KATEGORİLER
Kripto Al Sat

İlk Apple Watch için yolun sonu: Resmen geçerliliğini yitirdi

Ilk Apple Watch Icin Yolun Sonu Resmen Gecerliligini Yitirdi169394 0 Bildiğiniz üzere Apple, 2015 yılında tanıtılan birinci Apple Watch modeli ile pazara argümanlı bir giriş yaptı. O denli ki 7 yılın üzerinde güncelleme alan akıllı saat, şık tasarımı ve sunduğu özellikler ile günümüzde hala kullanılmaya devam ediyor. Ancak Watch Series 9’un çıkmasıyla birlikte, üzücü bir gelişme paylaşıldı. Tüm birinci kuşak Apple Watch modelleri, artık Apple tarafından desteklenmeyecek. 

İlk Apple Watch için takviye sona erdi

Bilmeyenler için Apple, yedi yıllık bir müddetin akabinde aygıtlarını eski olarak sınıflandırıyor. MacRumors tarafından elde edilen bir bildirimde ise, tüm birinci kuşak Apple Watch modellerinin bu listeye eklendiği ortaya çıktı. Desteği kesilen bu modeller arasında 38 mm ve 42 mm alüminyum ve paslanmaz çelik versiyonları dahil olmak üzere yaklaşık 17 bin dolara satılan 18 ayar altın kaplama Apple Watch Edition yer alıyor.

Bu basamakta tüm birinci kuşak Watch modellerinin artık güncelleme almayacağını belirtelim. Ayrıca mağazalarda veya yetkili servislerde de teknik takviye sunulmayacak. Elbette Apple’ın güncelleme yayınlamaması, bu modellerin çalışmayı bırakacağı manasına gelmiyor. Lakin daha kısıtlı bir takviyeye ve güvenlik tehditlerine karşı açık olacağını belirtmekte yarar var.

İlk Apple Watch’un neredeyse 9 yaşında olduğunu düşünürsek, bu gelişmenin şaşırtan olmadığını söylemek yanlışsız olur. Ancak bu sınıflandırmaya 18 ayar Apple Watch Edition modelinin de dahil edilmesi kullanıcıları bir ölçü üzebilir. 

İçerik
X için marka ihlal davası açıldı

Twitter platformunu satın aldıktan sonra apar topar ismini X olarak değiştiren ve yeni bir tanımlama1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Avrupa Birliği, İsrail-Filistin gerginliğiyle alakalı Google’ı resmen uyardı

Orta Doğu'da tekrar sıcak çatışmaların tekrar başlaması üzerine toplumsal medya üzerinde de bu bahis çokça1

1 dk. 5 Okundu
İçerik
Redmi Note 13 Pro serisinin bir özelliği daha belli oldu

Xiaomi, çok yakında Redmi Note 13 serisi akıllı telefonlarını tanıtacak. O denli ki Redmi Note 131

1 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.