KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iPhone 15 Pro Cihazına Çıkış Yapacak Büyük Çaplı Oyunlar: 2023

 
Geçtiğimiz günlerde duyurulan yeni iPhone 15 aygıtı güçlü bir çıkış yapmaya hazırlanıyor. Bu aygıt temelinde güçlü işlemcilerle birlikte donatılmış durumda ve karşımıza nitekim de PC üzerinde oynadığımız yahut öbür konsollarda da tecrübe ettiğimiz büyük çaplı oyunlar geliyor. iPhone 15 Pro sürümüne 4 farklı oyun dahil oluyor. Bu 4 farklı oyun da sahiden oyuncular tarafından sevilen ve çok oynanan üretimler olarak karşımıza çıkıyor.
 
Bu listemizde sizlere iPhone 15 Pro aygıtına gelecek oyunları derledik. Burada hem oyundan hem de biraz da aygıtın özelliklerinden bahsettik. İşte ayrıntılar:
 
iPhone 15
 
60417C75 D483 4B8A 97Ae 3590200E37D1 
 
Apple Aktifliği kapsamında duyurulan yeni aygıt elbette hem kullanıcıların hem de oyuncuların dikkatini çekecek çeşitten karşımıza çıkıyor. Aygıt içerisinde A17 Pro isimli bir işlemci bulunuyor ve bu işlemci hem teknik geliştirmeleri hem de iyileştirmeleri aygıta aktarıyor. Bu işlemci ile bir arada güç gerektiren oyunları oynayabiliyor ve yeni tecrübeler elde edebiliyorsunuz. Aygıtla birlikte hem arttırılmış gerçeklik tecrübesi hem de olağan oyun tecrübesini üst seviye bir halde yaşayabiliyorsunuz. İlgi alımlı tanıtımla birlikte duyulan bu aygıt kullanıcılar tarafından dikkatle beklenen modeller ortasında yer alıyor. Ülkemizdeki satış fiyatlarının hayli yüksek olması nedeniyle elbette birçok oyuncu bu aygıta erişmekte zorlanıyor. Fakat bu aygıt beraberinde üstte da bahsettiğimiz üzere 4 farklı oyunla birlikte kullanıcılarla buluşmaya hazırlanıyor.
 
Duyurulan oyunlar ortasında Resident Evil 4 Remake, Resident Evil Village, Assassin’s Creed ve Death Stranding’in Director’s Cut sürümü yer alıyor. Bu oyunlar elbette hem PC hem de konsollarda oynanabiliyor. Bu oyunların bir taşınabilir aygıtta yer alması nitekim de hem oyuncuların hem de aygıt sahiplerinin dikkatini çekecek tipten. Zira bu oyunlar kapsamı nedeniyle hem büyük boyutlu olarak karşımıza çıkıyor hem de sunduğu içeriklerle bir arada oyuncular tarafından seviliyor. Bu üretimleri elimizdeki küçük bir telefon aygıtında görmek büyük oranda hayret edici bir durum olarak karşımıza çıkıyor fakat bu durum ilerleyen süreçte tahminen de bir standart haline gelebilir.
 
Geliştirici gruplar ve yayıncı firmalar artık oyunlarını tüm platformlara çıkartmaya ihtimam gösteriyor. Zira tek bir platforma çıkış yapmak oyunu yalnızca o platform sahiplerinin oynayacağı manasına geliyor. Hasebiyle birden fazla platforma çıkışı ile bir arada bu oyunlara tüm kullanıcılar erişebiliyor ve böylelikle hem satış manasında hem de kar manasında daha fazla gelir elde etmiş olunuyor. Durum bu türlü olunca elbette firmalar bu kapsamda yeni gelişmelerle birlikte hem yeni aygıtlara hem de eski aygıtlara oyunlarını çıkarmaya çalışıyor. Artık ise en yeni iPhone 15 telefonuna bu oyunlar gelmeye hazırlanıyor ve bu oyunlar hem büyük firmaların elinden çıkmış imaller olarak karşımıza çıkıyor hem de oyuncular tarafından sevilen ve çok oynanan üretimler ortasında bulunuyor.
 
Oyunların taşınabilir aygıta nasıl aktarılacağı merak konusu
 
Fe7A6059 6Fbc 4A70 9A74 015308F2Ac2D 
 
Burada aygıt ayrıntılarını elbette büyük oranda yer vermiyoruz. Zati bu özelliklere dün duyuruyla bir arada erişmişsinizdir. Başka taraftan oyunların içeriğine bir göz atmakta yarar buluyorum. Bunun dışında oyunlarla alakalı rastgele bir sorunuz varsa yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Ek olarak bu oyunların yeni iPhone 15 Pro aygıtına nasıl optimize edileceği durumu da merak konusu. Elbette bu soru birçok kişinin aklında yatıyor fakat şu anda teknik olarak rastgele bir bilgimiz bulunmadığından ötürü yanıtını bu oyunların çıkışı ile bir arada bekliyoruz. Oyunların kapsamı nedeniyle pek hoş tecrübeler elde edebiliyor ve bu oyunları hem konsollarda hem el konsollarında hem de PC platformunda daha evvelden deneyimledik. Artık ise yeni bir atılım ile taşınabilir aygıtlara kadar bu oyunlar genişliyor. Biz de bu bahsimizde bu oyunların bizlere neler sunduğu konusunda sizlere ayrıntılı bilgileri aktaracağız. Elbette oyunlar hakkında bilgi sahibi iseniz mevzuyu burada noktalayabilirsiniz.
 
Resident Evil 4 Remake (Bu yıl içerisinde)
 
 
Resident Evil 4 ‘ün tekrar üretim sürümü olarak karşımıza çıkan bu proje elbette gelişmiş sistemleri ve çağdaşlaştırılmış oynanış içeriğini bizlere aktarıyor. Oyun içerisinde biyolojik felaketin üzerinden 6 yılın geçtiği bir periyotta yer alıyor ve içerisinde bulunan kenti dışarıda bulunan tehditlerden muhafazaya çalışıyoruz. 6 yıl içerisinde burada büyük bir felaket yaşanıyor ve bu felaketin akabinde elbette olaylardan kurtulanlardan biri Leon S. Kennedy olarak karşımıza çıkıyor. Bu karakterle birlikte ilerleyebileceğimiz üretim içerisinde karşımıza irili ufaklı düşmanlar çıkabiliyor, farklı bölgelere hakikat ilerleyerek buraları istediğimiz üzere keşfedebiliyor, kaynak idaresi yaparak envanterimizi istediğimiz formda yönetebiliyor ve buralarda bir yandan hayatta kalmaya çalışırken öteki yandan ise elimizdeki misyonları yerine getirmeye başlıyoruz. Oyun içerisinde kıssa odaklı ve ilgi alımlı bir yapı bizlere aktarılıyor.
 
Öykü yapısı ile birlikte elbette oyuncular bu oyunda yerini alabiliyor ve tıpkı vakitte geliştirilmiş oynanışla bir arada de Remake sürüm nitekim hoş bir tecrübesi bizlere aktarıyor.
 
Yeniden imal sürümler üzerinde usta olan Capcom karşımıza birçok remake sürümle bir arada çıkıyor. Elbette bu sürümler nitekim de ilgi cazip ayrıntılarıyla bizlere sunuluyor. Hakikaten de tam bir tekrar üretim sürümü diyebileceğimiz oyunlar olan bu projeler oyuncular tarafından epeyce fazla seviliyor ve çok satan remake sürümleri ortasında yer alıyor. Birçok oyuncu ve oyuncu toplulukları Bu remake sürümlerine elbette farklı gözle bakıyor lakin Capcom grubu bu tekrar imal sürümleri üzerinde hakikaten de hoş bir bakış açısı bırakmış durumda. Hasebiyle bu gruba oyuncular artık büsbütün güveniyor ve bu takımdan gelecek olan yine üretim sürümlerini beklemeye koyuluyor. Elbette bu sürümler her bir firma açısından farklı olarak bedellendiriliyor. Kimisi büsbütün grafikleri ve etrafı yenileme üzerine ataklar yaparken kimisi yalnızca oynanışa ve kıssa içeriğinde daha da iyileştirmeler yapıyor. Elbette bu içerikler firmadan firmaya değişkenlik gösteriyor. Hasebiyle bu yine imal sürümler temel olarak oyunun yepyeni yapısını muhafazalı ve bir yandan da günümüz teknolojisine uyarlanmalı diyebiliriz. Lakin bu halde bu üretimler beğeniliyor ve tutuluyor.
 
969656F8 1Af7 4D97 8B98 6Ff50658C4Fa  
 
Oyuncular tarafından sevilen bir imal olarak karşımıza çıkan Resident Evil 4 remake klasik   köy ortamına bizlere aktarıyor ve bu köy ortamından sağ salim çıkmak için elbette elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz. Oyunda üstte da bahsettiğim üzere farklı bölgelere yanlışsız ilerleyebiliyor ve bu bölgelerde bulunan kaynakları toplayabiliyor ve açığa çıkarılmamış sırları burada açığa çıkarabiliyoruz. Tekrar oyunun orjinal yapısından aşina olduğumuz tüccarlar da bu oyun içerisinde yer alıyor ve istediğimiz halde hem silah geliştirmeleri yapabiliyor hem de cephanemizi bu kapsamda doldurabiliyoruz. Bunun dışında ilerlediğimiz esnada bir yandan hayatta kalmaya çalışıyor ve öteki yandan ise düşmanların ataklarından kaçmaya çalışıyoruz. Oyunda bildiğiniz üzere hem yakın dövüş hem de menzilli dövüş mekanikleri bulunuyor ve istediğiniz biçimde bu dövüş mekanikleri ortasında geçiş yapabiliyorsunuz. Elinize bıçak alabiliyor yahut silah alarak da düşmanların üzerine yürüyebiliyor ve onları alt edebiliyorsunuz. Oyunda yeniden zımnî gizli ilerlemeye çalışabiliyor ve isterseniz direkt aksiyona geçiş yapabiliyor isterseniz de kapalı bir formda düşmanları ortada kaldırabiliyorsunuz. Geniş özgürlükler sunan oyun içerisinde daha çok çizgisel bir yapı bizlere aktarılıyor ve bu çizgisel yapı ile bir arada de kıssayı istediğimiz bir formda deneyimleyebiliyoruz. Genel olarak toparlayacak olursak oyun tam bir yine üretim sürümü olarak karşımıza çıkıyor ve bu tekrar imal sürümü sahiden de oyuncular tarafından seviliyor ve tekrar üretimlerin devamı oyuncular bekliyor diyebiliriz.
 
Resident Evil Village (Bu yıl içerisinde)
 
 
 
Serinin 8. oyunu olan ve devam oyunu niteliğinde karşımıza çıkan Resident Evil Village oyuncuları tüyler ürpertici bir bölgeye yanlışsız gönderiyor ve bu bölge içerisinde de bizleri büyük bir şato karşılıyor. Bu şato içerisinde istediğimiz biçimde ilerleyebiliyor, şatonun etrafını keşfedebiliyor ve burada bulunan ilgi alımlı ögelerle karşılaşabiliyoruz. Oyun özünde bizlere hem hayatta kalmayı hem de nişancı ve aksiyon içeriğini sunuyor. Bunun yanı sıra oyunda çeşitli bulmacalar da yer alıyor. Elbette bu bulmacaları çözmek için hem etrafı keşfetmeye koyuluyor hem de etrafta bundan düşmanları ortadan kaldırmak durumunda kalıyoruz. Oyunda yer alan bulmacalar sayesinde etrafı keşfetmek durumunda kalıyor ve aslında bir nevi oyun bizi keşfetmeye yönelik zorladığını görüyoruz fakat oyunun keşfetme ögeleri sahiden de dikkat alımlı bir halde karşımıza çıkıyor ve her anda farklı şeylere karşımıza çıktığını ve farklı geçitlerle bir arada karşılaştığımızı da görebiliyoruz. Münasebetiyle bu kısım sahiden de epey ilgi cazibeli bir durumu bizlere yansıtıyor.
 
Oyun içerisinde klasik serinin özellikleri bulunuyor. Yani oyunda hem menzilli hem de yakın dövüş mekanikleriyle bir arada ilerleyebiliyor ve mermilerimizi bu kapsamda sayabiliyoruz. Oyunda hudutlu sayıda kaynaklarla bir arada ilerlemeye koyuluyor tıpkı vakitte etrafta bulunan kaynakları kesinlikle toplamamız gerekiyor. Bu kaynakları istediğimiz biçimde birleştirebiliyor ve hem kendimize can tazeleyebilecek bitkiler üretebiliyor hem de cephanemizi arttırabileceğimiz çeşitli üretimler yapabiliyoruz. Oyunda yer alan zanaatkarlık mekaniği sayesinde de bu süreçleri gerçekleştirebiliyor ve böylelikle yeni cephaneler ve yeni içeriklerin kilidini de açabiliyoruz. Oyunda yer alan envanter ve kaynak sistemi sayesinde bir yandan cephanelerimizi sayarken başka yandan ise ilerlemeye koyuluyor ve düşmanlara karşı tavrımızı burada sergileyebiliyoruz. Oyunda daima olarak kaygının ve aksiyonun dozu artış gösteriyor ve bu kapsamda sahiden de hem ürkütücü hem de korkutucu içeriklerle birlikte karşılaşabiliyoruz. Münasebetiyle oyunda bir yandan kaygı ögeleri da bulunuyor ve etrafta bulunan harabelerin de bu endişe ögelerine katkı sağladığını söyleyebiliyoruz.
 
5Ff71073 3E91 4F92 B18F 4F0Dfea1B6Bc 
 
Hikaye odaklı yapıp içerisinde birinci şahıs aksiyon yapısı ile birlikte karşılaşıyor ve burada Ethan Winters isimli karakteri denetim ediyoruz. Elbette serinin başka oyunlarında da yer alan bu karakter burada farklı bir kıssa ile birlikte karşımıza çıkıyor ve karakterin başından geçenleri burada görebiliyoruz. Seriden aşina olduğumuz çeşitli karakterler de karşımıza çıkıyor ve bu karakterlerle birlikte kıssa kapsamında buluşabiliyor ve öykü örgüsü de sahiden ilgi cazip bir biçimde karşımıza çıkıyor. Oyunda daha çok lineer yani çizgisel stilde bir yapı bulunuyor ve etrafı bu formda keşfetmeye koyuluyoruz. Hayatta kalma tecrübesinin endişe ögeleri ile bir arada harmanlandığı üretimde huzurlu bir hayat süren ana karakterimiz bir anda her şeyin allak bullak olduğu yerde kendini buluyor ve macera ise eşi Mia ile başlıyor. Yeni bir hayata başlamak isteyen bu çift ne yazık ki başlarına gelen büyük bir trajedi ile bir arada kendilerini belirsizliğin içerisinde buluyor.
 
Oyuncular ana karakterle birlikte istediği formda ilerleyebiliyor, sağa sola gerçek geçiş yapabiliyor ve çeşitli sırları ve açığa çıkarabiliyor. Yeniden serinin öteki oyunlarında olduğu üzere burada da satın alabileceğiniz ve tüccarlarla yakın dostluklar kurabileceğiniz çeşitli karakterler bulunuyor. Bu karakterlerden de istediğiniz üzere al sat yapabiliyor ve etrafta bulduğumuz kaynakları satarak daha fazla paranın sahibi olabiliyorsunuz. Bu paralarla birlikte de hem cephane hem de gelişmiş silahlar alabiliyorsunuz. Oyunda ne kadar çok gelişmiş silah ve gelişmiş cephaneye sahip olursanız düşmanları bu kapsamında daha süratli ve daha tesirli bir formda ortadan kaldırabiliyor hem de hayatta kalmanın gerekliliklerini bu kapsamda yerine getirebiliyorsunuz. Oyunda ana karakterimizle bir arada ki geniş bir alana gerçek ilerleyebiliyor ve bu bölge içerisinde neler olup bittiğini bulmaya başlıyoruz.
 
Assassin’s Creed Mirage ( 2024’ün başlarında)
 
 
 
Ubisoft tarafından oyunculara sunulacak Assassin’s Creed serisinin yeni oyunu Mirage, Apple aktifliği kapsamınd  cihaza gelecek oyunlar ortasında yer alıyor. Üstte bahsettiğim iki farklı oyun dışında bu oyun da aygıtta yerini almaya çalışıyor. Oyun mormal koşullarda 5 ekim tarihinde hem PC platformuna hem de konsol oyuncularının sunulmayı bekliyor. Mirage, IPhone 15 Pro aygıtına 2024’ün başlarında gelmeye hazırlanıyor. Tekrar belirttiğim üzere iki farklı oyun da bu yıl içerisinde bu aygıta çıkış yapmayı planlıyor.
 
Assassin’s Creed Mirage oyununa bakacak olursak oyun içerisinde Basim isimli bir karakter bulunuyor. Bu karakterin başından geçenleri bu oyunda deneyimleyebiliyor ve istediğimiz formda hem yankesicilik hem de çeşitli vazifeler yapabiliyoruz. Oyunda yer aldığımız mühlet boyunca bu karakterle birlikte ilerleyebiliyor ve Bağdat kentini istediğimiz biçimde dolaşabiliyoruz. Oyun, serinin öteki oyunlarına nazaran daha küçük ve minimal bir formda karşımıza çıkıyor. Münasebetiyle oyunda yalnızca Bağdat kentinde bulunuyor lakin Bağdat kenti içerisinde yer alan bölgeler farklı olarak karşımıza çıkıyor ve bu bölgeleri istediğimiz biçimde keşfedebiliyoruz. Oyunda yeniden geliştirici takımın belirttiğine nazaran Bağdat kentinin belirli oranında dışarıdan çıkabiliyor ve buralarda keşfedilecek alanlarında olduğu söyleniyor. Oyun içerisinde tekrar öteki klasik seri oyunlarında olduğu üzere Basim isimli karakterin suikastçı olma yolunu deneyimleyebiliyor ve bu kapsamda öncelikle bu karakterin başında neler geçtiğini öğrenebiliyor ve öykünün de nereye gideceğini görebiliyoruz.
 
Dc1372F7 277C 4D2F B8F6 Ff2D6Fbd6A82 
 
Mirage içerisinde yer aldığımız müddet boyunca bu karakterle birlikte bâtın olanlar isimli bir örgüte katılıyor ve bir bâtın olanlar isimli örgütü elbette bildiğimiz suikastçı örgütü olarak karşımıza çıkıyor. Oyunda bu örgüte katılarak çeşitli vazifelere atılabiliyor hem ana misyonlardan hem de yan misyonlardan istediğimiz biçimde ilerleyebiliyoruz. Oyun serinin kökenlerine dönmesiyle bir arada ön plana çıkıyor yani oyunda birinci Assassin’s Creed oyunlarında yer alan mekanikler karşımıza çıkıyor. Lakin elbette bu mekanikler daha gelişmiş ve daha düzgünleştirilmiş bir formda bu oyunda yer buluyor. Serinin köklerine dönmeye hazırlanan bu oyunla bir arada oyuncular elbette bu oyunu beklemeye koyuluyor ve uzun müddettir de bu oyun nitekim gerek tanıtımlarla gerekse aktiflik kapsamında sunulan demolarla birlikte büyük oranda ilgi çekiyor. Başındaki sorulara yanıt almaya çalışan ve bu bölgeye adaleti getirmeye çalışan Basim isimli karakterle atılacağınız oyun içerisinde kendi yazgımızı tayin ediyor ve istediğimiz formda ilerlemeye başlıyoruz.
 
Oyunda istediğimiz halde ilerlemeden kastım; Bir vazifeye başladınız, bu misyonu istediğiniz halde yerine getirebiliyorsunuz. Yani o vazifesi kesinlikle yapmanız gerekiyor fakat o vazifeye yaklaşım halinizi büsbütün siz belirleyebiliyorsunuz. Öbür bir deyişle oyun içerisinde düşmanlara karşı istediğiniz halde bâtın yaklaşabiliyor yahut direkt aksiyona dalış yaparak düşmanları ortadan kaldırabiliyorsunuz. Bu büsbütün sizin oynanış formunuza ve seçimlerinize bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Tıpkı vakitte aksiyon içerisinde çeşitli sis bombaları bulunuyor ve bu sis bombalarıyla birlikte hem zımnilik konusunda daha etkin olarak kullanabiliyor hem de bu sis bombaları ile birlikte ortalığı duman altına alabiliyor ve düşmanları tek atılımda burada ortadan kaldırabiliyorsunuz. Oynanışı değiştiren ve şekillendiren bu etmenlerle birlikte elbette oyun daha da hoş bir tecrübemi bizlere aktarmayı hedefliyor.
 
33311De0 Ec36 4C4B Ab71 C12736673Bc6 
 
Seride yer alan ikonik özelliklerle bir arada karşımıza çıkmaya hazırlanan oyunda oynanışı şekillendiren daha da fazla ögeler yer alıyor ve bu ögelerle bir arada de elbette platform yeteneklerinizi de bu kapsamda sergileyebiliyorsunuz. Yeniden serinin öbür oyunlarında aşina olduğunuz platform ögeleri bu oyunda da yer buluyor ve dilediğiniz üzere binaların üzerine tırmanabiliyor ve çatıdan çatıya yanlışsız atlayabiliyorsunuz. Hatta bir özelliği daha es geçmeyelim; Oyun içerisinde serini birinci oyunlarından aşina olduğumuz çatılarda bulunan samanlıklara yahut saklı açıklıklara saklanma mekaniği bu oyunda da yer alıyor. Münasebetiyle düşmanlardan kaçmak için bu kısımları ve bâtın alanları kullanabiliyorsunuz ve böylelikle bâtın kısımların da ön planda olduğunu söyleyebiliyoruz. Beklenen oyunlar ortasında yer alan bu imal 15 Pro aygıtına 2024’ün başlarında gelmeye hazırlanıyor. Elbette bu oyunu telefonlarda görmek epey ilgi cazip olacak. Bakalım nasıl bir performansla bir arada bu oyunu aygıtlarda deneyimleyebileceğiz. Daima birlikte bunu göreceğiz.
 
Death Stranding Director’s Cut (Bu sene içerisinde)
 
 
 
Hideo Kojima tarafından biz oyun severlere sunulan ve öncelikle hem konsollara hem de PC platformuna çıkış yapan bu üretim artık ise iPhone 15 Pro aygıtına gelmeye hazırlanıyor. Bu oyun 2023 yılı içerisinde belirtilen taşınabilir aygıta gelmeye hazırlanıyor ve hakikaten de kapsamı sebebiyle bu imal bu aygıta nasıl oynanacak elbette merak konusu. Oyunun bu sene içerisinde geleceğini belirtiliyor fakat hangi tarihte çıkış yapacağını tam olarak söyleyemiyoruz. Zira resmi olarak rastgele bir ayrıntı verilmemiş durumda. Oyunun bu sürümü daha gelişmiş ve daha fazla içeriklerle bir arada karşımıza çıkıyor ve direktör kurgusu sürümü hakikaten de oyuncular tarafından sevilen bir paket olarak bizlere aktarılıyor.
 
Oyun içerisinde açık bir dünyada yer alıyor ve gelecek teması bizlere aktarılıyor. Burada Sam Bridges isimli karakteri denetim ediyor ve  bu karakterle birlikte kargo nakliyecilik işine geçiş yapabiliyoruz. Elbette kargo nakliyatıyla birlikte tenkitlerin odağında bulunan bu üretimde art planda yer alan kıssa hayli oyuncuların ilgisini çekiyor. Bu öykü kapsamında elbette bu kargo nakliyecilik işine bel bağlayanlar bulunuyor ve şayet art planda yer alan öykü olmasa tahminen de birçok oyuncu bu oyuna yarıda bırakır ve bir kenara atar diye düşünüyorum. Bunun dışında oyun içerisinde yer alan öykü ve karakterler de nitekim akılda kalıcı bir biçimde bizlere sunuluyor. Burada ilgi cazip varlıkların ve canlıların karşımıza çıktığını görüyor ve bunları ortadan kaldırmak için de elbette elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz. Oyunda olağan düşmanların haricinde bir de hakikaten ilgi alımlı ve doğaüstü yaratıkların olduğunu da görebiliyor ve oyunda yer yer bâtın bir biçimde ilerleyebiliyorken yer yer de çalışmalar içerisinde kendimizi bulabiliyoruz.
 
5Ce385D3 6A59 41Ae B48E 375633652F25 
 
Öteki dünyadan gelen garip yaratıkların bulunduğu üretimde geniş özelleştirmeler ve seçenekler de bulunuyor. Oyunda öncelikle bir yerden bir yere gerçek belirtilen yükleri taşımak durumunda kalıyor ve bu tartıları istediğimiz biçimde yönetebiliyoruz. Yani kargoların üst üste gelme biçimini büsbütün biz belirleyebiliyor ve bu kapsamda istediğimiz formda karakterinizi yönlendirebiliyoruz. Oyunda açık bir dünya yer alıyor ve yol açık dünya içerisinde dağ bayır demeden dolaşabiliyor ve kimi bölgeleri aşmak için de elbette elimize ve yanımıza faydalı araçlar almanız gerekiyor. Örneğin bir dağ yamacına tırmanmak için elimizde dağ tırmanma ekipmanlarının olması gerekiyor ardından bu yerlerden geçerken zorlanabiliyoruz. Lakin oyun içerisinde bu stil durumlarda elbette otomatik olarak da iplerin burada olduğunu görebiliyor ve böylelikle burada üzerine tırmanabiliyoruz. Bunun yanı sıra tekrar aşmamız gereken köprüler, aşmamız gereken engebeli kısımlar ve daha fazlası bizlere aktarılıyor ve ilerlerken de farklı düşmanların karşımıza çıktığını görebiliyoruz.
 
Ece95B40 B7Df 4809 Abfd 673F34B703Eb 
 
IPhone 15 Pro aygıtına üstte bahsettiğim 4 farklı oyun gelmeye hazırlanıyor ve güçlü bir halde çıkış yapmaya hazırlanan bu aygıt elbette birçok soru işaretini de beraberinde getiriyor. Zira oyunlar kapsamları sebebiyle nitekim de büyük boyutlu olarak karşılıklı çıkıyor ve taşınabilir aygıtlara nasıl port edilecek şu an için bilinmiyor.
 

Peki siz bu oyunları nasıl değerlendiriyorsunuz? Taşınabilir aygıtlarda bu biçim oyunlar sahiden oynanabilir mi? Neler düşünüyorsunuz yorumlarda bunları belirtebilirsiniz.

İçerik
Armored Core 6 için Fan Yapımı “Kolay Mod” Yayınlandı

 Mod geliştiricisi 'Vawser', mecha temelli nişancı aksiyon oyunu Armored Core 6: Fires of Rubicon için1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
İçerik
PlayStation Plus’a Eylül Ayında Katılacak Oyunlar Açıklandı

 Sony Interactive Entertainment tarafından kullanıcılara sunulan abonelik hizmeti PlayStation Plus'a yeni oyunlar eklenmeye devam ediyor. Bu1

1 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.