KATEGORİLER
Kripto Al Sat

İşte yeni Microsoft Surface Laptop Studio 2: Hem tablet hem dizüstü!

Microsoft Guclendirilmis Surface Laptop Studio 2 Yi Duyurdu169027 0 Microsoft, New York’ta düzenlediği lansman etkinliğinde yeni üst seviye dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarı Surface Laptop Studio 2’yi tanıttı. Laptop Studio 2, çok daha dokunmatik bir aygıt olmasını sağlayan 14,4 inçlik öne yanlışsız çekilebilen ekranı da dahil olmak üzere selefinin genel tasarım ve işleyiş mantığını koruyor. Lakin donanımsal olarak artık çok daha güçlü ve evet, hala epey kıymetli.

Yeni Surface Laptop Studio 2 özellikleri

Yeni Surface Laptop Studio 2, üstte da dediğimiz üzere tasarımsal yahut işleyiş açısından selefine benziyor. Buna 14,4 inçlik öne hakikat çekilebilen ekranı da dahil. Donanım tarafındaysa Intel’in 13. Jenerasyon yongaları – bilhassa i7 H sınıfı – ve Nvidia RTX 4050 yahut RTX 4060 ekran kartlarını içerisinde barındırıyor. Aygıt ayrıyeten bir Windows bilgisayardaki birinci Intel NPU olan Intel Nöral Süreç Ünitesi ya da NPU’ya da sahip.

Bu NPU ünitesi mahallî yapay zeka süreçleri için bir donanım hızlandırıcı olarak düşünülebilir. Gelecekteki birden fazla bilgisayarda artık NPU ünitesini kesinlikle göreceğiz ve ilerleyen yıllarda NPU ana odak materyali olmaya başlayacak.

Surface Laptop Studio 2 ayrıyeten 2TB’a kadar depolama alanı ve 64 GB RAM ile yapılandırabiliyor. Sonuç olarak Microsoft bunun “şimdiye kadar ürettiğimiz en güçlü Surface” olduğunu söylüyor ve evvelki aygıtın iki katı performans vaat ediyor. Studio 2 ayrıyeten birtakım yeni irtibat seçenekleri de sunuyor: iki USB-C ilişki noktası, bir USB-A temas noktası, bir microSD kart okuyucu ve Surface Slim Pen 2. Ayrıyeten, Microsoft’un “herhangi bir dizüstü bilgisayardaki en kapsayıcı dokunmatik yüzey” olarak isimlendirdiği yeni bir özelleştirilebilir ve daha hassas dokunsal dokunmatik yüzey de aygıta eşlik ediyor.

  • İşlemci: 13. Jenerasyon Intel Core i7-13700H
  • Ekran kartı: Intel Iris Xe, RTX 2000 Ada 8GB (80W), RTX 4060 8GB (80W) yahut RTX 4050 6GB (80W)
  • Bellek ve depolama: 16GB, 32GB ya da 64GB LPDDR5x RAM ve 512GB, 1TB ya da 2TB çıkarılabilir Gen 4 SSD
  • Ekran: 14.4” PixelSense Flow Display 2400 x 1600, 120Hz
  • Bağlantı noktaları: USB4 ile 2 x USB-C / Thunderbolt 4 – USB-A 3.1 – MicroSDXC – 3.5 mm jak – Surface Connect
  • Ağ ve bağlantı: Wi-Fi 6E: 802.11ax, Bluetooth 5.3
  • Pil ömrü: Intel Iris Xe ile 19 saat, Nvidia ekran kartı ile 18 saate kadar

Surface Laptop Studio 2 2023 çıkış tarihi ve fiyatı

Microsoft Guclendirilmis Surface Laptop Studio 2 Yi Duyurdu169027 1 2023 model Surface Laptop Studio 2, önümüzdeki ay, 3 Ekim itibariyle satışa sunulacak. Aygıtın başlangıç fiyatı 1.999 dolar. Yapılandırmaya bağlı olarak Surface Laptop Studio 2 fiyat 3.699 dolar seviyiyesine kadar yükselebiliyor.

Bu ortada biraz Microsoft tarafına parantez açmak lazım. Daha evvel de bildirdiğimiz üzere hem Windows hem de Surface’i tarafını yöneten Panos Panay, bu haftanın başında apansız şirketten ayrıldığını duyurdu. Panay son yıllarda, şirketin çok istikametli aygıt vizyonunu en çok zorlayan şahıslardan biriydi. Ek olarak aktiflikte haliyle Panay yoktu ve onun yerine Surface eser grubunun önderi Brett Ostrum duyuruları yaptı. Windows ve Surface’in yeni lideri Yusuf Mehdi olurken yazılım devinin donanım tarafındaki ilerleyişinde farklılıklar görebiliriz.

İçerik
Xiaomi’ye Finlandiya’da şok: Operatörler anlaşmaları feshetti

Ukrayna savaşı sebebiyle ABD ve Avrupa başta olmak üzere pek çok Batılı devlet ambargo uygulamaya1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
Beklenen oyun Counter Strike 2 (CS2), ücretsiz indirilmeye açıldı

CS:GO oynayan tüm oyunculara CS2 güncellemesi sunuldu. Daha evvel CS:GO oynamamış yahut oyunu kaldırmış olanlar,1

2 dk. 17 Okundu
İçerik
Türkiye’ye gelmesi gündemde olan Starlink’in abone sayısı 2 milyonu geçti

SpaceX, uydu internet hizmeti Starlink'in 2 milyon aboneye ulaşarak kıymetli bir kilometre taşını geride bıraktığını1

1 dk. 10 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.