KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Microsoft Bing, artık daha hızlı yapay zeka görselleri üretecek

Microsoft Bing Artik Daha Hizli Yapay Zeka Gorselleri Uretecek169366 0 Geçtiğimiz eylül ayının sonlarında Microsoft, yapay zeka çalışmalarıyla ilgili bir dizi yazılım güncellemesi duyurdu. Güncellenenlerden biri de, yapay zeka tabanlı görsel sanat yaratıcısı Bing Image Creator olmuştu. Yazılım devi, 29 Eylül’den itibaren görsel üreticisinde OpenAI’ın DALL-E 3 modelini kullanamaya başladığını ve tüm kullanıcılarının kullanımına sunulduğunu duyurdu. O tarihten bu yana ise Bing, biraz yavaş çalışıyordu ancak tahlil yakın.

Bing’in görsel tarafı hızlanıyor

Bing Image Creator’a DALL-E 3’ün eklenmesi, ona erişen kişi sayısında büyük bir artışa neden olmuş üzere görünüyor ve sonuç olarak, hizmet bazen imaj oluşturmada yavaş olabiliyor. Bu durum, X (eski ismiyle Twitter) aracılığıyla ortalarında bir manzara elde etmek için iki saatten fazla bekleyenlerin bile olduğu bir dizi kişi tarafından raporlandı. Elbette birden fazla kişi saatlerce beklemiyordu fakat birkaç saniye süren iş, son günlerde genel olarak birkaç dakikaya yükselmişti.

Microsoft Bing Artik Daha Hizli Yapay Zeka Gorselleri Uretecek169366 1 Görünüşe nazaran Microsoft bu sorunun farkında ve en kısa müddette düzeltmek için çalışıyor. Microsoft’un Windows ve Web Hizmetleri grubunun yeni lideri Mikhail Parakhin, DALL-E 3 güncellemesinden sonra Bing Image Creator’da bu kadar büyük bir ilgi beklemediklerini söyledi. Parakhin, Microsoft’un “daha fazla GPU getireceğini” ve bunun “yakında” bekleme mühletini azaltmaya yardımcı olacağını belirtti. Bir takip iletisinde kaç GPU eklendiği sorulduğunda Parakhin, binlerce Nvidia H100 alındığını belirtti.
Microsoft Bing Artik Daha Hizli Yapay Zeka Gorselleri Uretecek169366 2 Bing Image Creator, son güncellemeye kadar DALL-E 2 modelini kullanıyordu. Bu model geçtiğimiz yılın nisan ayında çıkış yapmıştı. Biraz eski kalması nedeniyle rakiplerinin de gerisine düşmüştü. OpenAI’ın kısa müddet evvel DALL-E 3’ü duyurmasıyla işler değişti ve modelin yetenekleri kıymetli ölçüde arttı. Çabucak üstteki görselde birebir istemden (a potted flower on a wooden table) elde edilen sonuçları (Üstte Bing, altta DALL-E 2) görebilirsiniz.
İçerik
Kirin 9000s gizemi: Huawei’nin tarihi başarısı çok ciddi sorunlarla karşı karşıya

Huawei ve Çin, açıkça tarihi bir muvaffakiyete imza atarak tümüyle kendi imkanlarıyla Kirin 9000s yongasını1

4 dk. 1 Okundu
İçerik
Elon Musk’ın uydu interneti Starlink’in kazancı belli oldu

Elon Musk’ın önderliğinde SpaceX’in uydu tabanlı genişbant internet hizmeti Starlink, her geçen periyot global kapsamını1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Kullanıcılar Apple Vision Pro’nun çok ağır olduğunu bildiriyor

Apple ilk karma gerçeklik başlığı olan Vision Pro'yu haziran ayında duyurdu. Lakin şirket hala aygıtın1

2 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.