KATEGORİLER
Kripto Al Sat

İsrail’in Demir Kubbe savunma sistemi Filistin füzeleriyle başa çıkabiyor mu? İşte görüntüler

Demir Kubbe Israil I Filistin Fuzelerinden Koruyor Mu Izleyin169526 0 İsrail’e ilişkin Demir Kubbe füze savunma sisteminin Gazze Şeridi’nden atılan füzeleri vurduğu görüntüler internete düştü. Yayınlanan kimi görüntüler İsrail füze savunma sisteminin Filistin füzelerini vurmada oldukça etkili olduğunu gösteriyor. Lakin buna karşın Gazze Şeridi’nden atılan birçok roketin hedefine ulaştığını belirtmek gerekir.

Özellikle İsrail’in en büyük kentleri olan Kudüs ve Tel Aviv’e yakın bölgelerde patlamalar olduğu bildiriliyor. Bu kentlerin birçok bölgesi alevler içinde kalmış durumda. Filistinli kaynaklara nazaran, İsrail topraklarına 5.000’den fazla roket atıldı. İsrail yetkilileri ise Gazze Şeridi’nden atılan roketlerin sayısı konusunda resmi bir açıklama yapmış değil.

Hamas üyeleri ülke topraklarına sızdı

İsrail medyası Filistinli örgüt Hamas’a ilişkin çok sayıda silahlı militan ülke topraklarına sızmayı başardığını söylüyor. Toplumsal medyaya yansıyan imajlar de esasen bunu doğrular nitelikte. Filistin güçlerinin akınıyla kontaklı olarak İsrail yedek askerlerini seferber etme kararı aldı.

Olayların merkez üssünün Filistinlilerin en az bir polis karakolunu ele geçirmeyi ve yerleşim bölgesini neredeyse büsbütün işgal etmeyi başardığı İsrail’in Sderot kenti olduğunu belirtelim. Gazze Şeridi’nden İsrail’e yönelik roket taarruzları sonucu lokal hastanelere nazaran yüzden fazla kişi yaralandı ve en az altı kişi hayatını kaybetti. Sıhhat kuruluşları ise yaralıları tedavi etmeye devam ediyor.

Sınır bölgelerinde yaşayan beşerler, topluca evlerini terk etmeye başladılar. Bu sırada hududu geçen Filistinlilerin, üretiminde kullanılan bilinmeyen teknoloji nedeniyle ihraç edilmeyen ve dünyanın en muhafazalı tanklarından biri olan Merkava IV da dahil olmak üzere çok sayıda İsrail askeri aracını imha etmeyi başardıkları bildiriliyor.

İçerik
Bir sonraki telefonunuz kendi ekranını onarabilir: Nasıl mı?

Günümüzde akıllı telefonlar, hayatımızın vazgeçilmez bir modülü olmuş durumda. Dayanıklılık kelam konusu olduğunda ise hepimiz1

2 dk. 6 Okundu
İçerik
iPhone 15 Pro’ya çıkacak Resident Evil Village için tarih verildi

Bildiğiniz üzere Apple, yeni tanıtılan iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinde şimdiye kadarki en güçlü1

1 dk. 5 Okundu
İçerik
iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerindeki ekran yanması sorunu büyüyor

Mydrivers web sitesi, birçok iPhone 15 Pro kullanıcısının şikayetlerini gündeme getirerek, aygıtlardaki ekran yanması probleminin1

1 dk. 16 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.