KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Microsoft SwiftKey klavye, yapay zeka özellikleriyle güncellendi

Microsoft Swiftkey Klavye Yapay Zeka Ozellikleriyle Guncellendi169086 0 Microsoft, iPhone ve Android telefonlar için tanınan SwiftKey klavye uygulamasına gelecek birkaç yeni yapay zeka özelliğini açıkladı. Yeni AI tabanlı özellikler kullanıcılara sunulmaya başlandı.

SwiftKey’e gelen yeni özellikler

SwiftKey’e yapay zeka takviyeli kamera filtresi özelliği geldi. Kullanıcılar, yüzlerce araç ve filtre seçeneğiyle süratli bir halde yaratıcı ve eğlenceli fotoğraflar, görüntüler ve GIF’ler oluşturabiliyor. Efekt ve lenslerin bir kısmı Snapchat’ten geliyor. Bildiğiniz üzere Microsoft’un Snap ile devam eden bir iştiraki var.

Bir öteki yeni özellik, yapay zeka dayanaklı özel çıkartmalar. Kullanıcılar klavyeyle selfie çektikten sonra Bing Image Creator’ı kullanarak WhatsApp, Messenger üzere üçüncü parti uygulamalarda paylaşabilecekleri yeni çıkartmalar oluşturabiliyor.

Mesaj gönderirken yazım ve noktalama işaretlerini gözden geçirip teklifler sunan yeni SwiftKey, kullanıcıların Bing Image Creator’a direkt erişmesini sağlıyor. Oluştur özelliğiyle metin istemi girilerek yapay zeka tarafından geliştirilmiş görseller oluşturulabiliyor. Bing Image Creator, yakında DALL-E 3 manzara oluşturucu için dayanak sağlayacak.

Microsoft, bu yeni AI tabanlı özellikleri yeni kullanıma sunduklarını belirtti; hasebiyle bu özelliklerin tüm kullanıcılara ulaşması biraz vakit alacaktır.

İçerik
Galaxy S23 FE’nin basın görseli ortaya çıktı: İşte tasarımı

Galaxy S20 FE ile yakaladığı başarıyı devam ettirmek isteyen Samsung, bu maksatla birçok Fan Edition1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Instagram, Hikaye paylaşımına yeni kişi kategorileri ekleyecek

Tanınan toplumsal medya uygulaması Instagram, yeni bir öykü paylaşacağınız vakit yakın arkadaşlar ve tüm takipçiler1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
Uydu internet hizmeti Starlink, resmen akıllı telefonlara geliyor: İşte tüm detaylar

Yakın bir gelecekte “telefon çekmiyor” sorunu büsbütün ortadan kalkacak. Elon Musk’ın CEO’su olduğu SpaceX şirketinin1

3 dk. 5 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.