KATEGORİLER
Kripto Al Sat

LG’den dizüstü bilgisayarlar için katlanabilir OLED atağı

Lg Den Dizustu Bilgisayarlar Icin Katlanabilir Oled Atagi169123 0 LG Display, ekran teknolojilerindeki liderliğini bir kere gözler önüne seriyor. Şirket, kısa bir müddet evvel BT cihazlarına yönelik OLED eser yelpazesini genişletmeye kararlılığını göstererek dizüstü bilgisayarlar için 17 inçkatlanabilir OLED panelin seri üretimine başlayacağını duyurdu. Yeni panelin kullanılacağı eserler hakkında bilgi mevcut olmasa da katlanabilir ekranlı dizüstüler mobiliteyi değerli ölçüde artırabilir.

LG’den katlanabilir OLED atağı

LG Display’in 17 inç katlanabilir OLED paneli, daha evvel otomotiv ekranlarına uygulanan Tandem OLED yapısına sahip ve BT aygıtlarına uygun olarak kullanım ömrünü değerli ölçüde artırıyor. LG Display’in Tandem OLED’i, optimum stabilite ve daha uzun kullanım ömrü için enerjiyi OLED bileşenleri ortasında tesirli bir halde dağıtırken daha parlak ekranlar sunmak için ekstra bir katmana sahip. Münasebetiyle Tandem OLED, iki katmanlı OLED teknolojisini bünyesinde barındırıyor. Panelin uzun ömürlü olması, dizüstü bilgisayarlar, monitörler ve tabletler üzere tipik olarak daha uzun kullanım müddetlerine sahip BT aygıtları için de epeyce uygun.

LG, dizüstü bilgisayarlar için seri üretimine başladığı 17 inç katlanabilir OLED panelinde, katlanma alanındaki kırışıklığı en aza indiren özel bir malzeme kullandığını belirtiyor. Bu ortada panel, 17 inç geniş ekranda QHD+ çözünürlük (2560 x 1920) sunuyor. Ekran büsbütün açıldığında, 4:3 formatında 17 inçlik taşınabilir bir monitör yahut tablet fonksiyonu görüyor. Açıyı ayarlayarak, 3:2 oranına sahip 12,3 inçlik bir dizüstü bilgisayar elde edilebiliyor. LG Display’e nazaran bu panelde dokunmatik girdi ve kalem dayanağı de sunuluyor.

İçerik
Windows 11’e ekran görüntüsünden metin kopyalama ve dahası geldi: İşte yenilikler

Microsoft, Ekran Alıntısı Aracı ve Fotoğraflar uygulamasını, ekran imgelerinden metin kopyalama ve fotoğraflara art plan1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
YouTube Shorts bu kez kendi firmasını tedirgin etti

Toplumsal medya dünyasında bilhassa TikTok’un yükselişi ile birlikte dikey ve kısa görüntü özelliği kaçınılmaz hale1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Beklenen oyun Counter Strike 2 (CS2), ücretsiz indirilmeye açıldı

CS:GO oynayan tüm oyunculara CS2 güncellemesi sunuldu. Daha evvel CS:GO oynamamış yahut oyunu kaldırmış olanlar,1

2 dk. 34 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.