko konusunda yardımcı olacaktır. Telefon kaskosu, yeni alınmış olan sıfır telefonlar için geçerlidir ve yıllık olarak ücretlendirilmektedir, 1 yıl süresince fayda sağlamaktadır. Cep telefonu kasko fiyatı, satın almış olduğunuz telefonun fiyatı üzerinden %10 ile %20 oranında bir fiyat belirlenerek hesaplanmaktadır.

İçerik
Boy Uzatma Yöntemleri

Boy Uzatma Yöntemleri  - Günümüzde insanların en büyük şikayetlerinden bir tanesi de boylarının kısa olmasıdır.1

4 dk. 43 Okundu
İçerik
Huawei’in yeni akıllı saati Watch GT4’ün görselleri sızdırıldı

Huawei, geçtiğimiz günlerde Barcelona'da bir aktiflik gerçekleştireceğini açıklamıştı. 14 Eylül'de gerçekleşecek olan bu aktiflikte ise1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Wear OS akıllı saatler için Gmail uygulaması yayınlandı

Google, dün Made by Google etkinliğinde yeni aygıtlarını duyurmakla kalmadı, Android 14 güncellemesini sundu. Pixel1

1 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.