KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Karpuz nasıl seçilir? İyi karpuz nasıl anlaşılır? Kelek karpuz nasıl anlaşılır

Yaz mevsiminin olmazsa olmaz meyvelerinden biri olan karpuz ülkemizde çok sevilmektedir. Sulu meyveler ortasında yer alan karpuzu sulu ve tatlı seçmek için dikkat etmeniz gereken birtakım püf noktaları bulunuyor. Yasemin.com grubu olarak sizler için karpuz nasıl seçilir, kelek karpuz nasıl anlaşılır? ayrıntılarıyla araştırdık. İşte yanıtlar…

Sıcak yaz günlerinde en çok tüketilen meyvelerin başında karpuz yer alıyor. Bedeninin su gereksinimini kıymetli ölçüde karşılayan kalın kabuklu ve içi çekirdekli olan bir meyve çeşididir. Lakin karpuz güzel seçilmediğinde içi beyaz ve bozulmuş karpuzlarla karşılaşarak hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Makûs sürprizlerle karşılaşmamak ve bozulmuş karpuzlara para vermemek karpuz alırken dikkat etmeniz gereken baz ayrıntılar bulunuyor. Sizlere vereceğimiz tavsiyelere uyarak en tatlı ve en sulu karpuzu seçebilirsiniz. İşte karşılıklar:

İYİ KARPUZ NASIL SEÇİLİR?

 • Bal üzere bir karpuz seçmek için öncelikle karpuzun üzerinde sarı leke olup olmadığını denetim etmek gerekiyor. Şayet karpuzun dış kabuğunun üzerinde sarı lekeler varsa ve bu lekeler yoğunsa bir o kadar karpuz lezzetli demektir. Bundan ötürü sarı lekeli karpuzları seçmeye dikkat edin. 
 • Karpuzdaki örümcek ağına misal yerler, arıların karpuz çiçeklerini döllerken dokunduğu yerlere işaret eder. Bu nedenle lekenin fazla olduğu karpuzlar, daha tatlıdır ve organiktir. 

55Wea 1624535428 1135

karpuz nasıl seçilir

 • Karpuz sapının kuru olması da karpuzun olgun olduğunun göstergelerinden biridir. Sapı sarı olan karpuzlar, yeni koparılmış demektir. 
 • Karpuzun, uzunluğuna nazaran tartısı daha fazla olması gerekiyor. Şayet daha ağırsa gereğince olgun ve sulu bir karpuz olduğunu gösterir.

Mrqki 1624535481 1288

tatlı karpuz nasıl anlaşılır

 • Karpuz seçerken en büyük ya da en ufak olanları değil, orta uzunluk olanlarını tercih edin. 
 • – Karpuzu klâsik olan bir prosedürle de seçebilirsiniz. Genelde alırken karpuzun eline alıp vurunca şayet ses çıkarıyorsa lezzetli ve rengi kıpkırmızı demektir.  Şayet karpuza vurduğunuzda ses çıkmıyorsa o karpuz makûs manasına gelir. 

Gcv4Y 1624535345 4095

sulu karpuz nasıl anlaşılır

 • Uzun karpuzların sulu, yuvarlak karpuzların tatlı olduğunu unutmayın. 

Telfa 1624535509 4157

karpuz seçerken dikkat edilmesi gerekenler

 •  Daha uzun ve ince olan karpuzlar “erkek karpuz” olarak isimlendirilir ve daha suludur, tam manasıyla yuvarlak olan “dişi karpuz”lar ise daha tatlı olarak bilinir. 

İçerik
Pasaport Türleri ve Özellikleri

Yurt dışına seyahat edilebilmesi için öncelikle bir pasaport sahibi olmak gerekir. Bu belge uluslararası bir1

2 dk. 7 Okundu
İçerik
Dünyanın en anlamlı okul gezisi!

Suudi Arabistan'da bir küme öğretmen, öğrencileriyle her yıl Kabe'ye gerçekleştirdiği okul gezisini bu sene de1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Evde Yara Bandı Paketleme İşi

Evde Yara Bandı Paketleme İşi - Evde boş zamanı olan ve vaktini nakit paraya çevirmek1

3 dk. 16 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.