KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Minecraft kendi rekorunu egale etti

Minecraft Kendi Rekorunu Egale Etti169814 0

Dünyanın açık orta en çok satan görüntü oyunu olan Minecraft, 300 milyon barajını geçerek kendine ilişkin olan 238 milyon satış rekorunu egale etti.

İsveçli oyun firması Mojang Studios tarafından 2011 yılında yapılan Minecraft oyunu yaşadığı çok süratli yükselişle bir arada 2014 yılında teknoloji devi Microsoft tarafından satın alınmıştı.

Microsoft, RollerCoaster Tycoon üzere açık dünya oyunlarından ilham alınarak tasarlanan Minecraft oyununu 2.5 milyar dolara satın almıştı.

Minecraft’ın en yakın rakibi Grand Theft Auto V, 185 milyon civarında satılmış durumda. Minecraft en yakın rakibine neredeyse 140 milyon fark atmış durumda.

Oyunun imalcisi Mojang Studios lideri Helen Chiang bahisle alakalı “15. yaşına girmesine kısa mühlet kalmışken Minecraft, 300 milyondan fazla satışla tüm vakitlerin en çok satan oyunu olmaya devam ediyor. Bu durum biz birinci blokları yerleştirirken kimsenin hayal etmediği bir kilometre taşıydı.” dedi.

Minecraft’ın en yakın rakibi olan Grand Theft Auto serisinin tamamı 405 milyon satılmış durumda. Tek bir oyun olarak dünyada bu sayıları yakalayabilen Minecraft dışında öteki bir oyun bulunmuyor.

Minecraft’ın sahibi Microsoft, bu rekorla alakalı “Rastgele üretilen dünyaları keşfedin ve en kolay meskenden tutun, en görkemli kaleleri siz inşa edin. Yaratıcı modda sınırsız kaynakla oynayabilir ya da hayatta kalma modunda derin madenler kazarak silah ve zırh üretip tehlikeli zombileri püskürtebilirsiniz. Uçsuz bucaksız dağlara tırmanın, derin ve karanlık mağaraları keşfedin ve geniş madenleri siz kazın.” biçiminde açıklama yaptı.

İçerik
Google, Android’in yeni logosunu tanıttı: İşte yeni logo

Google, At a Glance Google Assistant widget'ına yönelik güncellemeler, Lookout görsel erişilebilirlik uygulamasına yönelik geliştirmeler1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
SpaceX’in devasa Starship roketinin ikinci uçuş testi için geri sayım başladı

SpaceX'in bir sonraki Starship fırlatışı, bir ajans yetkilisi tarafından yapılan açıklamalara nazaran FAA'dan (ABD Federal1

3 dk. 1 Okundu
İçerik
Artık daha akıllı: Karşınızda Xiaomi Watch 2 Pro ve fiyatı

Xiaomi, yeni Xiaomi 13T ve 13T Pro'nun yanı sıra yeni Watch 2 Pro'yu da tanıttı.1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.