KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iPhone Ana Ekrandan Silinen Uygulama Nasıl Geri Getirilir?

İçindekiler

Ios kullanan biriyseniz, iphone ana ekrandan silinen uygulama nasıl geri getirilir? konusunu merak etmişsinizdir. Haydi bu soruya şimdi cevap bulalım.

Iphone telefon veya tabletinizde daha önce kurmuş olduğunuz herhangi bir uygulamayı sildiniz mi? Peki, ya pişman olup geri gelmesini isterseniz ne olur? Haydi başlayalım.

Bir noktada, muhtemelen iPhone’unuzda bir uygulamanın özelliklerine artık ihtiyacınız olmadığını hissettiniz ve onu sildiniz. Belki de o oyundan sıkıldınız veya tercih ettiğiniz farklı bir uygulama buldunuz. Ancak orijinal uygulamayı tekrar istiyorsanız ne yapmalısınız? Silinen bir uygulamayı ve uygulama içi satın alımlarını iPhone’unuzda nasıl geri yükleyeceğinize bakalım.

Ana Ekrandan Silinen Uygulama Nasıl Geri Getirilir?

İster biraz yer açmak ister cihazınızın dağınıklığını gidermek için olsun, muhtemelen daha önce bir uygulamayı iPhone’unuzdan kaldırmışsınızdır . İhtiyacınız olduğunda iPhone’unuzda silinen bu uygulamayı nasıl geri yükleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 • Ana Ekranda App Store simgesine dokunun .
 • Ardından, ekranın sağ üst köşesinde bulunan profil simgenize dokunun.
 • Satın Alınan öğesini seçin . Cihazınızda Aile Paylaşımı kullanıyorsanız , Satın Aldıklarım’ı seçin veya satın alınan uygulamaların ilgili listesini görüntülemek için ilgili aile üyesinin adını seçin.
 • Bu iPhone’da değil’i seçin .
 • Geri yüklemek istediğiniz uygulamayı bulmak için listeyi aşağı kaydırın veya arama çubuğunu kullanın.
 • Uygulamayı iPhone’unuza yeniden yüklemeye başlamak için bulut sembolüne dokunun.

iPhone’unuza geri yüklemek istediğiniz uygulama satın alma geçmişinde yoksa, uygulamayı satın almak ve yüklemek için kullandığınız Apple Kimliği ile giriş yaptığınızdan emin olun. Apple Kimliğinizi kontrol etmek için Ayarlar uygulamasına gitmeniz yeterlidir. Apple Kimliğinizin adı en üstte bulunur. Bu yol iphone ana ekrandan silinen uygulama nasıl geri getirilir? Konusunun da asıl cevabıdır.

İkinci olarak, kendinize uygulamayı App Store’unuzun satın alma geçmişinden gizleyip gizlemediğinizi sorun. Eğer öyleyse, aşağıdaki adımları kullanarak onu tekrar bulmanız gerekecek:

 • Ayarlar uygulamasına gidin ve Apple Kimliğinizin adına dokunun .
 • Medya ve Satın Alınanlar ‘ı seçin .
 • Hesabı Görüntüle’ye dokunun .
 • Aşağı kaydırın ve Gizli Satın Alınanlar’a dokunun .
 • Listeden ilgili uygulamanın yanındaki Göster’e dokunun.

Bu, uygulamayı App Store’unuzun satın alma geçmişine döndürür. Ardından, önceki bölümde açıklanan talimatları kullanarak uygulamayı yeniden yükleyebilirsiniz. Bu durumda, uygulamayı satın alma geçmişinizde buldunuz, ancak bulut sembolü yerine bir Aç veya Güncelle düğmesi gösteriyor. Bu, uygulamanın zaten iPhone’unuza indirildiği anlamına gelir.

iPhone Gizlenen Uygulama Nasıl Geri Gelir?

App Store’dan satın alınan uygulamalar iPhone, iPad veya iPod touch’ta gizlenebilir, bu nedenle iPhone’da gizli uygulamaları bulmak istiyorsanız denemek için App Store’a gidin.

 • Iphone’da App Store’u açın.
 • Sağ üst köşedeki profil simgesine dokunun.
 • Apple Kimliğinize dokunun, istenirse Apple Kimliği parolanızı girin.
 • Önceden gizlediğiniz uygulamaları gizlemek için Gizli Satın Alma İşlemleri seçeneğine dokunun.
 • Gizli uygulamaları bulmak ve yeniden indirmek için “Bu iPhone’da değil” seçeneğini de tıklayabilirsiniz.
 • Spotlight Araması ile iPhone’da Gizli Uygulamaları Bulun

Apple’ın Spotlight Arama özelliği iPhone kullanıcılarının iPhone’daki içeriği daha kolay bulmalarını sağlar. Uygulama kullanımınıza, göz atma geçmişinize, mesajlara, kişilere, medyaya ve daha fazla içeriğe göre kişiselleştirilmiş arama önerileri sunar. Dolayısıyla, iPhone’da gizli uygulamaları bulmak istiyorsanız ve iphone ana ekrandan silinen uygulama nasıl geri getirilir? Merak ediyorsanız tam size göre bir konudur.

 • Herhangi bir ana ekranın ortasından aşağı kaydırın, ekranın üstünde bir Arama kutusu görürsünüz.
 • Uygulamanın adını doğru yazın. Uygulamanın zaten göründüğünü görmüyorsanız Ara’ya dokunun.
 • Şimdi uygulamayı arama listesinin üstünde göreceksiniz. İlgili uygulama ayrı bir klasörde gizlenmişse, adı klasör simgesinin sağında gösterilir. Uygulamayı açmak için dokunun. Uygulamayı artık iPhone’da yüklemediyseniz, uygulama simgesinin yanında Görüntüle seçeneğini görebilirsiniz. Uygulamayı Apple App Store’dan indirmek için üzerine dokunun.
 • Aradığınız uygulama hala görünmüyorsa uygulama adını tam olarak yazıp yazmadığınızı kontrol edin.

Siri, iPhone kullanıcılarından birçok komutu çalıştırabilen iyi bir sanal asistan, bu da iPhone’da gizli uygulamaları nasıl bulacağınız hakkında hiçbir fikriniz olmadığında daha rahat hale getiriyor. Siri’ye hangi uygulamayı açmak istediğinizi söyleyin. Ancak Siri’nin size gizli uygulamayı içeren klasörü söylemediğini lütfen unutmayın. Gizli uygulamalar genellikle iPhone Ana Sayfanızdaki uygulama klasörlerinde bulunur. Uygulama klasörlerinde gizli uygulamaları kolayca bulmak için bir hile var. Gizli klasörleri bulmak iphone ana ekrandan silinen uygulama nasıl geri getirilir? Sorusunun da cevabı niteliğindedir.

 • Iphone’da bir uygulama klasörü açın.
 • Klasörün altında iki nokta varsa, bu uygulama klasörünün ikinci bir sayfası olduğu anlamına gelir.
 • İkinci sayfayı görüntülemek için sola kaydırın. Aradığınız uygulamanın ikinci sayfada gizli olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Gizli uygulamaları bulmak için bu işlemi iPhone’unuzdaki diğer uygulama klasörleriyle tekrarlayabilirsiniz. Yukarıdaki yöntemlerle iPhone’da gizli uygulamaları hala bulamıyorsanız, uygulamayı bulmak için ana ekran düzenini sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Ancak, sıfırladıktan sonra oluşturduğunuz tüm uygulama klasörlerinin silineceğini lütfen unutmayın. Bu işlemden sonra bunları tekrar oluşturmanız gerekir.

 • İPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını açın ve Genel> Sıfırla’ya gidin.
 • Ana Ekran Düzeni Sıfırla seçeneğini belirleyin.İPhone Ana Ekran Düzenini Sıfırla
 • Ana Ekran Düzeni’ni Sıfırla’ya tekrar dokunduğunuzda ana ekran düzeniniz sıfırlanır ve hiçbir uygulama kaybolmaz.

iPhone’unuzu yedeklemek için iCloud veya iTunes’u kullanmaya devam ettiyseniz, iPhone yedeklemelerinizi geri yükleyerek gizli uygulamaları bulmayı deneyebilirsiniz. İşte başlıyoruz. Artık iphone ana ekrandan silinen uygulama nasıl geri getirilir? Konusuna yanıt verildiğine göre hemen telefonunuzdan uygulayabilirsiniz.

İçerik
Telefonlar Nasıl Hızlı Şarj Edilir?

Telefonlar Nasıl Hızlı Şarj Edilir? - Günlük hayatta her türlü işimizi telefon aracılığı ile halletmemiz1

2 dk. 12 Okundu
İçerik
Beş temel tat duyumuza bir yenisi daha ekleniyor: Amonyum klorür

Tat, yutulan kimyasallar lisan ve damakta bulunan özel tat reseptör hücreleri (TRC'ler) ile etkileşime girdiğinde1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Xiaomi 13T iki versiyonda geliyor: Bazı bölgelerde Leica kamerayla sunulacak

Xiaomi 13T serisinin çıkışına çok az bir müddet kaldı. Xiaomi 13T ve 13T Pro'nun Eylül1

1 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.