KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Adobe, ‘devrim yaratacak’ yeni yapay zekalı düzenleme aracını tanıttı

Adobe Devrim Yaratacak Yeni Yapay Zeka Ozelligini Tanitti169472 0 Önümüzdeki hafta yapılacak Adobe Max konferansı öncesinde şirket, fotoğrafları şaşırtan derecede kolay bir biçimde düzenlemeyi sağlayan bir öteki yapay zeka özelliğinin tanıtımını yapıyor. Project Stardust olarak isimlendirilen yeni “nesneye hassas düzenleme motoru”, olağan fotoğraflardaki objeleri tek tek otomatik olarak tanımlayarak bunların basitçe hareket ettirilmesine ve üzerinde değişiklik yapılmasına imkan tanıyor.

Adobe, yeni yapay zeka aracını duyurdu

Şirket bu özelliği ve öbür yapay zeka araçlarını önümüzdeki hafta düzenleyeceği Max konferansında tam olarak açıklamayı planlıyor. Öte yandan yeni yapay zeka özelliği, Google’ın dün yeni Pixel 8 telefonları için duyurduğu Magic Editor’e benziyor lakin muhtemelen daha güçlü. Sergilenen kısa görüntüde kısaca gösterilen Adobe’un bu özelliği, bir fotoğraftaki objelerin -örnek imajdaki sarı bavul ve gölgesi gibi- otomatik olarak nasıl tanımlandığını ve Photoshop’un kement aracı kullanılarak ayrılmış üzere nasıl seçildiğini gösteriyor.

Adobe Devrim Yaratacak Yeni Yapay Zeka Ozelligini Tanitti169472 1 Görüntüde objelerin farklı bir katmanda saklanıyormuş üzere nasıl taşınabileceği, silinebileceği yahut öteki bir formda manipüle edilebileceği ve gerilerindeki eksik alanın etraflarının geri kalanıyla eşleşecek formda otomatik olarak nasıl doldurulacağını da gösteriyor. Bir öteki örnekte Stardust, diğer bir fotoğrafta bir adamın kıyafetlerini tek tek değiştiriyor. Birkaç tıklamayla turuncu ceketi, üzerine tam oturan ve pozuna uyan siyah deri bir cekete dönüşüyor. Stardust daha az kesin komutlarla da akıllı ayarlamalar yapabiliyor. “Dikkat dağıtıcıları kaldır” etiketli bir düğme, bir çiftin fotoğrafının uzak art planındaki bulanık insanları anında siliyor.

Yeni düzenleme motoru, Adobe’nin Firefly destekli Photoshop araçlarıyla tıpkı üretken yapay zeka özelliklerinden kimilerine sahip. Firefly, imajlardaki objeleri manipüle etmenin yanı sıra Photoshop’un yeni art planlar oluşturmasını ve fotoğrafları yepyeni sonlarının ötesine genişletilmesini sağlıyor. Ayrıyeten Firefly’ın görüntü düzenleme alanındaki kullanışlılığından da bahsedildi. Yazılım, bir görüntünün havasını değiştirmek, kıssa panolarını düzenlemek, grafikler eklemek yahut daha fazlası için metin istemlerini kullanabiliyor. Yalnızca kutucuğa istediğiniz şeyi yazmak kâfi oluyor.

İçerik
Assassin’s Creed Nexus VR 16 Kasım’da çıkıyor

Oyun dünyasının en ünlü serilerinden olan Assassin’s Creed, yakında birinci sanal gerçeklik üretimine kavuşacak. Ubisoft’un1

1 dk. 11 Okundu
İçerik
NASA, asteroidden topladığı örneklerin içeriğini açıkladı: Karbon ve su açısından zengin

Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), OSIRIS-REx kapsülünün geçen ayın sonlarında büyük bir tantanayla Dünya'ya1

3 dk. 4 Okundu
İçerik
Isınma nedeniyle bataryası şişen ilk iPhone 15 Pro ortaya çıktı

iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max'in ısınma meseleleri bir müddettir ortalıkta dolaşıyor. Kimi1

2 dk. 18 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.