KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Kedi Maması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedi Maması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Bir kedi sahiplenip evinize aldığınızda ilk yapmanız gereken elbette mamasının hazır olmasıdır. Tabii aklınızda bu kadar çok marka ve çeşit varken hangisini seçeceğiniz sorusu. Bu mamalar kendi arasına yavru kedi maması, yetişkin kedi maması ve yaşlı kedi maması olarak ayrılıyor. Her bir mama türü de kendi içlerinde farklara ayrılıyor. Mama alırken mamanın üzerinde yazan yaşa bakılmalı herhangi bir yaş yazmıyor ise bu mamalar yetişkin mamaları olarak adlandırılır. Yetişkin mamaları 1 yaş – 7 yaş arası kediler için yapılmıştır. Ve en önemli dikkat edilmesi gereken şey ise kaliteli mama pahalı mama değildir.

Mama seçerken en önemli ve dikkat edilmesi gereken şey herkesin bildiği bir marka tercih etmek ve açık satılan mamalardan uzak durmaktır. Açık mama tercih edilmemesinin sebebi hava ile temas edince mamanın bayatlaması ve bakteri üretebilmesidir. Duyulmayan markalar kedinizin sağlığı için iyi olmayabilir. Aynı zamanda marketlerde satılan mamaların besin değeri diğer mamalara göre düşük olabilir ve bu durum kedinizin sağlığını ve yaşam standardını kötü etkileyebilir.

Yavru Kedi İçin Mama Seçimi

Yavru kediler 12 aylık kediler için söylenir. Ve alacağınız mama yavru kediler için olan mamalardan olmalıdır. Eğer farklı bir çeşit mama yerse yavru kedi öğütmekte zorluk çekecektir. Üstelik yeterli besin takviyesini alamayacaktır. Bu durum da yavru kedinin sağlık durumunu kötü etkileyecektir. Çünkü yavru kedi mamaları küçük bir kedinin ihtiyaçlarını karşılarken yetişkin mamaları kediyi yaşlılık dönemi için güçlendirir, sağlık durumunu ona göre ayarlar.

Yavru kedilerin mamaları genel olarak hindi, tavuk, kuzu eti ve balık tatları içerir. İlk kez mama alırken küçük bir paket almalısınız. Çünkü kediniz mamanın tadını beğenmeyebilir. Böylece farklı aromada bir kedi maması alıp onu deneyebilirsiniz. Bu yüzden kedinizin beğendiği mamayı bulana kadar küçük paketler alıp gözlemlemelisiniz. Kediniz mamasını sevdikten sonra dilerseniz büyük boy mama tercih edebilirsiniz. Bu mamaları veterinerinize de danışabilirsiniz. Onlar size bu konu da yardımcı olacaktır. Hayvanlar sevgiye ve yemeğe muhtaçtır.  Onlara iyi bakalım.

İçerik
Viski Fiyatları 2022

Viski; buğday, arpa, mısır ya da çavdardan yapılan bir çeşit alkollü içki türüdür. Bu ürünler1

2 dk. 17 Okundu
İçerik
İtiraz Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İtiraz Dilekçesi Nasıl Yazılır? - Dilekçe bir istekte ya da talepte bulunmak için özellikle resmî1

2 dk. 36 Okundu
İçerik
Android Mağazasına Uygulama Ekleme

Bir uygulamanız bulunuyorsa bu uygulamayı Google Play Store’a yükleme işlemini yapabilirsiniz. Uygulamayı mağazaya gönderebilmek için1

2 dk. 18 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.