KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Meta’nın VR dünyası web ve mobile geliyor

Meta Nin Vr Dunyasi Web Ve Mobile Geliyor168818 0 Facebook, Instagram ve WhatsApp üzere platformların sahibi olan Meta, sanal gerçeklik alanındaki geliştirmelerinden ve vizyonundan kopmuş değil. Firma, kısa mühlet evvel bloğunda yapmış olduğu bir duyuru ile VR (Sanal Gerçeklik) tabanlı toplumsal uygulaması Horizon Worlds‘ün web ve taşınabilir platformlara geleceğini açıkladı.

Horizon Worlds web ve taşınabilir yolcusu

Meta, web sitesinde yayınladığı yeni bir blog yazısında, şu anda Quest VR başlığına sahip olan bireylerle hudutlu olan kullanıcı tabanını genişletmek emeliyle Horizon Worlds’ün web ve mobil aygıtlara doğru yol aldığını duyurdu. Bu duyuru, Horizon Worlds’ün kullanıcı tabanının azaldığı ve Meta’nın resmi oyuncu istatistiklerini hiçbir vakit yayınlamamasına karşın, dahili dokümanlara atıfta bulunan raporların toplumsal alanın neredeyse hiç doldurulmadığını ortaya koyduğu bir vakte denk geliyor.

Meta Nin Vr Dunyasi Web Ve Mobile Geliyor168818 1 Horizon Worlds’ü bilmeyenler için, insanların toplumsallaşmak ve oynamak için katılabilecekleri ya da “dünyalar” yaratabilecekleri bir platform olarak düşünülebilir. Ekosistemde ayrıyeten kullanıcıların sanal eşyalar satabileceği bir mağaza da bulunuyor. Lakin Meta her satıştan yüzde 47,5 oranında hisse alıyor. Meta, az sayıda kişinin artık Android ve iOS’ta Meta Quest uygulamasına erişebileceğini belirtirken erken erişim haldeki web sürümünün herkese açık olduğu bildiriyor.

Meta, “Önümüzdeki birkaç ay içinde daha fazla dünyayı kullanıma sunarken, web’e bağlı rastgele bir aygıttan arkadaşlarınızla takılabilecek, güldürü gösterilerinde gülebilecek, fiyatsız konserlerin ve aktifliklerin tadını çıkarabileceksiniz” diyor. Meta şimdilik erken erişim sürecinde sistemleri test edecek ve geri bildirimleri toplayarak tecrübesi geliştirecek. Bu müddet zarfında yavaş yavaş Horizon Worlds daha fazla şahsa ulaştırılacak.

Web için Horizon Worlds’ün erken erişimine katılmak için buradaki temasa tıklayabilirsiniz: horizon.meta.com

İçerik
Steam’de 20. yıl indirimleri başladı: İşte öne çıkan oyunlar

Valve’in dijital oyun platformu Steam, yepyeni fırsatlar ile oyuncuları sevindirmeye devam ediyor. Son olarak Steam'in 20. yıl1

3 dk. 1 Okundu
İçerik
Üretken yapay zekayı 2024’te “soğuk duş” bekliyor

Bilhassa 2022’nin son ayları -özellikle ChatGPT’nin kasım ayında çıkışı- üretken yapay zeka alanında bir kırılma1

2 dk. 7 Okundu
İçerik
WhatsApp’ın yeni özelliği ortaya çıktı: Platform sınırlaması kalkıyor!

2024 Avrupa Birliği düzenlemeleri kapsamında Apple, Amazon, Google, Microsoft, Meta dahil şirketlerin üçüncü parti iletileşme1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.