KATEGORİLER
Kripto Al Sat

İlk Apple Watch için yolun sonu: Resmen geçerliliğini yitirdi

Ilk Apple Watch Icin Yolun Sonu Resmen Gecerliligini Yitirdi169394 0 Bildiğiniz üzere Apple, 2015 yılında tanıtılan birinci Apple Watch modeli ile pazara argümanlı bir giriş yaptı. O denli ki 7 yılın üzerinde güncelleme alan akıllı saat, şık tasarımı ve sunduğu özellikler ile günümüzde hala kullanılmaya devam ediyor. Ancak Watch Series 9’un çıkmasıyla birlikte, üzücü bir gelişme paylaşıldı. Tüm birinci kuşak Apple Watch modelleri, artık Apple tarafından desteklenmeyecek. 

İlk Apple Watch için takviye sona erdi

Bilmeyenler için Apple, yedi yıllık bir müddetin akabinde aygıtlarını eski olarak sınıflandırıyor. MacRumors tarafından elde edilen bir bildirimde ise, tüm birinci kuşak Apple Watch modellerinin bu listeye eklendiği ortaya çıktı. Desteği kesilen bu modeller arasında 38 mm ve 42 mm alüminyum ve paslanmaz çelik versiyonları dahil olmak üzere yaklaşık 17 bin dolara satılan 18 ayar altın kaplama Apple Watch Edition yer alıyor.

Bu basamakta tüm birinci kuşak Watch modellerinin artık güncelleme almayacağını belirtelim. Ayrıca mağazalarda veya yetkili servislerde de teknik takviye sunulmayacak. Elbette Apple’ın güncelleme yayınlamaması, bu modellerin çalışmayı bırakacağı manasına gelmiyor. Lakin daha kısıtlı bir takviyeye ve güvenlik tehditlerine karşı açık olacağını belirtmekte yarar var.

İlk Apple Watch’un neredeyse 9 yaşında olduğunu düşünürsek, bu gelişmenin şaşırtan olmadığını söylemek yanlışsız olur. Ancak bu sınıflandırmaya 18 ayar Apple Watch Edition modelinin de dahil edilmesi kullanıcıları bir ölçü üzebilir. 

İçerik
Xiaomi 14 Pro’nun görüntüleri sızdı: İşte tasarımı

Önümüzdeki haftalarda tanıtılması beklenen Xiaomi 14 serisinden yeni bilgiler duymaya devam ediyoruz. Öyle ki yeni jenerasyon1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
Otokar ARMA II 8×8 Kurtarma Aracı’na yakından bakıyoruz

Otokar'ın yerli motordan güç alan ARMA II 8x8 aracının Taşınabilir Tamirat ve Kurtarıcı Aracı versiyonu1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Inside geliştiricisinden Cocoon satışa çıktı

LIMBO ve INSIDE üretimlerinin baş oyun dizayncısı Jeppe Carlsen elinden çıkan macera çeşidindeki Cocoon geliştirme1

1 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.