KATEGORİLER
Kripto Al Sat

MacOS Sonoma’da oyun modu nasıl açılır ve kapatılır?

Macos Sonoma Oyun Modu Acma Ve Kapatma Adimlari169217 0 macOS Sonoma ile gelen Game Mode, CPU ve GPU performansına öncelik vererek Mac’i oyun oynamak için en yeterli duruma getiriyor. Pekala, Oyun Modu nasıl açılıyor ve kapatılıyor? Apple, macOS 14 güncellemesini yayınladığı gün güncellediği dayanak sayfasında Game Mode nasıl kullanılır? açıkladı.

Apple’ın açıklamasına nazaran, Game Mode, en yüksek önceliği CPU ve GPU’ya vererek, art plan vazifelerinin kullanımını azaltarak oyun tecrübesini en âlâ hale getiriyor. Ayrıyeten Bluetooth örnekleme suratını iki katına çıkararak denetimciler ve AirPods kulaklık üzere kablosuz aksesuarlar için gecikmeyi azaltıyor.

macOS Sonoma oyun modu nasıl açılır?

Macos Sonoma Oyun Modu Acma Ve Kapatma Adimlari169217 1 Oyun Modu, Apple Silicon işlemcili Mac’lerde kullanılabiliyor. Oyun modunu açmak için aşağıdaki adımları izleyin:
  1. İmleci oyun penceresinin sol üst köşesindeki yeşil düğmenin üzerine getirin.
  2. Menüden Tam Ekrana Geç’e tıklayın.
  3. Menü çubuğunda denetimci simgesi görünecek.
  4. Game Mode on yazıyorsa oyun modu açılmış demektir.

macOS Sonoma oyun modu nasıl kapatılır?

Macos Sonoma Oyun Modu Acma Ve Kapatma Adimlari169217 2 Tam ekrandan çıktığınızda Oyun Modu otomatik olarak kapanacaktır lakin tam ekran modundayken de kapatabilirsiniz. Menü çubuğunda Oyun Modunu Kapat’ı seçerek game mode özelliğini kapatabilirsiniz.

MacOS Sonoma’da oynanan tüm oyunlar Oyun Modundan otomatik olarak yararlanacak. Game Mode, tüm yeni ve gelecek Mac oyunları dahil her oyunla çalışacak. Apple, geliştiricilerin, bilhassa de Windows geliştiricilerinin oyunlarını Mac platformuna taşırken daha güzel performans elde etmelerini istiyor.

İçerik
Yeni Wi-Fi yöntemi ile duvarların arkasındaki harfler okunabiliyor

Yakın vakitte yapılan bir çalışma, duvarların gerisini Wi-Fi ile görmeden bir çığır açıyor. Yeni yol1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
WhatsApp, aramalarda güvenliği artırıyor: İşte yeni özellik

WhatsApp, bilinmeyen aramaları sessize alma özelliğinin akabinde aramalarda IP adresinizi koruyacak yeni bir özelliği kullanıma1

1 dk. 8 Okundu
İçerik
ChatGPT artık internete erişebiliyor: Google’ın sonu mu geliyor?

OpenAI tarafından Kasım 2022'de piyasaya sürülen ChatGPT, o vakitten beri elbet güçlü ve değişik bir1

3 dk. 6 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.