KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Microsoft: Yapay zeka için en iyi seçenek Nvidia

Microsoft Yapay Zeka Icin En Iyi Secenek Nvidia169360 0 Microsoft‘un CTO’su, Nvidia GPU’larının yapay zeka için en düzgün seçenek olmaya devam etmesine karşın, AMD’nin de cazip seçenekler sunduğunu aktardı. Ek olarak genel olarak yapay zeka donanımlarında arzın da giderek daha âlâ hale geldiğinin altı çizildi. Öte yandan görünüşe nazaran Nvidia, bir mühlet daha yapay zekanın kaymağını yemeye devam edecek.

Nvidia, yapay zeka alanında parlayan yıldız

Nvidia’nın yapay zeka çiplerinin -özellikle de H100- bu yıl üretken yapay zeka gelişmelerinin süratli büyümesi nedeniyle muazzam bir talep artışına şahit olduğu bilinen bir gerçek. Yeşilli grubun yanlışsız vakitte gerçek esere sahip olması neredeyse anında milyonlarca sipariş almasıyla sonuçlandı. Bu, Nvidia için çok karlı olsa da tıpkı vakitte “dengesiz” bir tedarik zinciriyle sonuçlandı ve altı aya kadar ulaşan sipariş birikimlerine neden oldu. Yapay zeka GPU’ları kesimin olmazsa olmazı olarak kategorize edilmeye başlandı ve bu da onları elde etmeyi başlı başına bir sıkıntı haline getirdi.

Microsoft CTO’su Kevin Scott’e nazaran artık Nvidia çipleri daha hazır hale gelmeye başladı ve tedarik zinciri de giderek daha rafine olmaya başladı. Scott, Microsoft’un silikona yatırım yaptığını, lakin Nvidia’nın çiplerinin son birkaç yıldır mevcut en âlâ seçenek olduğunu söyledi. Nvidia’nın yapay zeka tahlilleri daha fazla ilgi çekiyor çünkü hem üretim kapasitesi hem de performans olarak rakiplerinden epeyce önde bulunuyorlar. Bununla birlikte Scott, AMD’nin yakında kimi ilgi cazibeli yapay zeka tahlilleri sunacağını da söyledi.

İçerik
Apple’dan iPhone 12 radyasyon açıklaması: Her zaman güvenliydi!

Eylül ayında Fransa, Apple’a iPhone 12’nin satışlarını durdurmasını ve telefonu Avrupa elektromanyetik radyasyon standartlarına uygun1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
Samsung Galaxy A05s Google Play Console’da listelendi: İşte beklenen özellikler

Teknoloji devi Samsung'un yeni giriş düzeyi akıllı telefonu Galaxy A05s, Google Play Console'da listelendi. 2023 yılının1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Radeon RX 7800 XT performansı ortaya çıktı: İşte sonuçlar

AMD'nin yakında çıkacak olan Radeon RX 7800 XT ekran kartı, görünüşe nazaran Radeon RX 68001

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.