KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Huawei: Starlight (NearLink) bağlantısı eski modellere gelmeyecek

Huawei Starlight Nearlink Baglantisi Eski Modellere Gelmeyecek169131 0 Huawei, yeni Mate 60 serisi telefonların artık StarLight yani NearLink irtibatını desteklediğini duyurdu. Bluetooth ve WiFi’a nazaran daha süratli, daha inançlı ve daha verimli olan yeni kuşak kısa uzaklık kablosuz bağlantı teknolojisi, birinci olarak Huawei Mate 60 modellerine geldi.

Mate 60 serisi destekliyor

NearLink teknolojisi muhakkak donanım bileşenleri gerektirdiğinden, telefon HarmonyOS 4.0 güncellemesini almış olsa bile desteklemeyecek. Sırf Mate 60 serisi kullanıcılarına açık olan bu özellik, şu an sırf aramayı destekliyor ve StarLight takviyeli telefonlar şimdi birbirini göremiyor. Bu, sırf aksesuarların aranabileceği manasına geliyor.

Huawei NearLink özellikleri

  • %60 daha düşük güç tüketimi
  • 6 kat daha yüksek bilgi iletim hızı
  • 1/30 gecikme
  • 7 dB uygunlaştırılmış parazit önleme
  • Daha geniş kapsama alanı (2 kat)
  • 10 kat fazla grup bağlantısı

Huawei, StarLight irtibatının klâsik kablosuz temaslara kıyasla %60 daha az güç tükettiğini, 6 kat daha süratli bilgi iletimi sunduğunu ve 1/30 oranında daha düşük gecikme yaşattığını söylüyor. Ayrıyeten Bluetooth’tan 10 kat fazla küme irtibatını destekliyor.

Bu ortada kısa menzilli kablosuz temas teknolojileri üzerine çalışan tek şirket Huawei değil. Apple, UWB teknolojisini kullanıyor. Qualcomm ve MediaTek üzere öteki şirketler de bu alanın geliştirilmesinde yer alıyor.

İçerik
ABD şimdi de kafayı Lenovo’ya taktı: Yeni Huawei mi olacak?

ABD, Çin'e yönelik baskısını artırarak daha sert önlemler almaya hazırlanıyor. Yetkililer daha sıkı yaptırımlar uygulama1

1 dk. 6 Okundu
İçerik
ABD-Çin teknoloji savaşında yeni cephe: RISC-V

ABD-Çin teknoloji savaşında yeni bir cephe açılıyor: RISC-V. Amerikan şirketlerinin Çin'de yaygın olarak kullanılan özgür1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
Microsoft 365 Copilot’un çıkış tarihi açıklandı: Office uygulamalarında devrim

Yazılım devi, geçtiğimiz yıl Microsoft Office ismini bırakarak Microsoft 365 olarak tekrar markalanmaya gitmiş ve1

1 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.