KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Mortal Kombat 1’de Yer Alan Takılma Sorunu Nasıl Çözülür? İşte Cevabı

 
Dövüş aksiyon oyunu Mortal Kombat 1 şu anda Premium Edition sürümünü ön sipariş verenler için kullanımına sunulmuş durumda. Oyun resmi olarak 19 Eylül tarihinde çıkış yapacak ve ne yazık ki şu anda PC’de orta sahneler sırasında büyük takılma meseleleri bulunuyor. Neyse ki bu takılmaları düzeltmenin ve problemsiz bir oyun tecrübesi yaşamanın bir yolu yer alıyor.
 
Oyundaki takılma sıkıntıları nasıl çözülür?
 
E0De6733 E0Ce 4996 9534 F2759C4290F5 
 
Beklenen dövüş aksiyon oyunları ortasında yer alan Mortal Kombat 1’de orta sahnelerin oynatılması esnasında büyük takılmalar karşımıza çıkıyor. Bu takılmalar nedeniyle oyun içi orta sahneleri izlemek hakikaten azap olabiliyor. Oyuncular tarafından belirtildiği üzere bu takılmalar çoğunlukla sabitlenmiş kare suratından (FPS) kaynaklanıyor.
 
Bilmeyenler için Mortal Kombat 1 oyun sırasında 60 FPS ile sabit kalıyor. X-Ray ve Fatality üzere bitirici vuruşlarda ise FPS 30’a sabitleniyor. Daha sonra kare suratı orta sahneler esnasında monitörünüzün desteklediği kadar yükseliyor. Bu da takılmalara yol açıyor.
 
Mevcut takılmaları çözmek için epey kolay bir sistem bulunuyor. Tek yapmanız gereken NVIDIA Denetim Panelini açmak, program ayarlarınızdan Mortal Kombat 1’i seçmek ve azamî kare suratınızı 60 FPS’ye ayarlamak. Ayrıyeten V-Sync’i aktifleştirmeniz de öneriliyor.
 
Ek olarak kare suratını 60 FPS’ye kilitlemek için MSI Afterburner ve Rivatuner üzere programları da kullanabilirsiniz. Kare suratınızı 60 FPS ile sınırladığınızda artık takılma yaşamazsınız. Sizin de tahlil teklifleriniz varsa bunları yorumlarda belirtebilirsiniz.

İçerik
Roblox 10 Ekim’de PS4 ve PS5 Konsollarına Geliyor

 Roblox Corporation, geçen hafta yapılan birinci duyurunun akabinde Roblox'un 10 Ekim'de PlayStation 4 ve PlayStation1

1 dk. 11 Okundu
İçerik
GOG, Sonbahar İndirimi Kapsamında Bir Oyunu Ücretsiz Veriyor

 Oyun platformu GOG şu anda Sonbahar İndirimi kapsamında çeşitli indirimlerin yanı sıra fiyatsız oyun ve oyunlar1

1 dk. 6 Okundu
İçerik
‘Super Crazy Rhythm Castle’ 14 Kasım’da Sizlerle!

 Konami Digital Entertainment B.V. ve İngiliz oyun geliştiricisi Second Impact Games bugün prestijiyle Harika Crazy1

1 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.