KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Huawei: Starlight (NearLink) bağlantısı eski modellere gelmeyecek

Huawei Starlight Nearlink Baglantisi Eski Modellere Gelmeyecek169131 0 Huawei, yeni Mate 60 serisi telefonların artık StarLight yani NearLink irtibatını desteklediğini duyurdu. Bluetooth ve WiFi’a nazaran daha süratli, daha inançlı ve daha verimli olan yeni kuşak kısa uzaklık kablosuz bağlantı teknolojisi, birinci olarak Huawei Mate 60 modellerine geldi.

Mate 60 serisi destekliyor

NearLink teknolojisi muhakkak donanım bileşenleri gerektirdiğinden, telefon HarmonyOS 4.0 güncellemesini almış olsa bile desteklemeyecek. Sırf Mate 60 serisi kullanıcılarına açık olan bu özellik, şu an sırf aramayı destekliyor ve StarLight takviyeli telefonlar şimdi birbirini göremiyor. Bu, sırf aksesuarların aranabileceği manasına geliyor.

Huawei NearLink özellikleri

  • %60 daha düşük güç tüketimi
  • 6 kat daha yüksek bilgi iletim hızı
  • 1/30 gecikme
  • 7 dB uygunlaştırılmış parazit önleme
  • Daha geniş kapsama alanı (2 kat)
  • 10 kat fazla grup bağlantısı

Huawei, StarLight irtibatının klâsik kablosuz temaslara kıyasla %60 daha az güç tükettiğini, 6 kat daha süratli bilgi iletimi sunduğunu ve 1/30 oranında daha düşük gecikme yaşattığını söylüyor. Ayrıyeten Bluetooth’tan 10 kat fazla küme irtibatını destekliyor.

Bu ortada kısa menzilli kablosuz temas teknolojileri üzerine çalışan tek şirket Huawei değil. Apple, UWB teknolojisini kullanıyor. Qualcomm ve MediaTek üzere öteki şirketler de bu alanın geliştirilmesinde yer alıyor.

İçerik
OnePlus Open ilk kez canlı olarak görüntülendi: İşte sızdırılan o video

OnePlus, uzun vakittir katlanabilir dünyasına atılmak için yeni bir aygıt geliştirmekte. OnePlus'ın birinci katlanabilir telefonu1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Dünyanın ilk e-ink tümleşik bilgisayarı

Elektronik mürekkep ekran teknolojileri yıllar içerisinde kendisini hayli geliştirdi fakat hala yaygın bir kullanım alanına1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Hem iş istasyonu hem oyuncu bilgisayar: Khadas Mind

Bugün bir iş istasyonu yahut oyuncu bilgisayarı almak istediğinizde masa üstünüzde hatırı sayılır bir alanı1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.