KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iOS 18 ile gelecek yeni özellikler ortaya çıktı: Siri evrim geçirecek

Ios 18 Ile Gelecek Yeni Ozellikler Ortaya Cikti Siri Degisiyor168542 0 Apple, yeni iPhone 15 serisini duyurmak üzere 12 Eylül’de ‘Wonderlust’ aktifliğini düzenleyeceğini açıkladı. Şirket ayrıyeten tüm duyurular tamamlandıktan sonra iOS 17, iPadOS 17, watchOS 10 ve ek güncellemeleri de yayınlayacak. Şirketin iOS 17’yi 22 Eylül’de genel kullanıma sunmasını bekliyoruz. Lakin, iOS 17’nin resmi olarak yayınlanmasından evvel, iOS 18 ile gelecek yeni özellikler ve Siri özelindeki büyük gelişimler ortaya çıktı.

iOS 18, yapay zeka odaklı olabilir

iOS 18, epeyce şık kimi özelliklerle önümüzdeki yıl tüm kullanıcılara sunulacak. The Information’a nazaran şirket, platformun çok çeşitli taraflarına entegre edilecek olan üretken yapay zeka teknolojileri hazırlıyor. Görünüşe nazaran yapay zeka ana odak olacak. Rapora nazaran iOS 18, lisan modellerinin kullanımıyla Siri‘yi çok daha akıllı hale getirecek. Şu anda Siri sırf alarm kurma, uygulama açma ve gibisi temel misyonlar kelam konusu olduğunda yararlı oluyor. Çoğunlukla ise kullanılmıyor.

Aktarılanlara nazaran iOS 18’deki Siri, birden fazla adım içeren karmaşık komutları anlayabilecek ve bunları otomatikleştirebilecek. Adil olmak gerekirse, iOS 16 ve iOS 17’de aslında bir kullanıcı için özel olarak tasarlanmış misyonları otomatikleştirebilen bir Kısayollar uygulaması var. Fakat, komutları ve aksiyonları ayarlama sürecinin tamamı epey zahmetli. iOS 18’de, Siri art planda birden fazla adım gerçekleştirebilir ve sesinizden diğer hiçbir şey kullanmadan hareketler yahut sonuçlar sunabilir. Örneğin, sanal asistan bir GIF oluşturmak ve bir arkadaşınıza göndermek için birden fazla fotoğrafı birleştirebilecek.

Apple’ın üretken yapay zeka lisan modellerini önümüzdeki yıl iOS 18’e entegre edeceğini belirtiliyor. Şirket birtakım fonksiyonları iPhone 16 serisine ekleyebilir. Bununla birlikte, yeni Siri’nin iOS 18 ile uyumlu tüm aygıtlarda mevcut olması da mümkün. Yeni Siri, Apple’ın Google Asistan’a ve gelecekte Bard ile potansiyel entegrasyonuna yanıtı olarak düşünülebilir. Daha evvelki haberimizde de Apple’ın yapay zekaya tartı verdiğinden bahsetmiştik. Bu bilgiler birbirlerini destekliyor üzere görünüyor.

İçerik
Epic Games bu hafta iki oyun hediye ediyor: 190TL değerinde

Steam'in akabinde oyuncuların en büyük ikinci kalesi Epic Games Store, her hafta fiyatsız oyun fırsatları sunmaya devam1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
MSI, mavi ekran hatasını gideren güncellemeyi dağıtmaya başladı

Windows 11, yeni donanımlarda da problemler yaşatabiliyor. Yeni kullanıcı raporlarına nazaran, MSI’ın Intel 700 ve1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Samsung’un bir sonraki kablosuz kulaklığı Galaxy Buds FE olacak: İşte görüntüleri

Samsung'un yıl sonuna kadar Galaxy Buds 3'ü piyasaya süreceğine yönelik birçok söylenti ortaya atılmıştı. Geçtiğimiz1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.