KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Microsoft: Yapay zeka için en iyi seçenek Nvidia

Microsoft Yapay Zeka Icin En Iyi Secenek Nvidia169360 0 Microsoft‘un CTO’su, Nvidia GPU’larının yapay zeka için en düzgün seçenek olmaya devam etmesine karşın, AMD’nin de cazip seçenekler sunduğunu aktardı. Ek olarak genel olarak yapay zeka donanımlarında arzın da giderek daha âlâ hale geldiğinin altı çizildi. Öte yandan görünüşe nazaran Nvidia, bir mühlet daha yapay zekanın kaymağını yemeye devam edecek.

Nvidia, yapay zeka alanında parlayan yıldız

Nvidia’nın yapay zeka çiplerinin -özellikle de H100- bu yıl üretken yapay zeka gelişmelerinin süratli büyümesi nedeniyle muazzam bir talep artışına şahit olduğu bilinen bir gerçek. Yeşilli grubun yanlışsız vakitte gerçek esere sahip olması neredeyse anında milyonlarca sipariş almasıyla sonuçlandı. Bu, Nvidia için çok karlı olsa da tıpkı vakitte “dengesiz” bir tedarik zinciriyle sonuçlandı ve altı aya kadar ulaşan sipariş birikimlerine neden oldu. Yapay zeka GPU’ları kesimin olmazsa olmazı olarak kategorize edilmeye başlandı ve bu da onları elde etmeyi başlı başına bir sıkıntı haline getirdi.

Microsoft CTO’su Kevin Scott’e nazaran artık Nvidia çipleri daha hazır hale gelmeye başladı ve tedarik zinciri de giderek daha rafine olmaya başladı. Scott, Microsoft’un silikona yatırım yaptığını, lakin Nvidia’nın çiplerinin son birkaç yıldır mevcut en âlâ seçenek olduğunu söyledi. Nvidia’nın yapay zeka tahlilleri daha fazla ilgi çekiyor çünkü hem üretim kapasitesi hem de performans olarak rakiplerinden epeyce önde bulunuyorlar. Bununla birlikte Scott, AMD’nin yakında kimi ilgi cazibeli yapay zeka tahlilleri sunacağını da söyledi.

İçerik
Apple, macOS Sonoma final öncesi sürümü yayınladı: İşte desteklenen Mac’ler

Apple, 18 Eylül’de iPhone’lar için iOS 17, iPad’ler için iPadOS 17, Apple Watch'lar için watchOS1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
Google doğruladı: Bütçe odaklı Pixel modelleri gelmeyecek

Bildiğiniz üzere Google, yakın tarihli Made By Google aktifliği kapsamında merakla beklenen Pixel 8 ve1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
İki hafta pil ömürlü Huawei Watch GT 4 tanıtıldı: İşte Türkiye fiyatı ve özellikleri

Huawei, kısa bir müddet evvel düzenlediği aktiflik kapsamında yeni akıllı saati Huawei Watch GT 4’ü1

5 dk. 4 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.