KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iPhone 15 Pro Max aşırı ısınma ve büyük performans kaybı problemi ile karşı karşıya. Peki suçlu kim?

Iphone 15 Pro Max Kullananlara Kotu Haber169106 0 Apple’ın çok ilgi nedeniyle siparişlere yetişmekte zorlandığı ve gerçek bir oyun makinesi olarak tanımlanan iPhone 15 Pro Max büyük bir meseleyle karşı karşıya. Yongası çok ısınana aygıt performans kaybı yaşıyor.

iPhone 15 Pro Max çok ısınıyor

iPhone 15 Pro Max modeli büyük vaatlerle tanıtılan Apple A17 Pro yonga seti ile geliyor. Bu yonga seti ve ayrıyeten Apple M serisi yongalar için Apple, 3nm bantlarının değerli bir kısmını milyarlarca dolar karşılığında satın almıştı.

Bununla birlikte 3nm sürecinde hala kimi külfetler var. TSMC istediği verimliliğe ulaşamadı. Olağanda Apple bu türlü bir riske girmezdi lakin bu defa farklı davrandı. Zira daha fazla iPhone satmak zorunda. Verimlilik problemleri olan yonganın sorun çıkarmaması için kaynak voltajı bir ölçü daha arttırıldı. Bunun sonucunda da çok ısınma tehlikesi ortaya çıktı.

iPhone 15 Pro Max modelini teste tabi tutanlar ağır kullanımda 47 derecelere varan sıcaklık tespit etmiş. Telefon yalnızca 2 dakikada çok ısınıyor ve performansta yüzde 25 kayıp yaşıyor. 20 dakikalık grafik yoğunluğu sonrasında ise performans kaybı yüzde 34 düzeyine kadar çıkıyor.

iPhone 15 Pro Max kasasında tesirli bir soğutma sisteminin olmaması büyük dezavantaj. Apple’ın bu sorunu nasıl çözeceği merak ediliyor. Üstelik gerçek bir oyun konsolu yakıştırması yapılan bir aygıtın çok ısınması Assassin’s Creed ve Death Stranding üzere oyunları nasıl oynatacağı sorusunu akıllara getiriyor.

İçerik
Samsung Galaxy A25 netleşti: İşte özellikleri

Bildiğiniz üzere Samsung, Galaxy A serisi eser yelpazesini daima olarak güncellemeye devam ediyor. Niketim bir1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Google, kırık Pixel Watch ekranını para karşılığında bile onarmıyor

Elektronik aygıtların onarımı karmaşık olabileceği için bu süreç birçok kişi için göz korkutucu olabiliyor. Bilhassa1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
Android 14, son büyük güncellemeleri olacak: İşte o Samsung telefonlar

Samsung, Galaxy telefonları için yazılım dayanağına çok değer veriyor ve daima olarak güzelleştiriyor. Geçtiğimiz günlerde1

1 dk. 5 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.