KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Microsoft’tan ayrılan Panos Panay’ın yeni adresi Amazon oldu

Microsoft Tan Ayrilan Panos Panay In Yeni Adresi Amazon Oldu169248 0 Windows işletim sistemi ve Surface serisi aygıtların geliştirilmesinden sorumlu olan Panos Panay, 19 yılın akabinde Microsoft’tan ayrılmıştı. Tecrübeli ismin yeni adresi muhakkak oldu. Amazon, Panay’ın şirketin Cihazlar ve Hizmetler kısmının yeni lideri olduğunu duyurdu. Panos Panay, bu yılın sonunda Amazon’dan ayrılacak olan Dave Limp‘in yerini alacak.

Limp yaptığı açıklamada, “Panos’u uzun yıllardır tanıyorum ve şirkete büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Kendisi ürün geliştirme konusunda tutkulu bir başkan ve birlikte neler yapabileceğinizi görmek için sabırsızlanıyorum. Sonbahar lansmanlarımız ve OP1 planlamamız boyunca sorunsuz bir geçiş sağlamak için önümüzdeki iki ay boyunca kendisiyle ihtimamla çalışacağım” dedi.

Microsoft Tan Ayrilan Panos Panay In Yeni Adresi Amazon Oldu169248 1

Microsoft’u neden bıraktı?

Amazon CEO’su Andy Jassy ise Panay’ı “hem donanım hem de entegre hizmetler konusunda geniş tecrübeye sahip güçlü bir eser geliştirici ve mucit” olarak tanımladı. Ayrıyeten kendisinin ileriye dönük olarak Amazon’un D&S (Cihazlar ve Hizmetler) tertibine büyük katkı sağlayacağını belirtti. Panos, Ekim ayının sonunda vazifeye başlayacak. Limp de havacılık ve uzay şirketi Blue Origin‘in başına geçecek.

Business Insider’a nazaran Microsoft, Surface serisindeki en popüler aygıtlara odaklanma kararı aldı ve deneysel projelerin birçoğundan vazgeçti. Ayrıyeten, şirket Surface kısmındaki birtakım çalışanları işten çıkardı. Panos Panay’ın Microsoft’tan bu kadar ani bir halde ayrılmasının nedeninin bu stratejik değişiklikler olduğu söyleniyor.

İçerik
Huawei’nin işletim sistemi HarmonyOS, 600 milyon kullanıcıya ulaştı

2019 yılında ABD, Huawei Technologies'e karşı sert yaptırımlar uygulayarak bu Çinli şirketin gelişmiş çip teknolojilerinin1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Hepsiburada, iPhone 15 serisi için hızlı teslimat sözü veriyor

Apple’ın yeni iPhone 15 serisi Hepsiburada’da ön siparişe açıldı. Hepsiburada, 29 Eylül’de satışa çıkmasıyla birlikte yeni1

2 dk. 5 Okundu
İçerik
HP dünyanın en ince 17 inç katlanabilir dizüstü modelini sunar

Son periyotta katlanabilir dizüstü modelleri daha fazla dikkat çekmeye başladı. Markalar en azından portföylerinde bir1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.