KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iPhone 17, Apple’ın 5G modemini kullanan ilk model olabilir

Iphone 17 Apple In 5G Modemini Kullanan Ilk Model Olabilir168552 0 Apple’ın beş yılı aşkın müddettir kendi modemini üretmeyi planladığı, 2019’da Intel’in akıllı telefon modem işinin çoğunluğunu satın aldığı biliniyordu. Ünlü analiste nazaran Apple, 2025 itibarıyla artık Qualcomm’dan modem almayı bırakacak; kendi tasarladığı modemleri telefonlarına dahil edecek.

2025 iPhone’ları Apple 5G modemini kullanacak

Temmuz ayında 4. jenerasyon iPhone SE’nin seri üretiminin 2025 yılına kadar ertelendiği, münasebetiyle Apple tarafından tasarlanan 5G modemi kullanacak birinci iPhone olma ihtimalinin mevcut olduğu bildirilmişti. Apple’ın kendi modemine geçişi yeni iPhone SE ile olabileceği üzere iPhone 17 ile de olabilir. Kesin olarak, 12 Eylül’de tanıtılacak iPhone 15 ve gelecek yıl iPhone 16 modelleri Qualcomm’un modemlerini kullanmaya devam edecek.

Apple’ın 5G modemleri hakkında şimdi bir bilgi yok; Qualcomm’un 5G çiplerine kıyasla ne üzere iyileştirmeler ve yararlar getirecek bilinmiyor. Apple’ın üretim maliyetlerinden tasarruf etmek ve güç verimliliğini artırmak için kablosuz ve hücresel çipleri birleştirmeyi düşündüğü bildiriliyor.

İçerik
Huawei Mate 60 satışları Çin’de beklentilerin üzerinde

Huawei Mate 60 serisi, Çin’de büyük muvaffakiyet elde etti. 29 Ağustos’ta satışa çıkan yeni seri,1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Bedava İnternet Nasıl Yapılır?

Günümüzde internet kullanımının çoğalması ve teknoloji kullanımının artmasıyla birlikte birçok kullanıcı bedava internet yollarını araştırmaktadır.1

2 dk. 13 Okundu
İçerik
Google yapay zeka çiplerini tedarik eden Broadcom’un üstünü çizdi

Google son birkaç yıldır yapay zeka teknolojisi ve yüksek hacimli data merkezlerine yönelik çipler geliştirmek1

1 dk. 5 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.