KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Nvidia tonlarca H100 hızlandırıcı sevk ediyor

Nvidia Yapay Zek Yarisinda Onde168869 0 Küresel ekonomik krizin de tesiriyle yonga dalının düşüşe geçtiği bir periyotta adeta sihirli değnek değmiş üzere yapay zekâ fırtınası başladı ve işler bilakis döndü. Bu fırtınanın en büyük kazananı ise Nvidia oldu.

Nvidia rekora koşuyor

Yılın ikinci çeyreğinde rekor yükseliş ile 13.51 milyar dolar gelire ulaşan ve birinci trilyon dolarlık yonga şirketi unvanını alan Nvidia, bilhassa H100 yapay zekâ hızlandırıcısından çok fazla kazanıyor. İkinci çeyrekte firmanın H100 satışları 300 bin civarında oldu.

Araştırma şirketleri, yükü 3Kg civarında olan H100 hızlandırıcılarının kestirimi olarak 900 ton civarında satıldığını belirtiyor. Nvidia üretim düşüncesi yaşamasına karşın talepler rekor seviyede artış gösterdi.

Yılın üçüncü çeyreğinde bu sayıların daha da artması bekleniyor. Nvidia tarihinde birinci sefer 15 milyar dolar gelir barajının üzerine çıkacak. Asıl patlama ise 2024 yılında olacak çünkü 1.5 milyon ve 2 milyon ortasında Nvidia yapay zekâ yongasının sevk edilmesi bekleniyor. Bu da çeyrek periyotta 500 bine yakın hızlandırıcı satışı demek.

İçerik
Samsung Galaxy S23 Tactical Edition geliyor

Samsung uzun yıllardır Xcover ve Active serisi altında dayanıklılık odaklı aygıtlar piyasaya sürüyor. Firmanın bu1

1 dk. 7 Okundu
İçerik
Adobe, Firefly’ın yapay zeka modelini yükseltti: İşte yenilikler

Adobe, Illustrator ve Adobe Express'e güçlü özellikler ekleyen ve Photoshop'un metinden imaja yeteneklerini büyük ölçüde1

4 dk. 3 Okundu
İçerik
Whatsapp son güncellemesi ile ne yenilikler getirdi? Ne yenilikler yolda?

Dünyanın en büyük anlık haberleşme uygulaması Whatsapp, iOS ve Android üzerinden test etmeye başladığı yabancılara1

1 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.