KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Microsoft’tan ayrılan Panos Panay’ın yeni adresi Amazon oldu

Microsoft Tan Ayrilan Panos Panay In Yeni Adresi Amazon Oldu169248 0 Windows işletim sistemi ve Surface serisi aygıtların geliştirilmesinden sorumlu olan Panos Panay, 19 yılın akabinde Microsoft’tan ayrılmıştı. Tecrübeli ismin yeni adresi muhakkak oldu. Amazon, Panay’ın şirketin Cihazlar ve Hizmetler kısmının yeni lideri olduğunu duyurdu. Panos Panay, bu yılın sonunda Amazon’dan ayrılacak olan Dave Limp‘in yerini alacak.

Limp yaptığı açıklamada, “Panos’u uzun yıllardır tanıyorum ve şirkete büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Kendisi ürün geliştirme konusunda tutkulu bir başkan ve birlikte neler yapabileceğinizi görmek için sabırsızlanıyorum. Sonbahar lansmanlarımız ve OP1 planlamamız boyunca sorunsuz bir geçiş sağlamak için önümüzdeki iki ay boyunca kendisiyle ihtimamla çalışacağım” dedi.

Microsoft Tan Ayrilan Panos Panay In Yeni Adresi Amazon Oldu169248 1

Microsoft’u neden bıraktı?

Amazon CEO’su Andy Jassy ise Panay’ı “hem donanım hem de entegre hizmetler konusunda geniş tecrübeye sahip güçlü bir eser geliştirici ve mucit” olarak tanımladı. Ayrıyeten kendisinin ileriye dönük olarak Amazon’un D&S (Cihazlar ve Hizmetler) tertibine büyük katkı sağlayacağını belirtti. Panos, Ekim ayının sonunda vazifeye başlayacak. Limp de havacılık ve uzay şirketi Blue Origin‘in başına geçecek.

Business Insider’a nazaran Microsoft, Surface serisindeki en popüler aygıtlara odaklanma kararı aldı ve deneysel projelerin birçoğundan vazgeçti. Ayrıyeten, şirket Surface kısmındaki birtakım çalışanları işten çıkardı. Panos Panay’ın Microsoft’tan bu kadar ani bir halde ayrılmasının nedeninin bu stratejik değişiklikler olduğu söyleniyor.

İçerik
Intel 14.nesil Raptor Lake Refresh işlemcilerin fiyatı sızdı

Intel, geçen yılın sonlarında tanıtılan Raptor Lake işlemcilerin halefi üzerinde hazırlıklarını sürdürüyor. Bu bağlamda ''Raptor Lake1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
Oppo A2x tanıtıldı: Dimensity 6020 işlemci ve 150 dolar fiyat

Oppo yeni bir giriş düzeyi telefon olan Oppo A2x'i duyurdu. Çinli marka aygıtta MediaTek işlemci1

2 dk. 11 Okundu
İçerik
Google, kanser tespitini kolaylaştıran yapay zekalı mikroskop geliştiriyor

Google, ABD Savunma Bakanlığı ile birlikte, ısı haritaları yahut obje sonları üzere görsel göstergeleri gerçek1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.