KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iPhone 15 serisinde kablosuz şarj hızları değişmedi

Iphone 15 Serisinde Yeni Bir Hayal Kirikligi168750 0 Android dünyası çoktan rekor kablolu ve kablosuz süratli şarj düzeylerine ulaşsa da Apple bir türlü bu teknolojiyi içine sindiremedi. Bilhassa çok ısınma ve batarya ömrünü etkilemesi nedeniyle yıllardır aralıklı yaklaşıyor. iPhone 15 serisinde de bu durum değişmedi.

iPhone 15 kablosuz şarj hızları

iPhone 15 ve iPhone 15 Pro serisinin tanıtılması ile birlikte derinlemesine özellik araştırmaları başladı. Firma tanıtımda pek çok şeyi açıklamadığı için ayrıntılar bu tıp tahlillerde ortaya çıkıyor. Bunlardan birisi de süratli şarj.

Firmanın teknik evraklarına nazaran iPhone 15 ve iPhone 15 Pro serilerinde Qi kablosuz şarj suratı 7.5W ile sonlu. Apple uzun müddettir bu hududu koruyor ve değiştirmedi. MagSafe ise 15W düzeyine kadar kablosuz şarj edebiliyor.

Qi Konsorsiyumu son olarak 15W düzeylerine kadar çıkan ve MagSafe üzerinde inşa edilen Qi2 standardını duyurmuştu. Böylelikle dayanaklı iPhone modellerinde 15W düzeyine kadar kablosuz şarj mümkün olacak. Apple aktiflikte Qi2 teknolojisini desteklediğini vurgulasa da suratı arttırmayı tercih etmemiş.

Diğer bir ayrıntı ise kablolu şarj özelliğinin de karanlıkta kalması. Kimi argümanlar 35W adaptör ile daha süratli şarj elde edileceğini belirtiyordu lakin görünen 20W ve üzeri adaptörler ile bataryanın yüzde 50 doluluk oranına 30 dakikada ulaştığı. Bunun haricinde bir bilgi verilmemiş. Gerçek hayat testlerinde kablolu şarj performansı net olarak ortaya çıkacak.

İçerik
Ufukta umut göründü: Samsung, yüzde 78’lik düşüş bekliyor

Global ekonomik krizin yansımaları büyük teknoloji devlerinin ceplerine de yansıdı. Kimi şirketler uçurumun kenarında, kimileri1

2 dk. 5 Okundu
İçerik
Microsoft’tan ayrılan Panos Panay’ın yeni adresi Amazon oldu

Windows işletim sistemi ve Surface serisi aygıtların geliştirilmesinden sorumlu olan Panos Panay, 19 yılın akabinde1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Google, şifrelerin fişini çekti! Artık geçiş anahtarları kullanılacak

Google, kullanıcıların Google hesaplarındaki şifrelerden vazgeçerek, aygıtlarınızda yerleşik olarak bulunan pin, yüz yahut parmak izi1

2 dk. 5 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.