KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iPhone SE 4 özellikleri netleşti: USB-C, eylem düğmesi ve daha fazlası

Iphone Se 4 Ozellikleri Netlesti Iphone 14 Ve 15 E Benzeyecek169250 0 Apple’ın bir sonraki bütçe iPhone’u olarak beklenen iPhone SE 4, bir müddettir sızıntılarla gündeme gelmeye devam ediyor. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone SE 3 satış beklentilerini karşılamadı ve dördüncü nesil iPhone SE 4’ün önemli yenilikler sunacağı söyleniyor. Bugün ise USB-C ilişki noktası dahil olmak üzere akıllı telefonun birtakım özellikleri internete sızdırıldı. 

iPhone SE 4 özellikleri netleşti

Bilmeyenler için daha evvel iPhone SE 4 hakkında birçok bilgi paylaşıldı. O denli ki bu modelin Apple’ın birinci 5G modeminden güç alacağı ve bu nedenle 2025 yılına ertelendiğini belirtilmişti. Son raporlar ise, aygıtın bilhassa tasarım konusunda iPhone 14’ü temel alacağını gösteriyor. Buna göre iPhone 14’ün kasası tümüyle kullanılmayacak lakin yeni değişikliklere ahenk sağlamak için biraz değiştirilecek. Ön kısımda ise 6.1-inch OLED ekran bulunacak.

USB-C, Aksiyon düğmesi ve daha fazlası

Bu noktada en büyük değişiklik iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’te karşımıza çıkan USB-C ilişki noktası ve Eylem Düğmesi olacak diyebiliriz. Bu bilgilere ek olarak MacRumors, iPhone SE 4’ün yalnızca tek bir art kamera ve bir LED flaşla birlikte gönderileceği belirtiliyor. Fakat kamera çıkıntısının boyutuna şimdi karar verilmedi. Görünüşe nazaran Apple, kamera çıkıntısı için beş farklı tasarımı test ediyor ve beşi de küçük farklılıklara sahip.

Ayrıca iPhone SE 4, ön kısımda çentiği korurken Face ID desteği sunacak. Ancak dinamik Ada özelliği şu an için planda yok. Buna rağmen Ana Ekran düğmesi ve kalın çerçeveleri de artık SE modelinde görmeyeceğiz. Tahmin edebileceğiniz üzere, iPhone SE 4’ün çıkış tarihi şimdi net değil. Mevcut raporlar ise, 2025 yılına işaret ediyor. Fakat Apple’ın iPhone 16 öncesinde sürpriz bir duyuruda bulunduğunu görebiliriz. 

İçerik
Google, kırık Pixel Watch ekranını para karşılığında bile onarmıyor

Elektronik aygıtların onarımı karmaşık olabileceği için bu süreç birçok kişi için göz korkutucu olabiliyor. Bilhassa1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Microsoft uygulama mağazası yenilendi: İşte yeni tasarım

Yenilenen Microsoft uygulama mağazası birinci olarak Canary ve Dev Channel Insider kullanıcılarına açıldı. Mağazanın resmî1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
iPhone 15 ile dalga geçen Pixel 8 ve 8 Pro’nun fiyatı sızdırıldı

Android ekosisteminin başında yer alan Google, geçtiğimiz Ekim ayında piyasaya sürülen Pixel 7 serisinin halefi üzerinde1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.