KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Microsoft Bing, artık daha hızlı yapay zeka görselleri üretecek

Microsoft Bing Artik Daha Hizli Yapay Zeka Gorselleri Uretecek169366 0 Geçtiğimiz eylül ayının sonlarında Microsoft, yapay zeka çalışmalarıyla ilgili bir dizi yazılım güncellemesi duyurdu. Güncellenenlerden biri de, yapay zeka tabanlı görsel sanat yaratıcısı Bing Image Creator olmuştu. Yazılım devi, 29 Eylül’den itibaren görsel üreticisinde OpenAI’ın DALL-E 3 modelini kullanamaya başladığını ve tüm kullanıcılarının kullanımına sunulduğunu duyurdu. O tarihten bu yana ise Bing, biraz yavaş çalışıyordu ancak tahlil yakın.

Bing’in görsel tarafı hızlanıyor

Bing Image Creator’a DALL-E 3’ün eklenmesi, ona erişen kişi sayısında büyük bir artışa neden olmuş üzere görünüyor ve sonuç olarak, hizmet bazen imaj oluşturmada yavaş olabiliyor. Bu durum, X (eski ismiyle Twitter) aracılığıyla ortalarında bir manzara elde etmek için iki saatten fazla bekleyenlerin bile olduğu bir dizi kişi tarafından raporlandı. Elbette birden fazla kişi saatlerce beklemiyordu fakat birkaç saniye süren iş, son günlerde genel olarak birkaç dakikaya yükselmişti.

Microsoft Bing Artik Daha Hizli Yapay Zeka Gorselleri Uretecek169366 1 Görünüşe nazaran Microsoft bu sorunun farkında ve en kısa müddette düzeltmek için çalışıyor. Microsoft’un Windows ve Web Hizmetleri grubunun yeni lideri Mikhail Parakhin, DALL-E 3 güncellemesinden sonra Bing Image Creator’da bu kadar büyük bir ilgi beklemediklerini söyledi. Parakhin, Microsoft’un “daha fazla GPU getireceğini” ve bunun “yakında” bekleme mühletini azaltmaya yardımcı olacağını belirtti. Bir takip iletisinde kaç GPU eklendiği sorulduğunda Parakhin, binlerce Nvidia H100 alındığını belirtti.
Microsoft Bing Artik Daha Hizli Yapay Zeka Gorselleri Uretecek169366 2 Bing Image Creator, son güncellemeye kadar DALL-E 2 modelini kullanıyordu. Bu model geçtiğimiz yılın nisan ayında çıkış yapmıştı. Biraz eski kalması nedeniyle rakiplerinin de gerisine düşmüştü. OpenAI’ın kısa müddet evvel DALL-E 3’ü duyurmasıyla işler değişti ve modelin yetenekleri kıymetli ölçüde arttı. Çabucak üstteki görselde birebir istemden (a potted flower on a wooden table) elde edilen sonuçları (Üstte Bing, altta DALL-E 2) görebilirsiniz.
İçerik
Redmi K70 serisinin pil kapasitesi ortaya çıktı

Xiaomi bu yılın sonlarında Redmi K70 serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Çıkış tarihi yaklaştıkça yeni akıllı1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Milyarlarca kullanıcısı olan Facebook logosunu değiştirdi

Görünüşe nazaran Meta, Facebook'un "kimlik sistemini" güncelliyor. Aylık 3 milyar kişi tarafından kullanılan dev toplumsal1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
Oppo Find N3’ün özellikleri ve tasarımı sızdırıldı

Teknoloji devi Oppo, şimdilerde yeni katlanabilir telefonu Oppo Find N3 Flip'i piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bildiğiniz üzere akıllı telefon1

1 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.