KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Kendal Jenner, Snoop Dogg ve onlarca ünlü yapay zeka oldu: İşte Meta AI ve gelişmeler

Whatsapp Ve Instagram A 28 Unlu Yapay Zeka Asistani Geliyor169247 0 Meta, kendi asistanı ve WhatsApp, Instagram ve Messenger‘da yayınlayacağı bir dizi yapay zeka karakteriyle başlayarak yapay zeka sohbet robotu savaşlarına resmen giriş yapıyor. Şayet ChatGPT’yi bir defa bile kullanmışsanız işleyişe büsbütün hakimsiniz çünkü temel mantık tıpkı. Meta bunu, bir küme sohbetinde arkadaşlarınızla bir seyahat planlamaktan olağanda bir arama motoruna soracağınız soruları yanıtlamaya kadar her şey için genel emelli bir asistan olarak görüyor. Meta, gerçek vakitli web sonuçları sağlamak için Microsoft’un Bing‘i ile bir iştirak kurduğunu duyurdu, bu da Meta AI‘yı yeni bilgilere sahip olmayan öbür birçok fiyatsız AI’dan ayırıyor.

Meta AI

Meta AI‘ın bir öbür kıymetli özelliği de Midjourney ya da DALL-E üzere manzaralar üretebilmesi. Meta Connect etkinliğinde gösterilen demoda ilgi alımlı yüksek çözünürlüklü fotoğraflar üretildi. Meta’nın bu hafta duyurulan tüm yapay zeka özellikleri üzere, bu imaj oluşturma özelliğinin kullanımı da büsbütün ücretsiz. Meta bu yapay zekanın ardındaki gücü tam olarak açıklamadı lakin firmanın Llama 2 gibi büyük lisan modelleri bulunuyor. Muhtemelen bunların özel bir versiyonu kullanılıyor.

Whatsapp Ve Instagram A 28 Unlu Yapay Zeka Asistani Geliyor169247 1 Meta AI ile Llama 2 ortasındaki farklar daha çok karşılıklarda saklanıyor. Meta AI daha konuşkan ve arkadaşça bir ton kullanıyor. Buna rağmen mevcut yapay zekaların birçok robotik yahut mülayim olabiliyor.

Onlarca ünlü sizi yapay zeka kişiliğiniz olacak

Whatsapp Ve Instagram A 28 Unlu Yapay Zeka Asistani Geliyor169247 2 Meta’nın yapay zeka asistanının yanı sıra şirket, iletileşme uygulamalarında 28 yapay zekâ karakterinden oluşan bir orduyu da kullanıma sunmaya başlıyor. Bu yapay zeka kişiliklerinin birden fazla Dwyane Wade, Kendall Jenner, MrBeast, Snoop Dogg ve Paris Hilton üzere ünlülere dayanıyor. Kimileri ise belirli kullanım durumlarına yönelik kişilikler olacak. Bu ortada direkt Dwyane Wade’in yahut Kendall Jenner’ın yapay zekasıyla konuşmayacaksınız elbette. Bunlar bir kişiliği temsil edecek ve sesleri de misal olacak. Mesela Dwyane Wade, Ironman triatloncusu Victor rolünde sizi en düzgün haliniz olmaya motive edecek bir yapay zeka kişiliği olacak.

Öte yandan Meta AI, en azından şimdilik Instagram ve Facebook’taki herkese açık kullanıcı bilgileri üzerinde eğitilmedi lakin ilerde bu da olacak. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, yapay zeka asistanlarının bugün itibariyle beta olarak sunulmaya başlanacağını ve önümüzdeki günlerde daha geniş bir halde piyasaya sürüleceğini söyledi.

İçerik
Üretken yapay zekayı 2024’te “soğuk duş” bekliyor

Bilhassa 2022’nin son ayları -özellikle ChatGPT’nin kasım ayında çıkışı- üretken yapay zeka alanında bir kırılma1

2 dk. 8 Okundu
İçerik
Fransa, radyasyon azaltıcı iPhone 12 güncellemesini test ediyor

Fransa bu ayın başlarında elektromanyetik radyasyona maruz kalma sonlarının ihlal ettiği gerekçesiyle iPhone 12'nin satışını1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Fitbit Charge 6 tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

2021'den bu yana Google'ın alt markalarından biri olarak varlık gösteren Fitbit, eser yelpazesini genişletmeye devam1

3 dk. 17 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.