KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Intel Raptor Lake Refresh işlemcilerin çıkış tarihi belli oldu

Intel Raptor Lake Refresh Islemcilerin Cikis Tarihi Belli Oldu168668 0 Intel, yakın bir vakit diliminde yeni 14. Jenerasyon Core işlemcilerini duyuracak. Raptor Lake Refresh olarak isimlendirilen aile, isminden da anlaşılacağı üzere mevcutta bulunan 13. Kuşak işlemcilerin yeni bir revizyonu olacak. Hasebiyle soket değişimi olmayacağı üzere önemli performans iyileştirmeleri de olmayacak. Artık ise Intel Raptor Lake Refresh işlemcilerin çıkış tarihi belirli oldu.

Intel 14. Kuşak Raptor Lake Refresh çıkış tarihi

Aktarılanlara nazaran Intel, 14. Jenerasyon işlemcilerini 17 Ekim tarihinde piyasaya sürecek. Bu tarihte işlemciler satın alınabilecek ve birebir vakitte incelemeler de yayına girebilecek. Bir gün evvel, 16 Ekim’de ise Intel uyguladığı ‘reklam’ ambargosunu kaldıracak. Münasebetiyle ön siparişlere özel kampanyalar görebiliriz.

Ek olarak bu çıkış tarihi sadece al işlemci modelini kapsayacak. Core i9-14900K (24 çekirdek), Core i7-14700K (20 çekirdek) ve Core i5-14600K (14 çekirdek) ile entegre grafik ünitesi takviyesi olmayan ilgili KF varyantları dahil olmak üzere bilhassa K ve KF serilerini kapsadığını belirtelim. Bunların hepsi çaroan kilitsiz 125W TDP modeller olacak. 65W yahut daha düşük TDP’lere sahip K serisi olmayan varyantlar ise gelecek yıl CES 2024 devirlerinde piyasaya sürülecek.

Intel, Raptor Lake Refresh serisini 19 Eylül’de yapılması planlanan Innovation 2023’te duyurmaya hazırlanıyor. Şirketin, kod ismi “Meteor Lake” olan taşınabilir Core 100 Ultra serisi ve muhtemelen Raptor Lake Refresh serisinden birtakım taşınabilir işlemcilerin tanıtılması bekleniyor. Ayrıyeten, Intel bu aktiflikte Arc ekran kartları hakkında da bilgiler verebilir.

İçerik
Neuralink, beyin-bilgisayar arayüzünün ilk insanlı deneyleri için düğmeye bastı

İnsan deneyleri için FDA onayı aldıktan birkaç ay sonra Neuralink ilk deneklerini arıyor. Elon Musk'ın1

3 dk. 1 Okundu
İçerik
Dünya standartlarında 1 Gbps’e varan internet ayda 199,90 TL

Ülkemizde internet suratı düşük düzeylerde kalmasına rağmen TurkNet, 1.000 Mbps’ye varan eşit yükleme/indirme süratiyle dünya1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Samsung’dan üç modele One UI 6.0 beta sürprizi

Samsung, Android 14 tabanlı One UI 6.0 güncellemesi için hazırlıklarını tamamlamak üzere. Bu bağlamda Koreli1

2 dk. 7 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.