KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iPhone 12, Fransa’da yasaklandı! İşte nedeni

Iphone 12 Fransa Da Yasaklandi Iste Nedeni168740 0 Bildiğiniz üzere Apple‘ın merakla beklenen Wonderlust aktifliği dün gerçekleşti. O denli ki bu aktiflikte USB-C’li birinci iPhone 15 modelleri ve yeni Apple Watch aygıtları ile karşılaştık. Lakin tüm gözler iPhone 15’e çevrilmişken, Fransa’dan iPhone 12’ye yönelik önemli bir karar alındı. iPhone 12 satışları, yüksek SAR değeri nedeniyle ülkede yasaklandı.

iPhone 12 satışları Fransa’da yasaklandı

Aktarıldığı kadarıyla Fransa Ulusal Frekans Ajansı (ANFR), iPhone 12 modelinin ülkedeki satışlarını askıya aldı. Bunun nedeni ise aygıtın yüksek radyasyon içermesi. ANFR, 141 telefonda gerçekleştirilen testlerin akabinde, iPhone 12’nin telefon cebe yerleştirildiğinde kilogram başına 5,74 watt yaydığını tespit etti. AB için belirlenen yasal hududun kilogram başına 4,0 watt olduğunu belirtelim. 

Dolayısıyla düzenleyici kurum, Apple’ın bu sorunu çözmek için “mevcut tüm araçları” kullanması gerektiğini, aksi takdirde Avrupa’da satılan tüm ünitelerin geri çağrılacağını duyurdu. Apple ise, bahis hakkında rastgele bir açıklamada bulunmadı. Ancak Fransa’nın dijital iktisattan sorumlu bakanı Jean-Noel Barrot, radyasyon sorununun iki hafta içerisinde paylaşılacak bir güncelleme ile çözülebileceğini söylüyor.

Bildiğiniz üzere Apple, iPhone 15’in akabinde iPhone 12’nin üretimini durdurdu. Ancak gerçek şu ki, 2020’deki lansmanından bu yana on milyonlarca aygıt satılmış durumda. Bu nedenle radyasyonun meselesinin nasıl ele alınacağını bekleyip görmemiz gerekecek. 

İçerik
Eski Mac’lere macOS Sonoma’yı getiren program çıktı

MacOS 14 Sonoma güncellemesi 2017 ve sonrasında çıkan MacBook ve daha yeni modellere yüklenebiliyor. Lakin,1

1 dk. 6 Okundu
İçerik
Redmi Note 13 çıkış tarihi resmen açıklandı: Yakında geliyor

Bildiğiniz üzere Xiaomi, merakla beklenen Redmi Note 13 serisi için hazırlıklarını sürdürüyor. O denli ki daha1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Apple: iPhone 15 Pro’yu kılıfsız kullanırsanız “geçici” renk değişimi olabilir

Apple, iPhone’un nasıl temizleneceğine ait dayanak makalesinde iPhone 15 ve iPhone 15 Pro Max’e özel1

1 dk. 9 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.