KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Moneygram Hangi Banka?

İçindekiler

Para transferi hizmetleri denilince akla ilk gelen isim MoneyGram olmayabilir. Sektörde muazzam bir yere sahip olmadığı için değil. Peki Moneygram hangi banka?

Aslında, MoneyGram dünyanın en büyük ikinci para transferi sağlayıcısıdır. Moneygram, banka hesabı olmayan veya alternatif bir hizmet kullanmak isteyenler için para transferi, havale, fatura ödeme, mobil yükleme ve ön ödemeli kart yükleme hizmetleri sunmaktadır. Moneygram, kullanıcıların işlemleri tamamlamak için nakit, kredi, banka kartı veya banka hesabı gibi istenen hizmete bağlı olarak değişen ödeme yöntemlerini kullanmalarına olanak tanır. Moneygram hangi banka? Konusunu açığa kavuşturalım.

MoneyGram International, 1940 yılında Minneapolis’te Travellers Express Co., Inc. olarak başladı. Şirket hızla dünyanın en büyük havale ve elektronik ödeme işlemcilerinden birine dönüştü. 1998’de Travellers Express’in ana şirketi Viad Corp., Western Union’a da sahip olan bir ana şirketin yan kuruluşu olan uluslararası para transferi şirketi MoneyGram Payment Systems, Inc.’i satın aldı.

Travellers Express ve MoneyGram Payment Systems Inc. bir araya gelerek MoneyGram’ı kurdu. Önümüzdeki birkaç yıl içinde, dünya çapında güvenilen ve tanınan bir marka haline geldi. 2004 yılında Viad, MoneyGram’ı sattı ve bu, bugünkü bağımsız, halka açık şirket haline gelmesine neden oldu. Bununla birlikte Moneygram hangi banka? Konusunu merak edenlere sürpriz hediyelerden bahsedelim.

Yeni Bir Çek Hesabı ile Avantajlar Kazanın

MoneyGram, çevrimiçi ve yüz yüze yurtiçi ve uluslararası para transferlerinin yanı sıra cep telefonu yüklemeleri, fatura ödemeleri, havale ve ön ödemeli kart yüklemeleri sunar – bu da onu çevrimiçi para transferleri dünyasında önemli bir oyuncu haline getirir. İşte MoneyGram’ın nasıl çalıştığını ve aklınıza gelebilecek diğer soruları yanıtlayacak konulara hızlı bir genel bakış.

MoneyGram’ın Artıları ve Eksileri

Ne bekleyeceğinizi bilmeniz için, dalmadan önce bir hizmetin artılarını ve eksilerini incelemeye yardımcı olur. Moneygram hangi banka? Konusunu öğrendikten sonra kullanmanın bazı avantajları ve dezavantajlarını anlatalım.

Avantajlar;

  • 200’den fazla ülke ve bölgeye para gönderilebilir, genellikle birkaç dakika içinde
  • Doğrudan bir banka hesabına veya mobil cüzdana para gönderme seçeneği vardır.
  • Teslim almak için belirlenen para transferleri genellikle birkaç dakika içinde hazır olur.

Dezavantajlar;

  • Her 30 günde bir çevrimiçi transferler için maksimum 10.000 ABD Doları limiti vardır.
  • Yüz yüze transferlerin çoğu nakit gerektirir.
  • Ücretler yere, miktara, ödeme yöntemine ve diğer faktörlere göre değişir.
  • Belirli para birimlerinde ödeme yalnızca belirli konumlarda mevcuttur.
İçerik
En Çok Tercih Edilen Evcil Hayvanlar

En Çok Tercih Edilen Evcil Hayvanlar - İnsanların evlerinde hayvan besleme alışkanlığı tarihten önceki dönemlere1

2 dk. 14 Okundu
İçerik
Instagram Keşfete Düşme Teknikleri

Instagram, popüler gönderilerin sergilendiği keşfet adı verilen bir bölüme sahiptir. Bu alanda Instagram kullanıcıları takip1

2 dk. 15 Okundu
İçerik
Banka Müdürü Nasıl Olunur?

İlk olarak bir bankaya banka müdürü olabilmeniz için ilk adımda müfettiş yardımcısı olarak başlayabilirsiniz.  Bu1

5 dk. 6 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.