KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iPhone 15 Pro Max, görünüşe göre iPhone 14 Pro Max’i zar zor geçiyor

Iphone 15 Pro Gorunuse Gore Iphone 14 Pro Yu Zar Zor Geciyor168780 0 Dünyanın birinci 3nm işlemcisi olan A17 Pro’da Apple için geniş bir oyun alanı olması bekleniyordu. Firmanın hem tek çekirdekli hem de çok çekirdekli iş yüklerinde kayda bedel bir yükseltme elde edeceği ve verimlilikte de elini güçlendireceği düşünülüyordu. Lakin yeni bir sızıntıya nazaran durum pek de o denli görünmüyor.

A17 Pro, A16 Bionic’ten çok da süratli değil

Iphone 15 Pro Gorunuse Gore Iphone 14 Pro Yu Zar Zor Geciyor168780 1 A17 Pro ile A16 Bionic ortasındaki en büyük fark aslında tek çekirdekli sonuçlarda görülüyor. Lakin genel olarak tek haneli kazanımlar kelam konusu. Geekbench 6’da iPhone16,1 olarak tanımlanan ve özellikleri iPhone 15 Pro modelleri ile örtüşen örneklerde A17 Pro tek çekirdekli ve çok çekirdekli sonuçlarda sırf 2.914 ve 7.199 elde etmeyi başarıyor.
Iphone 15 Pro Gorunuse Gore Iphone 14 Pro Yu Zar Zor Geciyor168780 2 Birebir testte A16 Bionic işlemcisi -ki bu işlemci iPhone 14 Pro’larda ve yeni iPhone 15/15Plus’larda kullanılıyor- sırasıyla 2.644 ve 7.073 puan alıyor. A16 Bionic ile karşılaştırıldığında, A17 Pro tek çekirdekli sonuçlarda selefinden sırf yüzde 10 daha uygun performans gösterirken, çok çekirdekli etapta tek haneli bir fark kaydediyor.

Elbette buradan tam bir sonuç çıkarmak epey güç. Bağımsız iPhone 15 incelemelerinde bu bahis hakkında daha net bilgiler ortaya çıkacaktır. Çünkü Apple, performanstan fazla pil ömrüne odaklanmış olabilir. Durum böyleyse bile Apple, resmi eser açıklamalarında iPhone 15 Pro Max ile iPhone 14 Pro Max’in pil ömrünü tıpkı olarak vurguluyor. Münasebetiyle 3nm’ye geçişte elde edilen saf kazanımların bu kadar düşük olması enteresan. Daha somut bilgiler çıkana kadar şimdilik biraz kuşkucu davranmakta yarar var.

İçerik
Google, İsrail ve Gazze için 8 milyon dolar bağış yapacağını duyurdu

Avrupa Birliği tarafından İsrail-Filistin savaşı hakkında dezenformasyona yönelik resmen ihtar alan Google ve CEO Sundar1

2 dk. 8 Okundu
İçerik
AMD: “Intel, başarısız olmaya mahkum”

Intel CEO'su Pat Gelsinger, şirketi tekrardan bir çip üretim dökümhanesine dönüştürme ve üçüncü taraf şirketlerin1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
OnePlus Pad Go’nun pil kapasitesi ve şarj hızı açıklandı

OnePlus markası yakında çıkış yapacak yeni tableti ile ilgili ayrıntıları açıklamaya devam ediyor. Çinli şirketin1

1 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.