KATEGORİLER
Kripto Al Sat

MediaTek mobil dünyada liderliğini kaybedebilir

Mobil Yonga Dunyasinda Surprizlere Hazir Olun168729 0 Başarısız geçen Helio X macerası sonrasında tabana vuran MediaTek, önemli bir yine yapılanma sürecine girdi ve mucizelere imza attı. Qualcomm’un bir devir başkan olduğu pazarda kelam artık MediaTek’in. Bununla birlikte işler güzel gitmiyor.

MediaTek hala lider

Yılın ikinci yarısında taşınabilir yonga sevkiyatlarına dayanan araştırmaya nazaran MediaTek yüzde 30 pazar hissesi ile liderliğini sürdürdü. Firma üst üste 12 çeyrek taşınabilir yonga pazarında başkan olmayı başardı. Ne var ki son 6 çeyrektir gözle görülür bir düşüş yaşanıyor.

Qualcomm son 3 çeyrektir yükselişte ve yüzde 29 pazar hissesine ulaştı. Snapdragon 8 Gen 2, Snapdragon 7 Gen 1, Snapdragon 6 Gen 1 ve Snapdragon 4 Gen 1 yonga setleri firmanın geri dönüşüne yardım ediyor.

Apple’ın geçen yıldan bu yana iPhone satışlarının düşüşüne paralel olarak pazar hissesi kaybettiği görülüyor. Alt düzey telefonların argümanlı ismi UNISOC ise yüzde 15 ile en yüksek pazar hissesine ulaşmış durumda. Samsung da tekrar eski düzeylerini yakalamaya çalışıyor.

Yılın geri kalanında Qualcomm’un atak yaparak MediaTek’i geçebileceği belirtiliyor. Ayrıyeten giriş düzeyi 5G telefonların ilgi görmesi ile UNISOC firması yeni devirde sürprizlere imza atabilir.

İçerik
Google, Microsoft Edge’de YouTube videolarının izlenmesini engellemeye başladı

Google'ın Youtube'da reklam engelleyicilere karşı başlattığı gayret Microsoft Edge tarayıcısına olumsuz yansıdı. Kullanıcılar platformda video1

1 dk. 8 Okundu
İçerik
Redmi Note 13 Pro+ artık resmi: İşte özellikleri

Xiaomi, geçtiğimiz Ocak ayında tanıtılan Redmi Note 12 ve 12 Pro modellerinin halefi üzerinde hazırlıklara1

2 dk. 6 Okundu
İçerik
Geçmişe yolculuk: Hem AMD hem de Intel işlemcileri destekleyen soket

Halihazırda çağdaş işlemciler için Intel tarafında LGA 1700, AMD tarafında ise AM5 soketli anakartları kullanmak1

2 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.