KATEGORİLER
Kripto Al Sat

MIUI 14 beklenen özelliğe kavuşuyor! Uygulama tabanlı yenileme hızı

Xiaomi Telefonlar Uzun Suredir Beklenen Ozellige Kavusuyor169618 0 Bildiğiniz üzere Xiaomi, hem Android 14 hem de MIUI 15 güncellemesi konusunda gündemde kalmaya devam ediyor. O denli ki geçtiğimiz saatlerde şirketin MiOS’a geçiş yapacağı ve MIUI 14’ün son sürüm olacağını sav edildi. Şimdi bu karışıklığın ortasında Xiaomi, MIUI 14 takviyeli aygıtlar için uzun vakittir beklenen bir özelliği kullanıma sunuyor. Kullanıcılar artık uygulama bazında yenileme suratı ayarı yapabilecek.

Uygulama tabanlı yenileme hızı

Bildirilenlere nazaran Xiaomi, Xiaomi 12S Pro için Çin özelinde yeni bir güncelleme yayınlamaya başladı. Bu sürümün güncelleme notlarında ise yalnızca Ağustos 2023 güvenlik yamasına işaret ediliyor. Fakat yepisyeni bir bilhassa kullanıma sunulduğu keşfedildi. Bildiğiniz üzere Android platformunda bulunan birden fazla uygulama, telefonunuz daha yüksek yenileme suratlarını destekliyor olsa da 60 Hz yenileme suratını mecburî tutuyor. Hatta bu nedenle yırtılma üzere uyumsuzluk sıkıntıları ile karşılaşabiliyoruz. 

Yeni keşfedilen özellik ise tüm bu sıkıntıları ortadan kaldırmayı hedefliyor. Buna göre kullanıcılar artık uygulamaları azamî 120Hz yenileme suratında çalıştırmaya zorlayabilecek.

Xiaomi Telefonlar Uzun Suredir Beklenen Ozellige Kavusuyor169618 1 Aktarıldığı kadarıyla bu yeni özellik, ”Ayarlar/Yenileme hızı” kısmının çabucak altında ”Yüksek yenileme suratı kullanan uygulamalar” sekmesinden ulaşılabilir olacak. Sekmeye tıkladığınızda ise, cihazınızda yüklü uygulamaların (sistem dahil) listesi açılacak. Buradan uygulama bazında yenileme suratı seçimi yapılabileceksiniz.

Yeni fonksiyonelliğin çok yakında başka Xiaomi akıllı telefonları için de kullanıma sunulması bekleniyor. Lakin XiaomiUI, bunun MIUI 15’in bir kesimi olacağını öne sürdü. Ayrıca şu an için bu özelliğin tüm telefon ve tabletlere eklenip eklenmeyeceğini bilmiyoruz. Dolayısıyla kullanıcıların bir müddet daha beklemesi gerekecek.

İçerik
iOS 17 bugün çıkıyor! İşte öne çıkan 10 yeni özellik

Haziran ayında Apple, iPhone için çok çeşitli yeni özellikler ve değişiklikler içeren iOS 17'yi duyurdu.1

6 dk. 1 Okundu
İçerik
Adobe, ‘devrim yaratacak’ yeni yapay zekalı düzenleme aracını tanıttı

Önümüzdeki hafta yapılacak Adobe Max konferansı öncesinde şirket, fotoğrafları şaşırtan derecede kolay bir biçimde düzenlemeyi1

2 dk. 4 Okundu
İçerik
Realme GT 5 Pro’nun yeni reklam afişi paylaşıldı: İşte beklenen özellikler

Realme şimdilerde GT 5 serisini Çin'de piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu yılın sonlarında da global pazarlara1

1 dk. 25 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.