KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Huawei’den Windows’a rakip geliyor: HarmonyOS PC için doğrulandı

Huawei Den Windows A Rakip Geliyor Harmonyos Pc Dogrulandi168440 0 Bildiğiniz üzere Huawei, ABD kısıtlamalarının akabinde odağını HarmonyOS‘a çevirdi. Bu bağlamda Huawei imzalı işletim sisteminin hem taşınabilir hemde tüketici elektroniği eserlerinde giderek daha tanınan hale geldiğini görüyoruz. Lakin gelişmeler bununla sonlu olmayabilir. Son olarak HarmonyOS’un gerisindeki isim, işletim sisteminin PC’ye geleceğini doğruladı. 

HarmonyOS gelecek yıl PC’ye geliyor

Huawei, yeni gelişme hakkında şimdi resmi bir duyuru paylaşmadı. Fakat Weibo’da kullanıcıların sorularını yanıtlayan eski Huawei BG Yazılım Departmanı başkanı Wang Chenglu, HarmonyOS’un çok yakında PC’lere sunacağını doğruladı. Bu noktada yetkili isim, “Gelecek yıl HarmonyOS PC olacak mı?” halindeki bir soruya kolay bir “Evet” ile karşılık verdi. Lakin hala net bir tarih paylaşılmadığını hatırlatalım.

Bilmeyenler için Wang Chenglu, 1998 yılında Huawei’nin bir kesimi oldu ve Tüketici BG Yazılım Departmanında Lider olarak misyon yaptı. 2022 yılında ise Huawei’den ayrılan Chenglu, HarmonyOS’un ardında yer alan en büyük isimlerden biri pozisyonunda. 

Daha evvelki söylentiler, Microsoft’un Windows 12 üzerinde çalıştığını bizlere gösterdi. Öbür tarafta HarmonyOS’un, gerekli takviyesi aldığı takdirde Windows 12 ile rekabet ettiğini görebiliriz. Niketim geliştiriciler tarafından yapılan birinci denemeler, HarmonyOS’un dizüstü bilgisayarda sorunsuz bir performansa sahip olduğunu gösteriyor.

Bilmeyenler için Huawei, geçtiğimiz Ağustos ayında HarmonyOS 4.0’ı duyurdu. Bu noktada yeni işletim sisteminin büyük tasarım değişiklikleri ve yeni özellikleri beraberinde getirmeyi bekleniyor. Lakin Huawei, Microsoft yahut Apple’a rakip olabilecek mi bekleyip görmemiz gerekecek. 

İçerik
Linkedln gelirleri arttı: 1384 çalışanını işten çıkardı

Microsoft'un iş ağı platformu LinkedIn, bu yıl ikinci defa büyük bir işten çıkarma atılımı yapıyor.1

1 dk. 19 Okundu
İçerik
Logitech Loupedeck için Streamlabs eklentisi çıktı!

Logitech'in yakında vakitte çıkardığı konsolu için yeni bir eklentiyi duyurdu. İçerik üreticilerin işini kolaylaştıracak bu1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
iOS 17.1 beta sürümü yayınlandı: Yenilikler neler?

Apple, 27 Eylül’de işletim sistemlerinin birinci betalarını geliştiriciler için yayınladı. iOS 17 beta 1, AirDrop1

1 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.