KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iPhone 15 Pro: ‘Büyük fiyat artışının’ arkasındaki iki neden

Iphone 15 Pro Bu Nedenlerden Dolayi Buyuk Fiyat Artisi Geliyor168456 0 Apple’ın iPhone 15 “Wonderlust” aktifliğine yalnızca bir hafta kaldı ve bugün yeni bir söylenti bir kere daha iPhone 15 Pro’nun selefinden daha pahalı olacağını öne sürüyor. Bu kere haber tedarik zinciri kaynağı DigiTimes’tan geliyor ve fiyat artışını temelde iki faktöre bağlıyor.

iPhone 15 Pro daha değerli olacak

DigiTimes Research’ün kıdemli analisti Luke Lin’e nazaran, iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ın iPhone 14 ve iPhone 14 Plus ile yaklaşık birebir fiyatta olması bekleniyor. Bu temel modellerde fiyat artışı beklenmiyor. Lakin birebir şeyi iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max için söylemek güç.

Rapora öre iPhone 15 Pro serisinin iki temel değişiklik nedeniyle bu yıl “büyük bir fiyat artışı” göreceği belirtiliyor: Kasa tasarımı için paslanmaz çelikten titanyuma geçiş ve yeni periskop lens kamera sistemi. Öte yandan fiyatlar artsa bile iPhone 15 Pro modellerinin bu jenerasyonun en tanınan telefonları olacağı öngörülüyor.

Ek olarak iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’in iPhone 14 muadillerinden daha kıymetli olacağını birinci defa duymuyoruz. Birçok emniyetli kaynak fiyat artışı tezlerini teyit etmiş durumda. Meçhul olan şey ise fiyat artışının ölçüsü. Kimileri 100 dolarlık bir artış olacağını söylerken kimileri ise 200 dolar üzere epey yüksek bir artışın muhtemel olduğunu aktarıyor. Hasebiyle en uygun ihtimalle iPhone 15 Pro, 1.099 dolardan ve iPhone 15 Pro Max ise 1.199 dolardan başlayan fiyatlara sahip olabilir.

Tüm bu söylentilerin gerçek olup olmadığını bir hafta sonra göreceğiz. Apple, iPhone 15 serisini ve Apple Watch 9 üzere yeni eserlerini 12 Eylül’de duyuracak. iPhone’lar için ön siparişlerin 15 Eylül’de alınması ve aygıtların 22 Eylül’de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

İçerik
iPhone 15 Pro, 8 GB RAM ve 1 TB depolama alanına sahip olacak

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, yaklaşmakta olan iPhone 15 Pro'nun depolama alanı ve RAM'i hakkında epeyce1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
iPhone 15 yurt dışı fiyatları: iPhone 15 Pro Max en ucuz hangi ülkede?

Apple, 12 Eylül’de düzenlediği Wonderlust etkinliğinde iPhone 15 serisini tanıttı. Lansmandan çabucak sonra iPhone 151

5 dk. 6 Okundu
İçerik
İPHONE 15 & İPHONE 15 PLUS tanıtıldı! İşte fiyatı ve özellikleri

Apple, 12 Eylül’de düzenlenen Wonderlust etkinliğinde iPhone 15 serisini tanıttı. USB-C’li birinci iPhone modelleri merakla1

6 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.