KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Mortal Kombat 1’de Yer Alan Takılma Sorunu Nasıl Çözülür? İşte Cevabı

 
Dövüş aksiyon oyunu Mortal Kombat 1 şu anda Premium Edition sürümünü ön sipariş verenler için kullanımına sunulmuş durumda. Oyun resmi olarak 19 Eylül tarihinde çıkış yapacak ve ne yazık ki şu anda PC’de orta sahneler sırasında büyük takılma meseleleri bulunuyor. Neyse ki bu takılmaları düzeltmenin ve problemsiz bir oyun tecrübesi yaşamanın bir yolu yer alıyor.
 
Oyundaki takılma sıkıntıları nasıl çözülür?
 
E0De6733 E0Ce 4996 9534 F2759C4290F5 
 
Beklenen dövüş aksiyon oyunları ortasında yer alan Mortal Kombat 1’de orta sahnelerin oynatılması esnasında büyük takılmalar karşımıza çıkıyor. Bu takılmalar nedeniyle oyun içi orta sahneleri izlemek hakikaten azap olabiliyor. Oyuncular tarafından belirtildiği üzere bu takılmalar çoğunlukla sabitlenmiş kare suratından (FPS) kaynaklanıyor.
 
Bilmeyenler için Mortal Kombat 1 oyun sırasında 60 FPS ile sabit kalıyor. X-Ray ve Fatality üzere bitirici vuruşlarda ise FPS 30’a sabitleniyor. Daha sonra kare suratı orta sahneler esnasında monitörünüzün desteklediği kadar yükseliyor. Bu da takılmalara yol açıyor.
 
Mevcut takılmaları çözmek için epey kolay bir sistem bulunuyor. Tek yapmanız gereken NVIDIA Denetim Panelini açmak, program ayarlarınızdan Mortal Kombat 1’i seçmek ve azamî kare suratınızı 60 FPS’ye ayarlamak. Ayrıyeten V-Sync’i aktifleştirmeniz de öneriliyor.
 
Ek olarak kare suratını 60 FPS’ye kilitlemek için MSI Afterburner ve Rivatuner üzere programları da kullanabilirsiniz. Kare suratınızı 60 FPS ile sınırladığınızda artık takılma yaşamazsınız. Sizin de tahlil teklifleriniz varsa bunları yorumlarda belirtebilirsiniz.

İçerik
Xbox Temalı Kredi Kartları ABD’de Piyasaya Sürülüyor

 Microsoft, Amerika Birleşik Devletleri'nde yeni bir atılıma daha imza atıyor. Bu kapsamda kullanıcılara "Xbox temalı1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem Resmi Olarak Duyuruldu

 Outright Games, yakın vakitte piyasaya sürülen uzun metrajlı animasyon sineması Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Alone in the Dark Ertelendi: İşte Yeni Çıkış Tarihi

 Yayıncılığını THQ Nordic ve geliştiriciliğini Pieces Interactive'in üstlendiği Alone in the Dark reboot ertelendi. Oyun1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.