KATEGORİLER
Kripto Al Sat

MacOS Sonoma’da oyun modu nasıl açılır ve kapatılır?

Macos Sonoma Oyun Modu Acma Ve Kapatma Adimlari169217 0 macOS Sonoma ile gelen Game Mode, CPU ve GPU performansına öncelik vererek Mac’i oyun oynamak için en yeterli duruma getiriyor. Pekala, Oyun Modu nasıl açılıyor ve kapatılıyor? Apple, macOS 14 güncellemesini yayınladığı gün güncellediği dayanak sayfasında Game Mode nasıl kullanılır? açıkladı.

Apple’ın açıklamasına nazaran, Game Mode, en yüksek önceliği CPU ve GPU’ya vererek, art plan vazifelerinin kullanımını azaltarak oyun tecrübesini en âlâ hale getiriyor. Ayrıyeten Bluetooth örnekleme suratını iki katına çıkararak denetimciler ve AirPods kulaklık üzere kablosuz aksesuarlar için gecikmeyi azaltıyor.

macOS Sonoma oyun modu nasıl açılır?

Macos Sonoma Oyun Modu Acma Ve Kapatma Adimlari169217 1 Oyun Modu, Apple Silicon işlemcili Mac’lerde kullanılabiliyor. Oyun modunu açmak için aşağıdaki adımları izleyin:
  1. İmleci oyun penceresinin sol üst köşesindeki yeşil düğmenin üzerine getirin.
  2. Menüden Tam Ekrana Geç’e tıklayın.
  3. Menü çubuğunda denetimci simgesi görünecek.
  4. Game Mode on yazıyorsa oyun modu açılmış demektir.

macOS Sonoma oyun modu nasıl kapatılır?

Macos Sonoma Oyun Modu Acma Ve Kapatma Adimlari169217 2 Tam ekrandan çıktığınızda Oyun Modu otomatik olarak kapanacaktır lakin tam ekran modundayken de kapatabilirsiniz. Menü çubuğunda Oyun Modunu Kapat’ı seçerek game mode özelliğini kapatabilirsiniz.

MacOS Sonoma’da oynanan tüm oyunlar Oyun Modundan otomatik olarak yararlanacak. Game Mode, tüm yeni ve gelecek Mac oyunları dahil her oyunla çalışacak. Apple, geliştiricilerin, bilhassa de Windows geliştiricilerinin oyunlarını Mac platformuna taşırken daha güzel performans elde etmelerini istiyor.

İçerik
Diablo IV, çok yakında Steam’e geliyor

Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir aksiyon rol yapma oyunu olan ve yılın en1

1 dk. 7 Okundu
İçerik
Xbox Game Pass fiyatlarına yeni zam yolda

Oyun dünyasının en değerli abonelik servisi olarak gösterilen Game Pass bugün 30 milyon aboneye ulaşmış1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Samsung Galaxy S23 FE’nin fiyatı sızdırıldı: Ekim ayında gelebilir

Samsung Galaxy S23 FE'nin 2023'ün dördüncü çeyreğinde küresel pazarda piyasaya sürülmesi bekleniyor. Merakla beklenen akıllı1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.